Bisikletliyi Sıkıştıran Araçlar ve Sürücüleri Şikayet Edelim.

Tepki
29
Merhaba arkadaşlar
Aklıma bir fikir geldi bilmiyorum belki daha önce birileri bunu yazmıştır ama ben yine de paylaşmak istedim.

Birçok arkadaşımız bisiklet kullanırken hususi otomobillerin kendilerini sıkıştırmasından ve taciz etmesinden rahatsız.

Düşündüm de böyle yapanların plakasını alıp ALO TRAFİK 154'ü arayıp "Bu plakalı aracın sahibi hayatıma kastedecek şekilde aracıyla beni sıkıştırdı ve ve aracını üzerime sürdü" diye yer ve zaman bildirerek şikayet edilebilir. (Birçoğumuz tur sırasında cep telefonumuzu yanımıza alıyoruz.)

Belki ilk etapta emniyet ve trafik ekipleri bu tip şikayetleri önemsemeyecektir fakat her mağdur bisikletçi bunu yaparsa biriken şikayetlerden sonra insanların bu çağrıları birilerinin dikkatini çekebilir, bunun gibi problemler daha da önemsenir hale gelebilir.

Sonuçta insan hayatına kastetmek bir terördür ve buna karşı bir tepkimiz olmalı diye düşünüyorum.

Saygılar...

Scudo

karatag

Aktif Üye
Tepki
46
Otomobil kullanırken bile benzer olaylar yaşandığında polis umursamıyor. Defalarca yaşadım bunu. Bisikletliyi dikkate alırlar mı bilmiyorum. Ama dediğiniz gibi sürekli bu tarz şikayetler olursa dikkate alınır herhalde.

Tunahan_06

Daimi Üye
Tepki
274
Bisiklet
Salcano
Kesinlikle umursuyorlar size bunu söyleyebilirim,en azından Edirne'de..Daha önce bir kaç defa yine aramıştım ama sonuçlarını bilmiyorum fakat bir kaç hafta önce yine bir araç o şekilde yapınca hemen aradım ve yaklaşık 500 metre ilerideki trafik ışığında beklemekte olan motorsikletli polis aracı durdurdu,ben de gittim yanına,ne oldu ne bitti konuştuk ardından adam önce ben yakın geçmedim,istanbul şoförüyüm gibisinden iddaalarda da bulunsa sonunda özür diledi ve ben de şikayetimi geri aldım :) Polisin de işi çok ciddiye aldığı söylenemez aslında yapmamıştır yav istanbul şoförü falan dedi o da ama ne derse desin sonuçta umursanıyor bisikletler.