Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİsİkletlİyİ Korkutma Fantazİsİ

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında tamerbasaga tarafından paylaşıldı.

1. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    Çoğumuzun başına gelmiştir bende başıma gelenleri anlatayım
    Eşekten düşmüşün halinden eşekten düşmüş anlar
    Memleketimin bütün canlılarında bu fantazi az da olsa var galiba

Köpeklerden başlayalım hızla yanından geçtiğinizi ve farketmediğinizi düşünün ona yaklaşırken başlıyor havhavhavhav diye 50 mt uzaklaşana kadar devam ediyor hızlıysanız büyük tehlike

Gelelim insanlara başıma gelen 2 hali var
    1. İnsan denen canlının küçük versiyonları 10 ile 17 yaş arası oluyorlar yine kaptırmış giderken tam yanından geçerken ya çakıl atıyolar (buna rastlamadım ama eminim vardır) ya bağırıyolar (buna rastladım dalgınsanız o anda kötü oluyor) ödünüz kopuyor
    2. Bu tiplerin ehliyeti var genelde modifiye otomobile binerler camları açarlar göğsü açarlar müzik sesini açarlar neyse çok uzatmayayım bu tiplerden bir tanesi
    yol boş yokuş aşağı kasksız 30 km hızla indiğinizi düşünün bu ehliyetli kardeşimiz motoru açmamış tabi duyamıyosunuz tam arkama geldi artık 1 metre kalmıs kalmamıs havalı kornaya bastı neyse ben önce korktum tabi frenledim sağa çektim bunlar dalga geçegeçe motoru çalıştırıp yanımdan geçtiler plakayı almak aklıma gelmedi be hey çocuk hadi beni geç orda bi kaza yapsa bisikletli hayatını kaybetse veya senın yuzunden kotu bir olay gelse başına ömrünün sonuna kadar o vicdan azabı ile nasıl yaşayacaksın
    ben unuttum almayı ama bundan sonra plakalarınızı yayınlayacam inşallah sizin gibi tiplerin

bu arada suadiyede istemeden önüne kırdığım güzlel kız kusura bakma ya mecburdum :D

42FY bunu beğendi.
  2. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Plaka almanın önemi burda anlaşıldı:)

3. diciotto

diciotto Üye

Seviye:
    Buna benzer bir olay da perşembe günü başıma geldi. İzmirde inciraltından döner iken hızla yanımda bir mini coooper geçti. Ben de söylendim içimden. Neyse 500 m sonra bir baktım kaza yapmışlar. Araba karşı şeride geçmiş ordan da 5-10 m uçmuş. Maalesef ülkemiz böyle bilinçsiz insanlar ile dolu şimdi o kazada can kaybı olsa idi tamamen kendi aptallıkları yüzünden hayatlarını kaybedeceklerdi.

4. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ne biçim fantezi bu ya böyle fantezimi olur:D

5. gecekusu333

gecekusu333 Kıdemli Üye

Seviye:
    köpek mevzusunu çok yaşadık ama emin ol hızlı değilsende tehlikeli oluyor(= biraz tadına bakıveriyolar hepsi bu(= birde özellikle izmir sahilde,izmirin sözde bisiklet yolunda kaptırmış giderken yolun kenarında duran insan yavrusunu farkedemez isen büyük tehlike oluyor.kenarda dur işte deme ne atlıyosun yola.hadi koia koşa yolun diğer tarafına koşan çocuktan bir manevra ile kurtuluyozda,birde otoyolda karşıya geçmeye çalışan kedi misali yolu yarılayıp sonra geri dönenler var(= al sana en büyük tehlike. hadi biz bisikletciler alışığız düşmeye ama o hızda çarpıcağımız küçük çocuk nolur görmek istemiyom hiç..

6. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    keşke bize özenseler hiç alakası yok kardeş onlar sadece dalga geçmek için yapıyorlar bisiklete biniyorsun ya ondan seni küçük görüyorlar başıma geldi....

7. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Piyasadan şahin, doğan marka arabalar toplattırılırsa ehliyetli insan canlısı ile ilgili sorunun büyük kısmı çözülür, hatta Balıkesir Merkezde hiç kalmaz.

8. tamerbasaga

tamerbasaga Aktif Üye

Seviye:
    Ben yayınlamayı düşünüyorum

Katılmıyorum eğitimsizlik doğru olabilir ama özenme olayı yok küçük görüyorlar akıllarınca

öyle adamlar var gözü görmüyor hiçbişeyi babasını tanımaz trafikte para var nasılsa her türlü ihlal yapmak önemli diil

:D hem ne fantazi

bu insan yavruları göztepe sahildede var hız yapmamak lazım yapacak bişe yok

Katılıyorum

zannetmem eşek doğanada binse eşektir BMW de binse eşektir :D

9. çağdaş efe

çağdaş efe Kıdemli Üye

Seviye:
    bunu yapan adamlarda vicdan ne gezer

10. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Mükemmel bir özet, aynen katılıyorum...

Aslında içten içe kendilerini yiyorlar, kemiriyorlar ama (özür dilerim) büzük yemiyor, o güzel motor veya arabalardan inip pedal çevirmeye...

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  11. stinger

stinger Yeni Üye

Seviye:
    caddede gidiyorum arkamdan tren karnoası ansızın çaldı :D bi baktım 3 tane serseri 1970 model bisikletlerle ellerinde pompa :D