Bisikletliye Saldırı (Videolu)

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
tartışacak bi konu bulunmuş yine bin yıl tartışsanız bin yıl anlatsanız herkes kendi bildiğine inanacak ve yine kimsenin fikri değişmeyecek ben hiç görmedim daha karşıt fikir kabul eden ve savunan

???buradaki konu kimin haklı olduğumu yoksa kimin şeklimi tarafsız bakabilyorsanız tarafzız cevap yazarsınız
yoksa herkes kendi şeklinden bahseder

Scudo

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Ozy araç makam araciyken bile sert cikmisligim var. Kaydi bulur bulmaz atarim merak etmeyin.
Neden geçip gideyim yahu? Butun yol kapaninca mi ağımızi acalim sadece? Yukaridaki arkadaslardan biri bisiklet yolunu kapatan bi fotoğraf atmış. Oyle bisey gördünüz diyelim direkt geçecek misiniz?

• Beğen
Tepkiler: Ozy
Tepki
79
Ortamı yumuşatayım :)

https://i.hizliresim.com/znqJdg.jpg

Buradan Tırlarını geçirebilen sevgili bisiklet sevdalıları, hepinizin önünde saygı ile eğiliyorum.
Ha belki şu aşağıdaki tırı geçirebilirsiniz ama bir Mercedes Actros imkansız :)

https://i.hizliresim.com/znqJ6g.jpg

Jandero

Üye
Tepki
78
Bisiklet
Diğer
Videoyu tekrar izledim.. Trafik lambasi gorebilen var mi arabanin geldigi istikamette?

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Jandero şahsen ben gördüğüm için böyle bi münakaşa da bulundum. Icinizden gören vardır diye umuyorum.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
"Saldırı" olana kadar geçen yaklaşık 20 saniyede videoda görünen trafik kuralı ihlallerine bakalım:

- Videonun en başında kameralı bisiklet sürücüsü bölünmüş yolun ters tarafında sürüyor.
- Bisikletlinin gittiği yolda ters parketmiş 4 araç var. Bir başka araç ikinci sıra park etmiş.
- 3 yaya araç yolundan yürüyor.
- En az 6 yaya kurallara aykırı şekilde karşıdan karşıya geçiyor.
- 7 araç tıkanmış kavşağa girip trafiği kitliyor.
- Bisiklet sürücüsü kavşak içinde duraklama yapıyor.
- Yola konulmuş, trafiği engelleyecek bir sürü eşya (damacana, merdiven, tabure) var.

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Murat B. Ters yöne girmemin nedeni orada ki sağ yolda kazı çalışması var ve yol kapalı.
Diğerleri hakkında yorum yapmama gerek yok.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
35 Yıldır Fatih'te yaşıyorum. O konvoy düğün konvoyu olmasa bile Akdeniz caddesi hep böyledir. Bu arkadaş birilerini uyaracağım derken işgüzarlık yapmış hepsi bu. Emin olun Akdeniz caddesi hep böyledir. Bu arkadaşın olayı yaşadığı yer Balipaşa caddesi ile kesişim noktasıdır. İki işlek caddenin kesişim noktası yani. Keza burada esnaflar otomobillere park izni bile vermezler, öyle bir cadde burası.

Arkadaş uyarmak istemiş ancak 100 metre yukarıya çıkıp Fevzipaşa caddesinde yarım tur atsın, oradaki şöforlerle bir muhatap olsun bakalım, video çekebiliyor mu ? İnsanımız eğitimsiz olduğundan bu arkadaşı çok fena bozar veya döver. Doğru mu yanlış. Ancak itidalli davranılacak bir pozisyonda işgüzarlık yapmak, hele trafikte bayan şoförleri muhatap almak hiç hoş değil. Adama sorarlar gücün hanımlara mı yetiyor diye ?

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Atilla G. Makam aracına olan 'işgüzarliğimi da paylaşacağım en kisa surede

Ozy

Aktif Üye
Tepki
411
İsim
Ozan
Bisiklet
Specialized
@Bugraacik eyvallah, saygılar. ben olsaydım arkasından geçer giderdim. hakkın olanı, hukuku, kuralı savunmayalım demiyorum bunu söylerken, yalnızca bunu kavga etmeden yapmanın yollarını bulmak lazım. kavga derken de senin videondaki görüntüleri kastetmiyorum. bilinirlik, farkındalık yaratmak için daha yaratıcı ve yapıcı yollar bulunabilir diyorum. kural ihlali yaptığı için böyle herkesi uyarmaya kalkarsan işin zor bence. kural ihlaliyle gerçekten bir sorunun varsa polisi aramalısın bence.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
@Bugraacik
@Bugraacik Neyi değiştirecek ? Siz şu anda bakış açısını kaçırıyorsunuz ? İstersen git minibüsçüyle yaka paça kavga et. Orada geçip gitme insiyatifini kullanmak yerine, bir erkek olarak mağdur edebiyatını sahneliyorsun. Bu ülkede düzeltilecek bir çok husus var ancak yerine ve zamanına göre. Çok istiyorsanız her seferinde iki şeritli bir karayolunda bisikletle seyahat ederken sağ şeridi sürekli ortalayarak yolculuk yapın. Bakalım ne kadar korna sesine, arabaların tacizine maruz kalacaksınız ? Eğri oturup doğru konuşalım, inisiyatif kullanılabilecek bir noktada mağduru oynamak kolaycılık oluyor. Söylüyorum iki şeritli bir yolda hakkınız olan sağ şeridi ortalayıp yolculuk yapın her seferinde. Bakalım şöförler size ne diyecek ?

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Atilla G. Yolu ortalamamin nedenk zaten o serit kapali bakim çalışmasından ötürü. Diğer herhangi bi yolda ortaladigimi hic hatırlamıyorum. Ve bir de Unkapanı nda su kanalinin altindan geçerken ortaliyorum ki yakınımdan geçilmesini engellemek için.

Ben orada geçmek yerine bi yanlısı düzeltmek adına durdum ve güzelce uyarimi yaptım. Gerisi kişilerin insiyatifine kalmış.

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
@Murat B.
Murat abi bu kadar çok şeyi nasıl aklında tutuyorsun merak ediyorum doğrusu :)

• Beğen
Tepkiler: Murat B.
Tepki
0
İsim
Melih S
Bisiklet
Salcano
Bu bisikletcileri bu yüzden seviyorum aralarında yandaş yok oleyy be! :D Bu arada tipleri kesss hahahah

Mehmet 38

Aktif Üye
Tepki
172
İsim
Mehmet Alay
Bisiklet
Salcano
Sen dua et bunlar sofi başka bir düğün konvoyuna bunu yap bak ne oluyor. Birde bisikletlilere yani bize video çek kaç kişi ışıklara uyuyor hergün işe bisiklet sürerek gidiyorum sinyal veren şoför görünce tuhaf oluyorum sinyali verdiği tarafa dönerse işte adamın dibi diyorum nerede bisiklet sürdüğümüzün farkına varalım. Çok doğru birşey yapmak istersek çekelim resmi gönderelim e.g.m ye polis cezasını kesin .

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Sağdan devam et kardeşim.

Bu ülkede yüz yılda,bin yılda geçse bu olaylar devam edecek,orası Fatih de olsa da devam edecek,Göztepe de olsa devam edecek,Doğubeyazıd da olsa devam edecek,Çeşme de olsa,Bodrum da olsa,Konya da olsa vs,

Böyle şeyleri kafaya taka taka takıntılı insan olmuşsunuz,sırf kendinize zarar,sağdan devam et. Sen kırmızı ışığında bekle,yaya yoluna girme,otobanda sürme,kaskını tak ve yoluna bak.

Bize göre her yanlış yaptığını düşündüğümüz araçla konuşmaya girersek işin içinden çıkamayız,bu ülkede bir şeyin düzeleceği yok, bak dalgana.

Makula 06

Aktif Üye
Tepki
90
İsim
Ugur gurlevik
Bisiklet
Sedona
Yapilan yanlisi uyarmak her vatandasin gorevi ama turkiyede degil :) medeni ulkelerde "uygulanan " kanunlar var cogunlugun uydugu kanunlar. Bizde ise cogunlugun uymadigi sadece yazida kalmis bunlari uygulayacak basiretten yoksun yoneticiler var. Ulkede her noktada mobese vs var. Bizim milletin anladigi tek ceza para cezasidir canini al malini alma o derece :) ulkede hicbir meslek yokki etliye sutluye bulasiyim bozuk duzene dur diyeyim demiyor herkes sallabasi al maaşi diyor. Umutsuz olmak istemiyorum ama bu bozuk duzenin degisecegi yok :(

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@Mehmet Alay EGM ye en kisa surede bildirmeyi düşünüyorum.

@Tolga Çelebi hocam mevzu sadece benim icin degil herkes icin yaptım bu munakaşayı bu kişilerle. Allah korusun yarin bi gun size bize birine sakatlik verirler böyle giderse.

@Makula 06 o yolda mobese yok diye hatırlıyorum. Olmadigi için ben kendimi mobese hissettim

@Tasogare yaya gayet iyi yapmış bence.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet 38
Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.