Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletlilere ceza

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında arda22 tarafından paylaşıldı.

1. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
  2. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    "Adana'nın Ceyhan ilçesinde trafik polisleri, bisiklet sürücülerine yönelik denetim yaptı. Trafik kurallarına uymadığı tespit edilen bisiklet sürücülerine 128'er lira ceza uygulandı. "
    Yazık yazık. çook yazık. Sanki herşey yoluna girmiş herşey tıkır tıkır işliyor, bisikletler için özel yollar yapılmış, diğer araçlar gereken saygıyı bisikletlilere göstermiş, diğer motorlu araçlar her türlü trafik kurallarına uymuş da sıra bisikletlilere gelmiş... Çook yazık... Bizikletlilerden önce ceza kesilecek kimse kalmamış mı acaba?

ilyasss, Volkan Bilirli, 42FY ve 8 kişi daha bunu beğendi.
  3. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    vallahi yazık o kadar motorlu var saygısız sürücü var bisikletliyemi kaldınız yahu!:boese157:

Onur Kahraman bunu beğendi.
  4. Mehmet Boran

Mehmet Boran Forum Bağımlısı

Seviye:
    Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri şehir içinde başlattıkları uygulama ile ters yönden gelen bisiklet sürücülerine ceza yağdırdı.

Düzce İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı trafik ekipleri yaklaşık 2 yıldır sürdürdükleri uyarılar sonucu kurallara uymayan ve ters yönde ve yaya kaldırımda giden bisiklet sürücülerine ceza yağdırdı.

İstanbul Caddesi üzerinde yapılan uygulamada tersten giden bisiklet sürücülerine para cezası uygulandı. Hafta başı başlatılan bisiklet uygulaması çerçevesinde bu güne kadar yaklaşık 90 bisiklet sürücüsüne para cezası uygulandı. Denetimlerin aralıksız süreceğini ifade eden yetkililer sırası ile yaya geçidinden

geçmeyen yayalar ile yaya geçidinde yol vermeyen araçlar üzerinde de uygulama yapacaklarını ifade ettiler.

5. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    sinekten yağ çıkarmaya çalışıyorlar.

Uygulama doğru, ceza verilmeli ama herşey bitti de bisikletlilerle yayalar mı kaldı!

6. burhan ceylan

burhan ceylan Kıdemli Üye

Seviye:
    ileride moturlu taşıt vergisi gibi..pedallı taşıt vergisi alırlarsa şaşırmayın..

7. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    :boese157: para gelsinde nerden gelirse gelsin.çıkar amaçları var.128 tl. sizcede garip değilmi? 11 milyar civarı para.

42FY bunu beğendi.
  8. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    bütçedeki açığı kapatmak için yakında osuruk vergisi koyacaklar.. ! Allahın Belası.... O kendini biliyor! Millet yolunarak bütçe düzenlenemez ! üretimi teşviklersin yatırımı desteklersin ithalatı azaltır ihracatı arttırırsın ! Kimi yolup neyi kapatıosunuz!

9. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    aydın doğan vb. ağalardan parayı alamayınca vatandaşın üstüne biniyorlar...

İşte kapitalizm bu...

ilyasss ve Onur Kahraman bunu beğendi.
  10. Özcan Avcı

Özcan Avcı Forum Bağımlısı

Seviye:
    saçmalığın bu kadarıda olamaz artık youn ortasında aniden duran sürücüler kurallara uyuyor biz bisikletliler olarak uymuyoruz anlaşılan bu iştente birilerinin cüzdanları fena halde dolacak..!!

karatascaner ve tolgayalcin bunu beğendi.
  11. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bu gün (pek çok zaman olduğu gibi) bir bisikletli gördüm, ters yoldan geliyordu. Ben araçların gittiği yoldan ve aynı yönde ilerliyorum. Bu ters şeritten gitmek hiç güvenli değil, benimde hayatımı tehlikeye atıyorlar. Kim olursa olsun ters şeritten gitmemeli. Bisikletli de olsa, arçada olsa yapılan hatadır ve düzeltilmesi için bir yaptırım tabii ki uygulanmalıdır. Diğer araçların yaptıkları hatalara kesilmeyen cezalara da karşıyım. Bisiklet biniyorum diye yanlışı da savunamam.

12. Mehmet Boran

Seviye:
    Bende çok karşılaşıyorum buna şahit oluyorum hatta elimle zaman zaman ikaz ediyorum.Sürücülerin gözünde de negatif oluyor bence bu tarz sürüşler.İllaki ters yöne gireceksem bisikletten inip elimle kaldırımdan yürüyüp en kısa sürede normal akış yönüne geçmeye çalışıyorum.

Ahmet Bolgi bunu beğendi.
  13. sadık1964

sadık1964 Kıdemli Üye

Seviye:
    yaklaşık 20 yıldır araç kullanıyorum hiç bir ceza yemedim umarımda yemeyiz fakat bu yazın bisikletle banada ceza yazdılar dedikleri gibi para gelsinde nereden gelirse gelsin umurlarındamı benimle birlikte 15-16 yaşlarında birde genç e yazdılar en çok ona canım sıkılmıştı

14. Mehmet Boran

Seviye:
    Ne için ceza kestiler gerekçeleri neydi ?

15. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Ne demek yani bisikletliler suç işlemezler, işleselerde onların suçu araçların yanında hafif kalır diye cezamı kesmeyecekler. O zaman yayalar trafik suçu işleyince plaket almalılar. Kim suç işlerse işlesin cezasını çeker. Cüzdan doldurmak senin benim 128 liramla olmaz, Aydın Doğan gibilere kesilen cezalar tahsil edilse yeter.

fletcher ve nuhcan bunu beğendi.
  16. Ozzgurr

Ozzgurr Bisikletkolik

Seviye:

Yanilmiyorsam Aydin Dogan senelerdir en cok vergi verenler listesinde ve milyonlarca kisiye is saglayan birisi ;borcumu var devlete?

Konuya donelim; aslinda tam bir uygulama yapilsa yani bisiklet motorlu tasit sayilsa buradaki gibi ve kurallar adil olarak uygulansa guzel olur. Yani baska bir arac bisikletli ile ayni seritte gidemez, arabalar yakin takip yapamaz, yeri geldiginde bisiklet yol ustunlugune sahip olur vs vs. Ama bunlari uygulamak zor; mantalitenin ve yollarin gelismesi-degismesi lazim. Bu sistemi komple getirmeden bisiklet surucelerine ceza yazmak isin kolayina kacmak bence.

Kalin saglicakla

karatascaner, Şahin Bulut ve cedrick41 bunu beğendi.
  17. arda22

arda22 Aktif Üye

Seviye:
    "...belge ibraz edemeyenlerin bisikletlerine el konulduğu..." polisler belki bisiklet ehliyeti bile istemişlerdir

18. Eren AYDIN

Eren AYDIN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Belki emniyet kemerini takmamışlardır? Belki ilkyardım çantaları yanlarında yoktur? kimbilir belkide kar zincirleri yanlarında yoktur diye bisikletlilere ceza kesilmiştir :) :in:

19. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Bütçe açığının sebebine ya da kapitalizme verilebilecek en güzel örnek de vergi rekortmenine kesilen avrupa birliğince bile siyasi olduğundan şüphe edilmiş ve sanıyorsam itiraz davası henüz sonuclanmamış bir vergi cezası olurdu herhalde:rolleyes:

Ayrıca tamam trafikte ve her alanda cezasız kalan yüzlerce suç ve suçlu var ve verilen cezanın miktarı abes olabilir ama bu bizim bu duruma "onlara ceza verilmiyorsa bana da verilmesin, bisikletliyim o nedenle kuralları çiğneyebilirim" diyebileceğimizi göstermez ki. Bu konudaki bazı insanların tepkileri hatalı da olsa kendi takımının oyuncusunu savunan fanatikleri andırıyor bana.

Şahin Bulut ve fletcher bunu beğendi.
  20. Koray Altıntaş

Koray Altıntaş Kıdemli Üye

Seviye:
    Komik,Trajik,Entersan,Garip valla her şey söylenebilir bu duruma bence.
    1.Şimdi ceza kesiceksen eğitimini vericeksin önce sonra ceza kesiceksin(avrupa ülkelerinde ilk okul çağlarındaki çocuklara eğitim amaçlı bisiklet ehliyetleri verilir,kurallar anlatılır.)Bisiklet kullanmak B ehliyet sahibi olup araba kullanmaya benzemez.
    2.Hadi 1.madde yok diyelim yahu bu ülkede ehliyetsiz,kuralsız,dengesiz o kadar çok motorsiklet,mopet kullanan insan varki şimdi onların işi bittide motorsuz bi taşıt olan bisikletemi sıra geldi ceza kesmek için?
    3.Hadi 2.madede geçilsin 128tl ceza kesmekten bahsediliyor,128 tl!128 tl demek giriş maksatlı bir bisikletın 3/1 i fiyatı demek!Buna ceza denmez benım lugatımda soygun denir.

Bunu dahada uzatmak mümkün ama sonuç olarak bisiklet yolu olmayan,teşvik edilmeyen,eğitimi verilmeyen,saygı gosterilmeyen vs vs vs böyle bir ülkede siz kalkıpta ceza keserseniz bisikletler ters yola girmiş diye yanı çok affedersiniz biyerleriyle gülerler size.