Son yıllarda bisikletlilerde gözlenen özgüven patlaması

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar hak tan vs bahsetmişler iyi güzel de... Türkiye de yaşıyoruz adam beni gezdikten veya zarar verdikten sonra ne hakkında ve hak tan konuşacağız???

Ülkemizde hukuk fakültesi var kanun var bina var hukuk var mı? Adalet peki?

Orada ceza var iyi niyetli dostum ceza... kırmızıda geçince eve ceza faturasının gelmesi olayı 80lerden beri var. Fatura herkese kesiliyor, biz daha elektrik kaçaklarından bahsediyoruz vs... hep aynı şey

• Beğen
Tepkiler: Rocketman
Scudo

murat85

Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
Türkiye'de bisiklet sürmek öyle kolay iş değil. Bir çok arkadaşım trafik şartlarını bahane ederek bisiklet sürmeye temkinli yaklaşıyor. Bence trafikte bir çok faktörle başa çıkabilme becerisi özgüven gerektirir. Bu da bisiklet sürücülerinde vardır.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

BF Okuru

Üye
Tepki
2
GoPro muadili 100 dolarlık kameralar çıktı çıkalı motorlu-bisikleti herkeste bi özgüven patlaması var.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.877
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
En iyi ev herkesten uzak olanidir!
En iyi yol kus ucmaz kervan gecmez daglik patikalardir!
Insan sevmem, arac sevmem, dogaya ve dogala saygi duyarim...
Gerektigi kadar ve olmasi gerektigi duzeyde sosyallesme ve empati kurmaya calisirim...
Ozguven, ukalalik, haddini asma ve hukumranligini kurma arasinda cok cok ince bir cizgi vardir ve herkes firsat bulursa farkinda olarak veya farkinda olmadan bu cizgiyi asmaktan zevk alir!
Modern toplum dedigin bencillik, kin, hirs ve intikamla bezeli bir kokusmusluga akarken buyuyen bir cig gibi artik maalesef...

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.570
Bende de var bu ; bisiklet surerken kendimi o kadar farkli ve ozguvenli hissediyorum ki ; en azindan spor yapiyorum ve bunu yaparken de belli bir duzen ve kurallar ve ozveriler icinde bunu yapiyorum. bununla beraber sigara icmiyorum ki bu beni diger insanlara gore farkli yapiyor. belli bir hayat tarzim var , hafta ici ve hafta sonu saat: 05:30 civarlarinda uyaniyorum.,
Hafta ici cok hafif bir spor ile ise gidiyorum ama ayni sekilde hafta sonu da surese cikiyorum.
kisaca, evet , bu konuda cok oz guvenliyim ve bu sekilde yasayan tum doslarimizin da , bu sekilde davranmasi lazim :)

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.068
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
bisiklet sürmek diğer sporlara göre çevre tarafındanda farkındalık olarak algılanıyor,her perşembe halı saha maçı yaparız grubumuz var ama bisiklet bambaşka,gerek kıyafet gerekse ekipman olarak daha havalı geliyor etrafa,mesela bir sürüş sonu soluklanmak için gittiğimiz kafede iki üç arkadaş gidince mutlaka enteresan sorulara maruz kalıyoruz:) kaç yapıyo bu,kaç kilo,tekeri neden bu kadar ince beni taşımaz bu vs gibi.hoşumuza gidiyo tabi bu sorular.ama maç ederken öylemi bama güme sonundada mutlaka ödül konuyo,bi hırs bi mücadele oluyor kavga gürültü.velespid iyidir ya özgüveni arttırır,zaten pedallamaya başladığından 10dk sonrası hafif bir sırıtma başlıyor istemsiz mutluluk ve beraberinde özgüven.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bizim mahallede bi' amca var, yaşı siz deyin yetmiş ben diyeyim işi daha bitmemiş, her gün öğlen bisikletine binip aheste aheste camiye gider, camiden çıkar pazara gider, pazardan çıkar parkta soluklanır, eve dönerken komşularla selamlaşır, durup iki çift lafın belini kırar, kafasında ne kaskı vardır ne de elinde eldiveni, has pamukludandır içliği, kimseler de yolunu kesip kaç para bu bisiklet, kaç kilo, kaç basıyor demez, kırk yıldır aynı bisikleti kullanır zaten, boyası dökülmüş, selesi yırtık, ama görsen sanki ellisekiz model impala sürüyor mübarek, sokaklardan bir geçişi var, sanki bütün âlem durmuş onu seyreyler...

hah işte ben o amcadaki özgüvenden istiyorum, patlamasa da olur.

(yukarıdaki hikâyede gerçek kişilerden ve olaylardan esinlenilmiştir.)

hamiş: özelden müdahale ettiler, ilk nesil impala 58'de üretilmiş. dil sürçmesi diyelim :)