Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletliler için Tasarlanmış bir restoran "Ham On Wheels"

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Kerem Özbayrak tarafından paylaşıldı.

1. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Barselona'da bisikletliler için tasarlanmış bir restoran var(mış). Türkiye'de benzeri yok sanırrım. Oldukça ilginç ve yaratıcı bir konsept. Burada olsa ne kadar iş yapar bilemem ama girişimciler için çok güzel bir fırsat olabilir. Ayrıca oturaklar koltuk, sandalye yerine bisiklet selesiyle hazırlanmış. Sele üzerinde ne kadar rahar ederiz diye düşünenlere altını çizerek belirtiyorum seleler "Brooks" :)

Bu yaz Barselona'dayım. Bu mekana uğrama imkanım olursa izlenimlerimi ayrıca buradan paylaşmaya çalışacağım.

BİSİKLETLİLER İÇİN TASARLANMIŞ BİR RESTORAN: ‘HAM ON WHEELS’ | Kot Sıfır

hamonwheels_1.jpg hamonwheels_10.jpg hamonwheels_4.jpg

2. Reahax

Reahax Forum Demirbaşı

Adı:
    Recep
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İsminden ve bisiklet üstündeki domuz iskeleti figüründen anlaşılacağı gibi domuz eti ağırlıklı bir restoran.
    Müslümanların temkinli olması gereken bir mekan.

gmfaruk, Sener O. ve akndgl bunu beğendi.
  3. akndgl

akndgl Kıdemli Üye

Adı:
    Akın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Doğru bir tespit hocam. Konsept güzel ama Müslüman bisikletçilere hitap etmiyor maalesef.

4. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    iş-ev rotasında yolumun üstüydü benim oysaki... her gün uğrarım diye sevinmiştim..
    domuz etiyse, kötü de kokar o, başka bi'şey yemek için de giremem içeri.

5. Kerem Özbayrak

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Arkadaşlar bu paylaşımı oraya gidip domuz eti yiyin diye yapmadım :) Paylaşımda odaklanacağınız nokta domuz eti değil, ortada olan fikir, konsept vs.

6. Tolga Çelebi

Tolga Çelebi Culebrist

Adı:
    Tolga Çelebi
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bir bakışta görmüşüz hemen domuzu. Helal olsun vallahi domuz avcılarıyız resmen neyse konunun özüne gelirsek çok yaratıcı ama Brooks'ta olsa oturaklar daha önce oturmadığımız için yadırgayabiliriz ama fikir muhteşem.

7. Kerem Özbayrak

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Tolga Çelebi Yemek arasında arada, ayağa kalkıp oturma tekniği ile sele acısını azaltabiliriz. Bir de pedli tayt giymekte fayda var gitmeden.

talha55 ve Tolga Çelebi bunu beğendi.
    Son düzenleme: 22 Haziran 2015
  8. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    Domuz eti olmasaydı yarın oradaydım :snzdglsn: bu kötü oldu işte.Şaka bir yana çok güzel bir yer'e benziyor.Gittiğiniz zaman sizden fotoğraf bekliyoruz :D

suat akman ve Kerem Özbayrak bunu beğendi.
  9. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mekanın kapasitesi az geldi bana. Krokisindeki koltukları saydım 14 çıktı. Bir bisiklet grubu gitse mekanı kapatır gibi bir durum olur dışarıdan başka kimseye yer kalmaz. Burası duraklamaktan daha çok yol üstü atıştırmalık yeri gibi olmuş.

10. devilmycarlos

devilmycarlos Forum Bağımlısı

Adı:
    yavuz
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bisikletleri koyacak yer göremedim.

11. talha55

talha55 Aktif Üye

Adı:
    Talha Çakır
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ben olsam pedallara dinamo koyardım. çevirip elektrik üretsinler. nihahaha (kötü iş adamı gülüşü) :cool::D

gmfaruk, suat akman, CandanC ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  12. akndgl

akndgl Kıdemli Üye

Adı:
    Akın
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Konsepte bişey diyen olmadı, domuz eti uyarısı yapıldı diye hemen dalga geçilmesi ve alaycı sözler sarfedilmesi gereksiz olmuş.

13. Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan Kıdemli Üye

Adı:
    Anıl ERDOĞAN
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bu kadar güzel bir konsept içinde domuz resmine takılanları alkışlıyorum :bsmagryr:

14. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Lokantadan ziyade sanayi sitesindeki tornacılara benziyor.

Soner Sarihan bunu beğendi.
  15. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben artik kasit oldugunu dusunuyorum her yere her sekilde dini bir icerigin aleni veya subliminal etki icin atildigina dair!

Hakikaten yazik olmus!
    Hepimiz Barcelona'dan gelip geciste hergun ugrardik yoksa bu mekana...

Keske menuyu de yayinlasaydiniz!
    Belki alternatif olarak vegan ve helal et urunleri de var mekanda ve bosuna uzuluyoruz bize gore birsey yok diye...
    Bu arada memlekette domuz ciftlikleri ve hatta Carrefour vb. magazalarda ozellikle domuz urunu reyonlari var kimsenin sesi cikmiyor onlara?
    Haaa... Giden bir arkadas olursa izgaralarina da baksin mekanin! Sonucta domuz eti hazirlanan izgarada dana urunu pisisrirlerse o da olmaz!
    Gelgelelim sahil boyu turistik mekanlarda bolca "English breakfast" adı altinda "bacon" domuz urunu hazirlanir ve o izgaralarda hemen ardindan musluman kardeslerimiz icin helal etlerde pisirilir ve afiyetle yenilir...

16. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Bana çok şaşırtıcı gelmiyor. Nedeni ise çok açık: İnancımızı kendi içimizde yaşamak yerine, bir insanın doğumundan ölümüne kadar, hayatı boyunca ne yiyeceği, nasıl oturacağı, nasıl davranacağı, nasıl konuşacağı, nasıl ihtiyaç gidereceği, nasıl yürüyeceği, nasıl iletişim kuracağı gibi akla hayale gelmez hemen hemen her konuda bir kurallar silsilesini öğrenmeye ve bunu uygulamaya kalkarsanız olacağı budur. Düşünün ki Microsoft'ta işe başladınız ve sizden istedikleri Microsoft'un şirket işleyişine ait tüm kuralları, prosedürleri ve uygulamalarını ezbere bilmeniz bekleniyor. Bu yüzlerce kitap eder. Bunları öğrenmeye kalkarsanız en başta yaratıcılığınız biter çünkü aklınız tamamen kuralları öğrenmeye ve bunları uygulamaya koşullanır. En kötüsü de herşeyi öğrenemeyeceğiniz için hep bir suçluluk duygusu, yanlış yapma korkusu ve bunu bildiğini iddia edenlere karşı bir itaat, kendinizi affetirme baskısı ortaya çıkar. İnsanın inancı basit olmalıdır. Niyetiniz temizse ne yediğiniz, nasıl yattığınız, ne giyindiğinizin hiçbir anlamı yoktur.

17. ozgur908

ozgur908 Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçenlerde bursa ilinde bir alışveriş merkezi hristiyan ve yahudilere yönelik ibadet odalarını kapattığını duyurdu. nedeninin de müslümanların bu ibadet odalarından rahatsız olması ve tepki göstermesi olduğunu söyledi. mütedeyyinlerin her şeye karışmasına her şeye kendi yorumunu dayatmasına itiraz etmek de artık bir mağduriyet kaynağı. bisikletforum'da siyasetin işi yok diyenler takır takır din (bizim durumumuzda islam) propagandası yapıyor. çünkü siyaset tartışılır ama inanç mutlak doğrudur. inanmayan zaten hata yapıyordur değil mi? islam dini her fırsatta yapılan propaganda girişimleri, baskıcı ve uzlaşmaz tavırlar yüzünden islamofaşizm olarak algılanmaya başladı ki bunun da sebebi kafirler değil münafıklardır.

18. I am the Uptown R.

I am the Uptown R. Onursal Üye

Seviye:
    At eti ve domuz eti lezzetlidir.Denemeyenler için diyorum.At biraz eksi ama domuz eti cidden güzel.Bacon'dan bahsetmiyorum bile
    Edit: Domuz etini yanlışlıkla yemiştim.Bacon da aynı şekilde.Ama çok güzeller :eek:
    Ayrıca konu sapmasa iyi olur bence kuru tartışmaya gerek yok.Mekan gayet güzel bence.

19. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Burada da mı din konusu. Yeter kardeşim artık.

Ben dindarım, ben oruç tutuyorum, ben namaz kılıyorum diye muhtelif başlıklarda belirtince elinize ne geçiyor? Hani sağ elin yaptığını sol el bilmeyecekti? Dininiz de inancınız da size ait ve sizin olsun zaten. Dinden prim sağlanan platformlardan burası değil burası. Karıştırmayın.

Herhangi bir nedenden dolayı domuz eti yemekten imtina eden varsa zaten yurt dışında yediğine dikkat eder. Neymiş yani. Öyle bir takıntınız varsa tavsiyem zaten çıkmayın yurt dışına domuz değil derler yine domuz çıkar.

Son olarak kimliğimde müslüman yazıyor ve domuz sosisi yanında bira çok güzel oluyor. Almanya'ya özellikle Berlin'e giden olursa curry wurst yemesini tavsiye ederim. Barselona'ya gidersem de mutlaka buraya uğrarım.

Edit: Evde bacon yapınca kokusu 2 günde çıkıyor. O yüzden devamlı olmuyor malesef. Merak eden varsa macrocenter'da var.

20. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,

lütfen konu başlıkları altında dini içerikli atıflarda bulunmamaya gayret edelim. Son zamanlarda forum konularında da görüldüğü gibi, gereksiz tartışmalara sebep olabilecek şekilde din,dil,ırk, siyasi ve ırkçı söylemlerde bulunmamaya özen göstermemizi rica ederim. Bu konuda hepinizin gereken önem ve dikkati göstermenizi de rica ederim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 22 Haziran 2015