Bisikletliler derneği ne iş yapar?

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Bu deneği bilmiyorum ama BUP çok iyi diyorlar.Keşke bisiklet yolu yapma baskısından ziyade kullanıcı sayısını arttırmaya yönelik çalışsalar...

Scudo

07yusuf

Daimi Üye
Tepki
589
İsim
Yusuf
Bisiklet
b'Twin
Merhaba... Özellikle sahil şeridindeki şehirlerimiz başta olmak üzere bisikletçi dernekler turcuların gecelerini geçirecekleri yerler yapamazlar mı? Yani pansiyon tarzı.
Ya da Türkiye geneli bir bisiklet kulübü kurulup bu tek elden yönetilse.
Her yıl belli bir ücret ödesek ve geziye çıktığımızda nerde kalacağım derdi olmadan, çadır vs. işine girmeden gönül rahatlığıyla yola çıksak.

Mesela Hatay, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, Balıkesir, Çanakkale'nin sahil kesimindeki ilçelerde en az 10 yataklı yerlerimiz olsa...

Ne güzel olmaz mıydı?

Turculuk çadır-kamp işidir polemiğine girmek istemiyorum. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Yani gideceğimiz her yerde evimizdeki rahat hissedebileceğimiz yalnızca bisikletlilere özel bir yerden bahsediyorum.

Belki de bu işe bisiklet firmaları girmeli.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir türlü çözemedim.

• Hahaha
Tepkiler: BerkEvren

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir türlü çözemedim.
Bu tarz derneklerin ortak özelliği, ortak düsturu yüzyıl öncesinden gelmektedir.Der ki Maarif Nazırı (Eğitim Bakanı) Emrullah Efendi:''Şu mektepler olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdim''
Uyarlayacak olursak: ''Şu velespitliler olmasaydı, ne de güzel olurdu velespit dünyası''

firestone

Forum Bağımlısı
Tepki
2.117
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Derneğin internet sitesine ilk giren kişi alışveriş sitesi sanabilir. Forma, kolluk, maske talep formu siteye giren ziyaretçiyi işk karşılayan şey.

Derneğe gelir sağlamak için yine satsınlar ona itirazım yok, ama anasayfaya bisikletli yaşam, bisikletli şehirlerle ilgili bişeyler koymaları gerekirdi.

Buyrun bakın: (link)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Derneğin internet sitesine ilk giren kişi alışveriş sitesi sanabilir. Forma, kolluk, maske talep formu siteye giren ziyaretçiyi işk karşılayan şey.

Derneğe gelir sağlamak için yine satsınlar ona itirazım yok, ama anasayfaya bisikletli yaşam, bisikletli şehirlerle ilgili bişeyler koymaları gerekirdi.

Ahaha harbiden ya, mahalle yanarken...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Site sadece satış için açılmış. Hangi linke tıklarsanız tıklayın içerik yok veya yine forma talep formuna geri dönüş...
Anasayfayı ''haydi olsun bakalım'' deyip önemsemeyerek
''Biz ne yapıyoruz''
linkine tıklayınca farklı bir aciklama, bildiri, manifesto tarzi bir sey görmeyi umdum. Peki ne cıktı?
Forma talep formu :acpsnr:

Ekran Resmi 2020-10-26 11.48.10.png

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@suat akman Yanlış tıklamışsınız yandaki oku tıklatıp açılan başlıkların üzerini tıklamayı deneyin.

• Beğen
Tepkiler: suat akman

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Site sadece satış için açılmış. Hangi linke tıklarsanız tıklayın içerik yok veya yine forma talep formuna geri dönüş...
Anasayfayı ''haydi olsun bakalım'' deyip önemsemeyerek
''Biz ne yapıyoruz''
linkine tıklayınca farklı bir aciklama, bildiri, manifesto tarzi bir sey görmeyi umdum. Peki ne cıktı?
Forma talep formu :acpsnr:

245172 dosyayı görüntüle
Aslında dernek logolu ışık, kilit, sele, matara falan da yapabilirler.. Gelirleri artar.
Ülkedeki tek legal temsilcimiz eticaret sitesi olur böylece

mali.ozdemir

Daimi Üye
Tepki
302
İsim
Mehmet
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Boş işler ve bisiklet üzerinden prim ve para kazanma derneği olarak adının değişmesi gereken dernek.

• Hahaha
Tepkiler: ErkinS.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dernek yönetiminden yada dernek üyesi var ise biraz bilgi alabilirsek daha doğru yorumla ya biliriz..
Tek taraflı, ön kabullü sonuca varmak pek doğru olmuyor..
Tüzel kişiliklerin içine girip işleyişi bilmeyen son toplamda yapılan işlere bakar; bu doğru bir beklenti...
Şeffaflık, hesap verilebilirlik, misyon, vizyon gibi konuların bağlamında bilgi almamız gerek...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti