Bisikletliler derneği ne iş yapar?

Tepki
130
İsim
navigraph55
Bisiklet
Scott
Bahsi geçen dertler Türkiyede dernek ve cemiyetlerde ki ortak sorunlar ve alınan ödenekler ve yanal faydalar için çöreklenenlerle alakalıdır....Sanmayın ki sadece bisiklet derneği ense yapar ,arada nay nay yapar, %75 inden fazlası kirasını ve elektrijk suyunu ödeyemeyen ve dökülen binalrda sırf tabela dernekçiğiyle bu işi laf olsun diye diye götürmeye çalışan gruplardır..
İnsanımızda aidat veya ödenti kültürü diye bir şey olmadığından ,zaten aidatlar da çok komik olduğundan ciddi bir işlem yapılması zaten mümkün olamadığı gibi aksine eziyete dönüşür..Maalesef bir yerde ne kadar türk varsa o kadar da fikir olduğundan ortak hareket ve organizasyon yapılması da o kadara imkansıza yakındır veya hep sancılı ve hastalıklıdır...
BU cümleden olmak üzere yine her zamanki gibi herkes nazını çeken ve kafası uyanlarla yol yapmak ve tecrübelerini ve keyfini sürrmeye devam etmek herhalde en doğrusu olacaktır.

Scudo

alpyese

Forum Demirbaşı
Tepki
660
İsim
Alper
Bisiklet
Canyon
@Tolga Çelebi @informatiker geçen ay hızlı treni kullandığımda sadece katlanır bisikletleri aldıklarını gördüm bu da birşey...

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@alpyese @informatiker

Yani tam detayını bilmiyorum bu kadar şeyde sadece hızlı treni mi gördünüz.

Bunlar dernek arkadaşlar devletten buralara para vermiyor. Kendi çabalarıyla bir şeyleri yapmaya çalışıyorlar. Ne olmasını bekliyorsunuz ?

Bu arada sosyal medyaya yazmazlarsa nereden öğreneceğiz arkadaşım.Vahiy falan mı gelecek ?

• Beğen
Tepkiler: wenom

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
izmirde bir etkisinin olduğunu düşünmediğin bir dernek,

• Beğen
Tepkiler: dufpanla

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bisikletforum derneği her ilde organizasyonlar yapabilir. çok da güzel olur. buradan her şey şeffaf bir şekilde belirlenir. bir yönetici seçilecekse buradan üye oylarıyla seçilir, dernek binamız da forum olur. rotalar üzerine tartışmalar yapılır vs.
bisikletforum kadar büyük bir bisikletli grubu yok herhalde zaten.

yalnız kask takma zorunluluğu olacaksa ben şimdiden hiçbir organizasyona katılmayacağımı belirteyim. arkadaşlar özellikle grup sürüşlerinde kasksızların dışlanması ve daha doğrusu gruba kabul edilmemesini çok yanlış buluyorum. herkes kendinden sorumludur. gerekirse kasksız kullandığım için başıma gelecek her şeyden ben kendim sorumluyum diye imza da alın. ama lütfen ille de kask diye tutturmayın. kask takılsın, takılmalı, takalım... ama kask takmayana da hırsız-tecavüzcü muamelesi yapmayalım.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cumali55 etkinliklere emanet bir bisikletle zar zor gelen adaama en azından kask yoksa katılamazsınlarda çok mantıksız. Birde gerekli gereksiz full ekipman ile insanları nasıl bisiklet sürmeye özendirebilirler?
Bu kuruluş arada bi kaç kız arkadaşım olur, yahut memur öantığında bana göre. Yoksa 10 km yine eyvallah gidilirse belki elemanın amacı bisiklet, ya da sen corba içeniliyprsun o içemicek, ama grup halindede bisiklet sürmek istiyor vs. Bazı önemli noktalar ayarlanmalı, 8 yaşındaki cocuga ayak uyduruluyorsa(milleti kiralık bisikletle arkana takıp altında alümünyüm şu kilo, fitesim bu marka, bilyalı göbeğimlr olmuyor)

Tepki
9
İsim
Murat
Bisiklet
Colnago
Evet Dernek Facebook sayfasını incelemeden ( Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan forum üyeleri ) dernek hakkında yazdıklarınız maalesef çok bilgisizce yazılmış yazılar
Dernek 2008 yılında 21 kişi yaşları 20-74 arası değişen bisiklet konusunda gönül vermiş insanlardan kurulmuş bir dernektir. Kurucular arasında ben eski milli bisikletçi, antrenör, ve 3 derneğin kurucu üyesi, yargıtay onursal başkanı Hakkı Süha Terzibaşıoğlı (bisikletçi), emekli Albay Fikret Kaplanoğlu ( 40 yıllık bisikletli gezgin ), Bülent Yamaner ( Bisikletli turcusu ), Dr. Aylin Çiftçi gibi pek çok bisiklet sever ve toplumda önemli görevlerde bulunmuş kişilerin girişimi ile kurulmuştur.
- Kuruluşumuzun ana amacı Bisiklet kültürü ve alt yapısını gelişmiş seviyelere yükseltmektir.
- Derneğimiz Uluslararası kuruluşlardan ECF e tam üye dir.
- Uluslararası tüm yenilikler işbirliği yaptığımız kurumlarla paylaşılmaktadır.
- 10 Bakanlık ( çevre, sağlık, milli eğitim, turizm, ulaştırma, enerji, içişleri, aile sosyal politikalar, spor, maliye ) ile çalışma yapılmakta bisiklet adına girişimlerimiz ısrarla sürmektedir.
- 30 kadar belediye ye alt yapı konusunda rehberlik yapmaya çalışılmaktayız.
- pek çok kurum ve kuruluş ile de işbirliği yapmaktayız
- 10 sivil toplum örgütü ile işbirliği protokolü çerçevesinde projeler ortak etkinlikler yapmaktayız.
- 29 Ekim başta olmak üzere milli günlerimizde resmi kortejlerde yer almaktayız.
- Uluslararası pek çok etkinliği ülkemizde de bisiklet ile yapılmasını sağlamayı başardık Dünya Çevre günü, 22 Eylül otomobilsiz yaşam günü gibi
- 2008 den bu yana 4 yasal değişiklik, pek çok yönetmelik değişikliği sağlanması başarılmıştır.
- Bisiklet alt yapı projeleri Çevre kanunu 18. madde kapsamına alınmıştır, bu kapsamda ilk etapta 64 belediye bisiklet yolu projeleri için 5-10.000 TL devlet desteği almış Anadolu da bisiklet yapımı hıla devam etmektedir.
- Çevre kanunu içinde yönetelik değişiklikleri yapılmış yol rengi dünya standartı olan Mavi renk olarak değiştirilmiştir ayrıca kentsel dönüşümde bisiklet yolu zorunluluk haline gelmiştir şu günlerde üzerinde çalışılmakta olan yeni yönetmelik değişikliği ile tüm projelerde zorunluluk haline gelmek üzeredir.
- Sağlık bakanı ile 4 yıl önce yapılan görüşme sonrası Obezite ile mücadele planına alınmış bisikletli etkinlikler stratejik plana alınmış ve bugün proje 1 milyon bisiklet dağıtım projesi haline dönüşmüştür
- 2 yıl önce içişleri bakanına sunduğumuz proje ile bisikletli polis birimleri yeniden yapılandırılarak hizmete başlamıştır
- Trafik güvenliği yüksek kurulunda yapılan brifing sonrası 4 yasal talebimiz kabul edilmiş, başta üniversite kampüsleri olmak üzere tüm kampüslerde bisiklet yolu yapılması YÖK tarafından 167 üniversite rektörlüğüne yazılmıştır.
- Milli Eğitim bakanlığı ile yapılan girişimler sonrası Orta öğretim müfredatına Seçmeli ders olarak Bisiklet dersi konulmuştur.
- Enerji bakanlığı ile ulusal enerji verimliliği genel müdürülüğü ulusal anketlerine bisiklet ile ilgili 4 soru eklenmiştir, sonuçlar kamu için çok şaşırtıcı ve çok verimli olmuştur.
-
- Uluslararası BBF Bisiklet film festivali girişimlerimiz sonucu İstanbula gelmiştir
- Eylül 2008 de girişimlerimiz ile İstanbulda 500 kadar noktada bisiklet park ünitesi konulmuştur
- Enerji bakanlığı 2023 stratejik planında ulaşım komisyonunda 9 maddede bisiklet eklenmiştir.
- 6.000 kadar çocuğa inşaa edilen Bisikletli Trafik eğitim parkında temel trafik eğitimi verilmiştir.
- Birleşmiş Milletler desteği ile yapılan proje dünyaya örnek gösterilmiştir.
- The Sun Trip, The Study Road, gibi pek çok proje ülkemize kazandırılmış ve başarı ile ülkemizden geçmesi sağlanmıştır.
- Tüyap ile Nisan 2016 de sadece AVRASYA BİSİKLET FUARI dernek işbirliği ile gerçekleşecektir.
- İDO ile uzun süren görüşmeler sonucu İstanbul içi feribot ve deniz otobüslerinde ücretsiz bisiklet taşınması başlamıştır
- İETT ile önce gece saatlerinde içeri bisiklet alınması hakları kazanılmış daha sonra tüm otobüslerde pik saatler dışında aynı haklar alınmıştır.
- 20 İETT otobüsüne taşıyıcı aparat taktırılmıştır.
- 20 Eylül 2015 günü dünya da bir ilk eski hurda İETT otobüsü kapalı park ünitesine dönüştürülmüştür.
- TCDD de pek çok hak elde edilmiş Marmaray ücretsiz olmuştur. ( TCDD aksama sökülen bisikletlerin katlanır statüsünde kabul edilmesi yönetmelikte çok yakında net olarak yeniden açıklanıp düzeltilecektir.
- Okullarda, Üniversitelerde konferanslar seminerler ile toplumsal farkındalık için çalışılmaktadır.
- Her yıl " ATAMIZIN YOLUNDAYIZ " projesi ile İstanbul ve diğer illerden Anıtkabir e pedal basılarak 1923 de bu Cumhuriyetin ne zor şartlarda kurulduğu mesajı demir atlarımızla yaptığımız bu yolculukla hatırlatılmaktadır.
- Broşürler ile bilgilendirici tanıtıcı yayınlar yapılmaktadır.
- Pek çok fuar ve kongreye iştirak edip farklı kitlerle ile buluşulup derneğimiz ve hedefleri anlatılmaktadır
- Ulusal ve yerel Basın da yer alarak kamuoyu bilgilendirmeleri yapılmaktadır.
- Mart 2015 de Amerikadaki Türklerin yardım derneği ile ortak 350 köy çocuğuna bot mont ve okullarına bisiklet hediye edilmiştir
- Yetiştirme yurdunda küçük çocuklara iki kez bisiklet hediye edilmiştir.
- Bisiklet turizminde örnek etkinlikler düzenlenmiştir.
- Ulaştırma bakanı ile yapılan görüşmede 4 talep ( 1. köprüde bisiklet geçişi serbestliği, Şehirlerarası yolların banketlerinin bisiklet yoluna dönüştürülmesi, PTT nin bisikletli posta servisinin modernize edilerek elektrikli bisiklete dönüştürülmesi, Tünellerden güvenli geçiş için uyarı sistemi konulması ) iletilmiş dosya halinde de sunulmuştur
- 8 yıl sonunda devlet stratejik olarak bisikleti planlarına almıştır.
- İstanbul da İBB Trafik müdürlüğü ile trafik ışıklarına bisiklet ışıkları ve Bisikletli ile yolu paylaş tabelaları eklenmeye başlamıştır.
- Daha sayfalarca sürecek küçük büyük örnek gelişmeler sağlanmıştır.
- derneğimiz kurulduğundan bu yana yüzlerce gezi ve sosyal etkinlik yapılmıştır bu etkinliklerden boğaz köprüsü en önemli ve kalabalık etkinlik olup yüzlerce gruba bölünen bisiklet camiasının etkinliğin başarılı olması için işbirliği yapmaması, hatta pek çoğunun etkinliği kendi show alanına dönüştürüp etkinliğin amacı dışında kendi özel mesajlarını içeren pankartlarını açmaları hatta köprüden sallandırmak dahil yapılan hareketler sadece bu etkinliğe değil bisikletin geleceğine zarar vermektedir.
60 'a yaklaşan temsilciliklerden başarılı olanlar kadar başarısız olanlarda bulunmaktadır ama şu bilinmelidir ki herkes gönüllü çalışmakta işinden zaman ayırıp tüm bu gelişmeleri sağlamaktadır.
- Dernek genel kurul toplantısı diğer derneklerde olduğu gibi 2 yılda bir değil her yıl yapılmaktadır, genel kurullar 5-5,5 saat kadar sürmektedir, seçimler en demokratik ve şeffaf şekilde açık oylama ile gerçekleşmektedir.
Daha fazla bilgi için lütfen dernek web sayfasını veya facebook sayfasını inceleyiniz, cevabını bulamadığınız sorularınız için de bilgi@bisikletliler.org adresine mail atınız.
Kişisel sorularınız için de 0530-4016969 dan bana ulaşabilirsiniz.

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Murat Suyabatmaz

Murat Bey Merhaba,
Öncelikle telefon numaranızı paylaşmanız çok güzel olmuş, numaranızı kaydettim ve sizinle en kısa zamanda iletişime geçmeyi düşünüyorum.
25 yıldır aktif olarak bisiklet üzerinde olan bir kullanıcıyım. Halen de 20 yaşındaki arkadaşlarımız kadar da yüksek performans ve kondisyon ile bu spora hem ulaşım amaçlı, hem de sportif açıdan devam etmekteyim.
Lakin takdir edeceğiniz üzere ülkemizdeki kullanıcı yaş profili gittikçe düşüyor, bu da demek oluyor ki bisiklet kullanımı artıyor ve artık daha genç arkadaşlarımız da trafiğe çıkmaya cesaret edebiliyor.
Ancak derneğiniz, bu artış ve büyüme eğiliminde olan aşağıdan gelen genç kitlenin enerjisini yakalayamıyor. Hedef ve beklentilerini karşılayamıyor. Dernek şu an bisikletliler tarafından "amcalar derneği" olarak görülüyor ve düzenlenmiş olan turlara bir sefer katılan kişiler, diğerlerine katılmaktan ısrarla kaçıyor ki ben de bunlardan biriyim. Zira bu turlardaki organizasyon zayıflığının insanları derneğin "bisikletçiliğini" sorgulamasına neden oluyor. Kullanıcılar bu işlerin "göbekli amcalar" tarafından değil, daha genç insanlara hitap edecek, daha dinamik, daha çözüm odaklı yönetimler tarafından planlanmasını istiyor. Ben de gençliğimin olgunluk çağındayım, 40 yaşındayım. Ancak sürekli içlerinde olduğum için zihnen yaşlanmıyorum, gençlik daha yoğun, daha geniş ufka sahip, daha dirençli merciiler tarafından temsil edilmek istiyor. Bunun için de aslında bir çok kişi gönüllü olarak görev almaya hazır ve mücadele etmek istiyor, ancak derneğe olan bakış açısı ve özellikle istanbul'da bir türlü kaydedilemeyen gelişmeler nedeniyle kimse derneğe sıcak bakmıyor.
Sadece özel günlerde değil, periyodik aralıklarla turlar yapan, turlarda şu göbekli amcaları önümüzde pedallattırmaktan vazgeçen, trafiğin arasına dalarak kendini göstermekten çekinmeyen, biraz daha agressif ve yırtıcı bir bisiklet derneği, gençliğin enerjisini daha rahatlıkla arkasına alacak, çalışmalarından daha rahat sonuçlar çıkaracak, biz bisikletlilerin arzuladığı ve hedeflediği güzelliklere kavuşması için bir umut kaynağı olacaktır, olmalıdır.
Artık bilgiye ulaşmak eskisine nazaran çok daha kolay. Artık kullanıcılar hangi eğimde hangi dişlinin kullanılması gerektiğinden, ne zaman ne giyileceğine, günün hangi saatinde nasıl beslenilmesi gerektiğine kadar yüzlerce hatta binlerce konuda bilgi ve deneyim sahibi. Bilgi çağı, içinde yaşadığımız her türlü olumsuzluğa rağmen, bir şeyler almak isteyen insanlara gayet güzel hizmet ediyor ve bisikletçilik alemi bu konuda hızlı bir gelişim kaydeden on binlerce bisikletçi ile dolu. Artış eğilimindeki bisikletçiliğin daha dinamik bir dernek ile temsil edilmesini arzu ediyoruz. Bu konuda da gençliğin enerjisini arkanıza almanızı temenni ediyoruz. Siz bunu yapmadıkça bisikletli çevrelerindeki dernek hakkındaki yaygın kanı değişmeyecek ve siz orada, biz burada, herkes kendi aleminde yaşamaya devam edecektir.
İstanbul'un, hatta Türkiye'nin merkezi diyebileceğimiz Beşiktaş-Karaköy arasında bile pedallarken ölüm korkusu ile nefes alıyorsak, henüz bir santim bile yol gidilmemiş demektir.
İyi çalışmalar diler, saygılarımı sunarım.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Murat Suyabatmaz Sizi aramızda görmek çok güzel. Pedal dergisindeki söyleşinizi okumuştum. Bu saydıklarınızdan bir kaçına şahit olmuş biri olarak emekleriniz için çok teşekkür ederim. Forumlarda yeri geliyor klavyeyi eline alan bilgi sahibi olmadan atıp tutuyor. Hatta şurada yazmış olduklarınızı dahi okuyanın pek az olacağını söyleyebilirim. Keşke ayrı bir başlık açarak yapsaydınız.

Hatasız iş olmaz. Muhakkak dernek olarak hatalarınız olmuştur. Ancak çabalarınızın yanında bunların esamesi dahi okunmaz. Gayretlerinizi görüyor ve takdirle karşılıyorum. Başarılar dilerim.

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@cumali55 ben şahsi sürüşlerimi sakin zaman ve yollarda yapıyor ve kask takmıyorum.kalabalık sürüşlerde,çarpışma riski doğabilir,kaskı takmanız lazım.kalabalık her an risk demektir.selamlar..

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@huseyinbozan size katılıyorum.zaten arkadaşlıkta gelir ve yaşam düzeyi aynı olmalı.bizim gibi gelir dağılımı bozuk ülkede kollektif gruplaşmanın olacağını zannetmiyorum.ben yalnız turluyorum.sorunlar;kondisyonlarlar farkı,dediğiniz gibi çay-çorba(uzun yol değilse,oraya yemeğe-içmeye mi gidiliyor),bisiklet ve giyim marka sorunu(gençlerde sorun olabiliyor,benim 3 bisikletimin ortalama yaşı 20),herkese aynı bisiklet ve giyim uygulaması da çok zor gibi.selamlar,saygılar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/cumhurbaskani-png.39680/

sayın cumhurbaşkanı bu sözünün arkasında olması gerekir,yoksa her şey havada kalır,120 km'lik dünkü etapta bisiklet yolu hak getire,bisiklet yolları ile donatacaksınız bütün türkiyeyi,sadece sahil yollarına bisiklet yolu yapmak ile iş bitmiyor,ekibimiz hep istanbul dışında idman yapar 33 km non stop bastığımız etapta bisiklet yolu yok,

buralar nereleri bi görelim bakalım

1-dudullu-alemdar ,bisiklet yolumu yok öyle bi durum,
2- dudulludan şile yoluna 6 adet eğim ,bisiklet yolumu ,yok öyle bi şey
3- kervansaray bıçkıdere köy içlerine bisiklet yolu zati olmaz dar yerler var ,fransadaki bisiklet yarışlarında köy yollarını gördüm bal dök ye, iyi durumda olan yerler,kervansaraya giden yollar,bıçkıdereye kadar iyi,göçbeyliye kadar olan yollara bakım gerekiyor,
4- göçbeyli çıkışı asfalt iyi,buraya bisiklet yolu yapılması talep ile doğru orantılı herhalde,göçbeylide bisiklete çocuklar biniyor,
5- formula yolu istanbul bulvar yolu çok geniş, buraya neden bisiklet yolu yapılmaz ,ayrıca burada bir çok bisikletli bulunmakta ,özellikle atilla bisiklet takımı,ve pendik- kurtköy bağlantısı gidiş ve dönüş bisiklet yolu gerekiyor ve koruganlı olacak ,
6- gelelim bela yola viaport tarafları-bisiklet yolumu ne bisiklet yolu boşverin bu işleri,geçen pazar 4 tekerler viaporta hücum etti,viaportta bisiklet park yeri olsa ne yazar yol yok,
yol olsada emniyetli olacak araç yolu ile bisiklet yolu asla kesişmeyecek
7- gelelim viaporttan sonra tırmanışa ,yol geniş ,aydos güney yolu yollar geniş bisiklet yolu yok,
aydos cami yol riskli ve dar
8- çok tehlikeli bir iniş var oradan yakacığa buralarda bisiklet yolu yok ta kayış dağı eteklerindede yok,
9- kayışdağı caddesi geniş burada bisiklet yolu yok,

devamla

10-minibüs caddede bisiklet yolu hak getire
11- bağdat caddede aynı durum
12-küçük çamlıca büyük çamlıca bisiklet yolu yok acıbadem yokuşu ordada yok iniştede
13-moda bisiklet yolu kadıköy sahilden zart diye kesiliyor ,moda iskelesinden başlıyor,aradaki yol nerde ?
14-moda iskeleden başlayan bisiklet yolu fenerbahçe marinaya giriyor sonra rezalet bir sarsıntılı yolda gidiyorsunuz ,askeriyenin aşağısından başlayan bisiklet yolu ta bostancıya gidiyor ve kesiliyor ,balıkçılardan sonra başlıyor,

bu pazar ümraniyeye girdik ekip ile bura milli felaket burada bisikleti boşverin burda asla sürülmez

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/kopr-png.39681/

olacakmı ?
24 saat 1. köprüden geçebilecekmiyiz ?
yukarda san fransisko köprüsü,

sudan bahaneler

1- efendim köprüyü bisiklete açar isek intihar olayları olur trafik durur
2- yol müsait değil

bal gibi olur aşağıdan yaya geçiş yolu var,isteyen saatlerce orda durur resim çeker .

devamla

15- üsküdar- beykoz arası yıkacaksın o eskimiş derme çatma evleri yolu genişletecen
16- beşiktaş -sarıyer emirgan rezaleti,bebek rezaleti,yollar dar

sahil yollarında kesintisiz bisiklet yolları olacak

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Bu derneğin varlığı başka dernek kurmaya engel midir?
Bu derneğin varlığı nedeniyle kapatılmış başka dernek var mıdır?

Bir dernek, kendi üyesi olmayanlar tarafından niye eleştirilir hatta suçlanır? Size ne? Hesap sorma hakkını nereden buluyorsunuz?

Acaba diyorum, bu dernek federasyonla mı karıştırılmaktadır?
Yukarıda sözü edilen eleştiri ve suçlamalar hiç federasyona yöneltilmiş midir?

Alt yapı çalışmaları konusunda eleştiri ya da suçlamaya muhatap kurumlar, tam da hesap sorma hakkımız olan başta belediyeler ve siyasi iktidarlar değil midir?

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yazıyı okuyunca kendi bulunduğum ilde ki derneğin de pek bir şey yapmadığını fark ettim

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Hami beyin mesajından da anladığım kadarıyla kavramlar net değil. Söz konusu derneğin tüzüğüne ve kurumsal sayfasına bakarsanız bu dernek "Kamu Yararına Dernek " değildir. Örneğin Türkiye Amatör Telsizciler derneği, ya da AKUT öyledir. Onlarda bile üye olmayanların en azından ahlaken eleştiri hakkı olduğunu düşünmüyorum.

Dernekler, "bir iş" yapmazlar. Ne yapılıyorsa Dernek amacına (tüzüğüne) uygun olarak üyeler yaparlar.
Bir derneğin başarılı ya da başarısız olduğunun tek göstergesi o derneğin, hatta dernek yönetiminin belirli döneminde üye sayısının artıp artmadığıdır.
Bu dernek ancak bu konuda beğenilmeyebilir. 2008 yılında kurulmuş ve şu an aktif üye sayısı, sadece 320!
Beğenmezseniz üye olmayın gitsin.

Bu topiği açan arkadaşımı söz konusu derneğin, "bir hak gaspı, haksız gelir elde ettiği suçlamaları" yapması konusunda uyarmak isterim, yasal savunma hakkı doğmuştur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@soner kalaycıoğlu ve yukarıda konuya değer katan arkadaşlar, hepimizin düşüncesi bu dernek bi iş yapmamış değil, sadece dikkat edilecek nokta bölgesel kontroller. Ben izmitte bulunduğumdan ötürü vakti zamanında gözlemlediğim buydu. Beyfendi yukarıda şunları şunları yaptık diye açıklamış haklı olarak, peki biz genç arkadaşların paylaşımına kulak verildimi? Üşenmeden okudum ve algıladığım kadarı ile verilmedi.