Bisikletli ulaşımdan alınan ücrete hayır kampanyası

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ali İmzaladım, bu konu hakkında daha önce mail de attım ama bir İzmir li olarak bişey çıkacağını zannetmiyorum üzülerek...Enesler daha önce baya bi eylem yaptılar metro da ama yine yok yine yok...Bu konuda video çekeyim dedim katlanır bisikletle izbana alıyorlar mı diye ama bişey olmayacağını daha çok kendi kendimi sinir edeceğimi bildiğim için vaz geçtim...İnşallah bu sefer olur demekten başka bişety gelmiyo elden...

Scudo

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bursa buyuk sehir belediyesi burulas firmasini kiniyorum

Gemlikten aldigim bisikleti bursaya goturmek icin (gecenin 11 inde ) adamin savunmasi suydu : ufacik pazar posetine 5 tl aliyoruz.20 tl normal!!!!! Ulan belediye otobusumusun kargocumusun .90 kiloluk adami 5 tl ye goturen burulasin çakal soforu 10 kiloluk bisiklete 20 kaat harac istiyor.Yaziklar olsun

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru ana bacı sövcem bu sefer diyecekler ki :" ba ba ba koskoca mişigın üniversitesinde profosör olmuşun adam olamamışın" :D

• Beğen
Tepkiler: sercansekkin

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
imzaladım..

izmir belediyesinin en kötü huyu, herşeyi göstermelik yapması. mesela turistlerin izmire ilk adım attıkları yer alsancak limanı. adamlar 2 yıl önce, liman'dan konak pier'e kadar olan bisiklet yolunu jet hızıyla tamamladılar. uzaktan bakınca izmir bisiklet şehri gibi görünüyor. haliyle ilk izlenimler olumlu oluyor. ancak nedense körfez projesini 2 yıldan beri tamamlayamadılar. alt tarafı bi zift dökeceksiniz, bisiklet yollarındaki çukurları kapatmaları bile aylarca sürdü.

izmir belediyesindeki bu rahatlığın bu genişliğin nereden kaynaklandığını söylemeye gerek yok sanırım.

Ssdat

Üye
Tepki
1
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
bisiklet yolları yapılsın da ben bişey istemiyorum başka

tabi ki de imzaladım :harika:

Aspirin

Aktif Üye
Tepki
198
İsim
Eyüp BOZKURT
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tekirdağlıyım ve imzaladım

gkgarage

Üye
Tepki
33
İsim
Gökhan Kavuştu
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tepki
86
İsim
Övgü Kavas
Bisiklet
Scott
Öncelikle İzmir için söylemek gerekirse, şehir içinde hiç bir mesafe bisikletle toplu taşıma kullanmayı gerektirecek kadar uzak olmamakla birlikte; Metro ve İzban'ın saçma bir zaman ve fiyat tarifesi uygulaması inanılır gibi değil. Bisiklet konusunda bu kadar prensip sahibiymiş gibi davranan bu iki firmada trenler daha durmadan kapıları açmak, çalışanlarının özlük haklarını gaspetmek, istasyonların (yeni açılanlar da dahil olmak üzere) dökülür durumda olması, eğitimsiz personel çalıştırması (bu liste daha uzar gider) ayrı bir ironi oluşturuyor. Yürüyen merdiven kazası bile ne çabuk unutuldu. (Üçyol metroda yürüyen merdivenin zincirinin kopmasıyla onlarca insanın yaralandığı kazadan bahsediyorum. İstasyonu bilenler bilir oradaki merdivenler çok uzundur. Yerin 7 kat altından insanları yukarıya taşıyan merdiven)

İzban ve Metro firmalarının bir an önce silkinip vizyonlarına uygun hizmet vermeleri gerekiyor.

dufpanla

Bisikletli Gezgin
Tepki
82
Bisiklet
Lapierre
ARTIK İZMİR'DE DE BİSİKLET İLE ZAMAN KISITLAMASI OLMADAN VE EKSTRA ÜCRET ÖDEMEDEN İSTEDİĞİNİZ ZAMAN TOPLU ULAŞIM ARAÇLARINI KULLANABİLİRSİNİZ. YOĞUN SAATLERDE METRONUN ÖN VE ARKA VAGONLARINA EN FAZLA İKİŞER BİSİKLET İLE BİNİLECEK. DİĞER SAATLERDE BİSİKLET VAGONLARINA HER ZAMAN Kİ BİNİŞ SEÇENEKLERİ GEÇERLİ. KAMPANYAYA DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

BÜTÜN FORUM YETKİLİLERİNE BU KAMPANYAYI DESTEKLEDİKLERİ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİM. BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR SÖZÜ BİR KEZ DAHA İSPATLANDI

12227006_771149599663643_7712998623341395834_n.jpg

yazıyı duyuru niteliği taşıdığı için büyük yazdım :D

zekizeki

Üye
Tepki
77
İsim
zeki
Bisiklet
Bisan
Toplu ulaşım araçlarını kullanacaksan neden yanında bisiklet tasirsin. Ücret alınması normal.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@zekizeki Toplu taşıma aracından indikten sonra gideceğin son noktaya bisikletle gidebilmek ve en yakın toplu taşıma aracına ulaşabilmek için yanımızda taşımamız gerekiyor.
Evden en yakın metro istasyonu 13 km, metrodan indikten sonra da 1 km kadar bir mesafe var.
Dolayısıyla arabamla gitmek yerine yarın sabah metro ile gideceğim.

Uygulama güzel oldu, bakalım yoğunluk nasıl olacak.

Atacan

Daimi Üye
Tepki
385
Bisiklet
Giant
en sonunda izmir'den güzel bir haber çıktı :harika:

aşağı ufak ufak yazmışlar, işaretli vagon ve 2'şer bisiklet diye. bisiklet işareti en ön ve arkadaki vagonlarda var, yani bir metro 4 bisiklet taşır bu durumda. balıkçı amcalardan yer kalır umarım :)

@zekizeki bisikleti gezmek için değil, şehir için ulaşım için kullanırken toplu taşıma ile entegre olmak gerekebiliyor.

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@zekizeki byükşehirlerin trafik problemlerinden haberdar değilsin snaırım. bisikletle bir yere kadar gidip sonra toplu taşıma ile devam etmek için

@Atacan valla çokta güzel bir haber değil, sadece katlanabilir bisikletler için bu kadar mücadele verilip hak elde etmek maalesef kötü bir durum. zaten belirli saatelerde bisikletli olarak 10 bisikletle bile binebiliyorduk şimdi ise 2 bisikletle sınırlamaları nasıl bir yenilik anlayışı belediyenin çözemedik biz.
20 milyonluk istanbulda saat biisklet sınırlaması yokken izmirde sınırlamalar kısıtlamalar olması üstüne sürekli biz şu bisiklet bilmem neyine talibiz denmesi filan, o bizi üzüyor, bitmeyen bisiklet yolları çözülmeyen sorunlar filan