Bisikletli Ulaşım Platformu

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Artık ulaşımını bisikletle gerçekleştiren ve bisikletli ulaşıma destek veren herkese açık bir platformumuz var: BİSİKLETLİ ULAŞIM PLATFORMU

(link)

Temel amacı bisikletli ulaşım konusunda toplumda farkındalık yaratmak olan Bisikletli Ulaşım Platformu (BUP), içinde BYSÇ - Bisiklet Dostu İşletmeler - Bisikletli Eylem Grubu gibi farklı oluşumları barındırmaktadır.

Hiç bir siyasi-ticari amacı olmayan, hiç bir parti, dernek, şirket, kurum ve kuruluşla ilişkisi olmayan tamamen bağımsız bir yapıya sahip olan BUP her yaştan insana açık bir platformdur.

Bisikletli Ulaşım Platformu'nun web sayfası hazırlık aşamasındadır ancak "BİSİKLETLİ ULAŞIM HARİTASI" aktiftir ve bilgi girilmeye devam edilmektedir. Tüm Türkiye için hazırlanan bu haritayı hep birlikte geliştireceğiz. Haritadaki mevcut bilgileri düzeltmek veya ekleme yapmak isterseniz aşağıda belirtilen bilgiler doğrultusunda bize mesaj gönderebilir veya e-mail yoluyla (BisikletliUlasimPlatformu@gmail.com) irtibata geçebilirsiniz.

BİSİKLETLİ ULAŞIM HARİTASI : (link)

Haritaya "Bisiklet Park Yeri" eklememizi istiyorsanız:
- Park yerinin tam olarak bulunduğu noktayı gösteren google maps veya yandex linki ve mümkünse park yerinin fotoğrafını göndermenizi rica ederiz.

Haritaya "Bisiklet Tamircisi" eklememizi istiyorsanız:
- Tamircinin tam olarak bulunduğu noktanın google maps veya yandex linki
- Dükkan adı
- Açık Adresi
- Doğru telefon numarasını göndermenizi rica ederiz.
(Not: Bisiklet satıp tamir de yapan yerleri gönderebilirsiniz. Sadece bisiklet satan yerleri şu an için haritaya eklemiyoruz.)

Haritaya "Tehlikeli Mazgal" bilgisi eklememizi istiyorsanız:
- Mazgalın tam olarak bulunduğu noktayı gösteren google maps veya yandex linki ve mümkünse mazgalın fotoğrafını göndermenizi rica ederiz.
(Not: Mazgalların düzeltilmesi ile ilgili ilgili belediyelere başvuru da yapılacaktır)

Haritaya "Ulaşım Amaçlı Bisiklet Yolu" veya "Gezi Parkuru" eklememizi istiyorsanız:
- Bisiklet yolunun güzergahını google maps'te doğru şekilde çizip linkini bize göndermenizi rica ederiz.
(Not: Bisiklet Aparatlı İETT hatlarının güzergahları tarafımızdan haritaya eklenecektir).

Bu harita yakın zaman içinde akıllı telefon uygulaması olarak hazırlanacak ve tüm bisikletlilere ücretsiz olarak sunulacaktır. Haritaya zaman içinde daha da fazla detay girilecektir. Şimdiden tavsiyelerinizi bize iletebilirseniz çok seviniriz.

(Farkındalık etkinlikleri ve eylemleri takvimimizi çok yakında sizlerle paylaşacağız)

Bol pedallı günler ve güvenli sürüşler...
BİSİKLETLİ ULAŞIM PLATFORMU

Scudo

deniz erk

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Specialized
Çok güzel bir çalışma olmuş umarım aktif olarak büyüyerek devam eder. Platformu facebook'un dışına çıkartacak bir çalışma nasıl olur acaba? Başarılı bir internet sitesiyle çok daha güzel olabilir.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
Facebook grubu, şu aşamada sosyal medyada kendimizi lanse edebilmek için kullandığımız kanallardan sadece birisi. Platformun, ana merkezi işlevi bulunmuyor. :)

İnternet sitesi şu an hazırlanma aşamasında, içerik bilgileri son süratle yetiştirilmeye çalışılıyor. Bu işlemin tamamlanmasıyla birlikte, yukarıda linkini vermiş olduğum bisikletliulasim.com adresi belli başlıklar altındaki içeriklere hizmet edecek olup, harita için yeni bir link oluşturulacak.

Tepki
29
İsim
Orkun
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Emeğinize sağlık. Haritayı incelediğimde "Ah keşke!" dedim. Anadolu yakasındaki imkanların daha fazla olduğunu düşündüm. Bu çalışmanın devam edeceğine ve güncel bir bilgi kaynağı olacağına gönülden inanıyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çok güzel bir çalışma olmuş. Yeterince destekle değişim sağlanabilir. Bilgi aktarımı konusunda elimden geleni yapacağım.
Yalnız ben sosyal paylaşım sitelerini kullanmıyorum. Sitenizde de sizlere bilgi aktarabileceğim bir bölüm, bilgi yok.
Bir e-posta adresi ya da siteye bir bilgi giriş bölümü eklenebilirse harika olur.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
@Orkun Terzioğlu
BUP'un ana misyonu olmamakla birlikte haritanın oluşturulmasının ardındaki esas düşünce şuna dayanıyordu; "Yolda lastiğimiz patlasa, zincirimiz kopsa gibi sıkıntılarda en kısa çözümü nasıl sağlayabiliriz?" sorusuna cevap bulma isteği. Bu faaliyet zaman içerisinde İstanbul ile sınırlı kalmaktan çıkıp "Neden şehirler arası turlara çıkanlara da destek olmayalım?" kisvesine büründü ve harita gittikçe şekillenmeye başladı. Yalnız burada çok büyük bir handikap mevcut. O da, haritaya veri girişi yetkisi bulunan isimler İstanbul Anadolu yakasında ikamet etmekte ve doğal olarak İstanbul'un Avrupa yakası ile birlikte diğer iller için uygun yerleri bilseler bile harita üzerinde, kullanıcıları yanıltmayacak derecede kesin bir noktayı işaretlemek zorlaşıyor ne yazık ki. Bu yüzden de haritanın daha da kapsamlı bir şekle bürünebilmesi için o şehirde/bölgede yaşayan, orayı iyi bilen bisiklet severlerin içerik yardımlarına ihtiyaç olduğu kaçınılmaz bir gerçek.

Ve unutulmaması gereken bir nokta da şu; Bisikletli Ulaşım Platformu sadece bir haritadan ibaret değil. Sitenin içerik bilgilerinin tamamlanması ile birlikte BUP'un daha kapsamlı bir girişim olduğunu daha rahat fark edeceksiniz.

@Uğur SARIGÖL

Uğur Bey, aslında metin içerisinde BisikletliUlasimPlatformu@gmail.com adresinden bizlere ulaşabileceğinizi belirtmiştim. Aktarmak istediğiniz harita verisi, öneri, şikayet vesaire bulunuyorsa o mail adresini kullanabileceğiniz gibi bu başlık altından bana da iletebilirsiniz bunu. :) Neticede tüm bunlar sadece 3-5 kişi için değil tüm bisiklet tutkunlarına hizmet edecek çalışmalar.

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Çok güzel ve değerli bir çalışma oluyor. Emeği geçenlerin ellerine sağlık...

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
Tamamlandığında bütün bisikletseverlerin işlerini kolaylaştıracak bu proje için üyelerin yardımlarını rica ediyoruz. Türkiye genelini kapsayacak bu çalışmayı üyelerden gelecek olan bilgilerle daha kısa sürede verimli bir şekilde kullanabiliriz.

Sefa

Forum Bağımlısı
Tepki
677
Bisiklet
Focus
(link) bağlantısında yer alan "Haritaya veri gönder" formu vasıtasıyla mail atmakla uğraşmadan, ilgili arkadaşlarımız için bilgi akışında bulunabilirsiniz.

ikan yüzgeçgölü

Daimi Üye
Tepki
110
Bisiklet
Lapierre
İLERİ BİSİKLET (accel bisiklet)

Bağdat Cad. No:22/3 Fenerbahçe
Stadı Yanı Kızıltoprak/İST
Tel : 216 418 03 04
Fax : 0216 418 03 34

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Guzel bir calisma harita olayi gercekten kim dusunmusse helal olsun ne diyelim :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Super. iOS'u da bekliyoruz en kisa zamanda.

Turan Babacan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.341
Bisiklet
Bisan
Galaxy Ace uyumlu değil. :(

edit : Facebook sayfasına da yazmıştım cevap "Bskletli Ulasim Pltformu Uyarı için teşekkürler Turan Bey. Galaxy Ace uyum sorununu en kısa sürede gidereceğiz."

İlginiz için teşekkürler. Sabırsızlıkla bekliyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konuyu horlatmaca.

İlgili haritanın ios sürümüde mevcut

(link)

C. Yavuz

Üye
Tepki
19
Bir de ben canlandırayım konuyu.

Balıkesir Burhaniye'den Çanakkale Bayramiç(Ayazma)'e kampa gittik Kaz Dağları etkinliği için. Orada karşılaştım hemen bir kaç fotoğraf aldım forum için.

Dipçe: Fotoğrafların kalitesi yeniden boyutlandırdığım için biraz kötü olabilir.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: tanchu