Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletli Seyyahlar Erzurum'da

Konu, 'Basında ve Medyada Bisiklet' kısmında Bisikletli Gezgin tarafından paylaşıldı.

 1. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.757
  Beğeniler:
  4.579
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Bisikletli Seyyahlar Gençlerle Buluştu


  Bisikletli kadın gezgin sporcu Kevser Seri ve Türkiye'den Japonya'ya bisikletle 343 günde giden seyyah Gürkan Genç, Erzurum'da gençlerle bir araya geldi.


  Bisikletli seyyahların konuşmaları genç katılımcıları heyecanlandırdı. Atatürk Üniversitesi Oditoryum A salonunda, "Kariyer yolunda bisikletle gidenler" adıyla düzenlenen program gençlerden büyük ilgi gördü. Programın başında katılımcılar tarafından "bisikletle ilgili yaratıcı bir fikrim var" formu dolduruldu. Programın açılış konuşmasını, Bisikletli Yaşam Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Moderatör Murat Öztürk yaptı. Açılış konuşmasının ardından sahneye 30 bin kilometrenin üzerinde pedalla Kaçkarlar'dan Toroslar'a kadar Türkiye'nin 7 bölgesinde pedal çeviren ilk kadın doğa bisikletçisi Kevser Seri geldi. Seri, bisikletle ilgili yaptığı turları, başından geçen olayları, çekilen fotoğraflarla anlattı.

  Daha sonra sahneyi, bisikletiyle Karagum çölü ve dünyanın en büyük üçüncü çölü Gobi'yi geçmiş olan ilk Türk, Gürkan Genç devraldı. Aynı zamanda Tacikistan Walkhan vadisinde toplamda 37 bin metre tırmanış yapıp Dünya'nın çatısı denilen Pamir Dağı'na da bisikletle tırmanan ilk Türk unvanına sahip Genç, yolculuk sırasında başından geçen komik olayları anlattı. 11 ayda 11 ülke, 950 şehir ve kasabayı bisikletiyle gezen ve İpek yolundan Türkiye-Japonya'ya bisikletle giden seyyah, 2012 yılı içinde 7 senelik dünya turuna başlayacağını belirtti. Gürkan Genç, hedefinin dünyanın en bilinen gezgini adını taşımak olduğunu söyledi. Yaşadığı olayların bir hayal gibi olduğunu belirten seyyah, gençlere önerilerde bulundu.

  Program sonunda doldurulan formlar değerlendirildi ve ilgi çekenlere İbnülcemal Ahmet Tevfik'in yazdığı "Velosipet ile bir cevelan" kitabı verildi. Konuşma sonrası başarılı sporculara sorular soruldu. Esprili anların yaşandığı diyalog sonrası fotoğraflar çekildi. Samimi bir atmosferin yaşandığı ortam sonrası genç katılımcılar salondan ayrıldı.

  28 Şubat 2012
   
  muratt35, Cyclist999 ve erendiz çetiner bunu beğendi.