Bisikletli nükleer santral reklamı

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Elektriği ülkemizde üretmek zorundayız; ama bunu sağlıklı ve doğaya zarar vermeyen bir yöntemle sağlamalıyız. Nükleer santral ölümdür. Hele Türkiye'de mutlak ölümdür. Daha madenden doğru düzgün kömür çıkaramayan bir ulusal sermaye nükleer santral kurarsa neler olur siz hayal edin artık.

Scudo

papa

Üye
Tepki
180
İsim
hasret kanmaz
Bisiklet
b'Twin
@Fırat Y.

Çoook iyi olmuş bu ya :) mesaj yerine gider umarım!

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

eren cerciz

Aktif Üye
Tepki
266
Bisiklet
KTM
@papa valla ne diyim. Akkuyu için de epey mücade edildi aslında. Onu geçtim şu anda hayata geçirilen bütü büyük inşaat projelerinde ÇED raporu bile dikkate alınmıyor. Yahu ne ÇED'i, zaten verek kurum kim ki dikkate alınsın :) Tek kale maç yapıyorlar, alınca da atınca da seviniyorlar :) Gülüyorum ağlanacak halimize de mahkemeye gitsen kim savunacak hakkını... Neyse biz bisiklete devam :)

@Fırat Y. süper olmuş
bu arada yine bisiklet koymuşlar arkadaş :)))

Bahadirk.

Üye
Tepki
15
Arkadaslar burda soyle bi durum var. Turkiye genel itibariyle fay hatti uzerinde dogru. Ama HES yapilirsa eger cok sayida erezyondan dolayi hepsi yaklasik 40 senede iptal olur. Bunun maloyeti siz dusunun. Kisa vadede HES cok iyimser.Uzun vadede resmen cop. NS kaza olmazsa kat be k at az kirlilikle daha fazla enerjiyi uretir.

• Beğen
Tepkiler: yoğurtcu

erme1984

Üye
Tepki
29
Bisiklet
Ümit
nükleer santral iyidir kötüdür tartışması bir tarafa, emin olun hes'lerin zararı daha fazla doğaya ve bize.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
Akkuyu Nükleer Santrali'nin deniz hidroteknik yapılarının anahtar teslimi projelendirilmesi ve inşası ihalesi sonuçlandı.

Mersin Akkuyu hidroteknik ihalesini Cengiz İnşaat kazandı.

(Cengiz İnşaat: Sayın işadamı Mehmet Cengiz'in şirketi)
Mehmet Cengiz ne demişti?
Bu milletin a.... k........
geliyorlar gümbür gümbür!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Nükleer santral reklam afişlerinde kullanılabilecek görsel önerisi:
12504 dosyayı görüntüle
Pripyat Lunaparkı 1986

@ozgur908
Adam sözünün eriymiş, söylediğini yapacak gibi görünüyor.

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
Dünya da Japonya ve Rusya , Nükleer Santralden zarar gördüyse güzel memleketimizin vay haline.......
Solar enerji sistemi çok mu daha pahalı??Allah korusun o santralde bir sızıntı olsa ,işler ters gitse ne olacak ?? Çernobil de meydana gelen Nükleer felaket Türkiye'nin Karadeniz bölgesinde ikamet eden bir çok vatandaşımızın sağlığını bozmuştur.Kendi topraklarımızda böyle bir şey olursa kim hesap verecek...

Amaç sadece enerji değil aslında yazarken fark ettim. Nükleer Silahlanmaya ilk girişim.....

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Her ne kadar yeni bir pedalcıda olsam iki tekerde yeni değilim bisiklete terfi etmemin sebebi doğal ve sağlıklı olması amaaaa bu fotoğraftaki durum doğal olmayan hatta doğaya son derece zararı olan bir sistemi bisiklet çocuk temasını bilinçaltında özdeştirerek güya biz sizin sağlığınız için bunu kurduk diyor HADİ ORDAN soruyorum size somadaki gibi bir felaket bu santralde olduğu zaman ki olma ihtimali çok yüksek 27 parmağı 3kolu 1 bacağı ve 2 kafası olan çoçuklarımız doğduğu zaman bunun hesabını KİM VERECEK ? Tabiki teknolojiye yeniliğe karşı değilim ama sistem ve halk yeniliklere hazır değilse bunun sonu genellikle felaket oluyor. Misal bu senenin sonunda hem hava hem karadan giden araçlar seri üretim ile satışa çıkacak diye biliyorum getirin bakalım bu uçan arabaları turkiyeye bakalım ne olacak hergun havada ya iki araç çarpışır yada kafası güzel bir şekilde binaya kamikaze misali dalışa geçer :) yorumlar sizlerin sevgili dostlar.

(link)

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
Her ne kadar yeni bir pedalcıda olsam iki tekerde yeni değilim bisiklete terfi etmemin sebebi doğal ve sağlıklı olması amaaaa bu fotoğraftaki durum doğal olmayan hatta doğaya son derece zararı olan bir sistemi bisiklet çocuk temasını bilinçaltında özdeştirerek güya biz sizin sağlığınız için bunu kurduk diyor HADİ ORDAN soruyorum size somadaki gibi bir felaket bu santralde olduğu zaman ki olma ihtimali çok yüksek 27 parmağı 3kolu 1 bacağı ve 2 kafası olan çoçuklarımız doğduğu zaman bunun hesabını KİM VERECEK ? Tabiki teknolojiye yeniliğe karşı değilim ama sistem ve halk yeniliklere hazır değilse bunun sonu genellikle felaket oluyor. Misal bu senenin sonunda hem hava hem karadan giden araçlar seri üretim ile satışa çıkacak diye biliyorum getirin bakalım bu uçan arabaları turkiyeye bakalım ne olacak hergun havada ya iki araç çarpışır yada kafası güzel bir şekilde binaya kamikaze misali dalışa geçer :) yorumlar sizlerin sevgili dostlar.

http://www.habervesaire.com/site/upload/image/2015/04/akkuyu-canakkale-51d338b4_334x222.jpg

• Beğen
Tepkiler: Fırat Y.

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Bu tartışmaları "biz zaten yapamayız", "biz organize olamayız", "biz çok beceriksiz bir milletiz", "biz zaten aptalız" gibi komplekslere bağlamadan yapmalı. Aslında o kadar içimize işliyor ki bu "bizden adam olmaz" yargısı, kendimiz söylemişiz, kendimiz inanmışız, ve bunu söylemenin bize bir faydası da yok. Özgüvenimizi iyice yerlerde sürünür hale getiriyoruz kendi kendimize. Hiçbirşeyi yapamayan, beceremeyen koca bir ülke olduğumuza inanıyoruz. Nükleeri yapmayalım, "Yenilenebilir"i yapalım, daha iyisini yapalım, enerji de üretelim çevreyi de koruyalım, yaparız... Hatta nükleeri de yaparız, alasını yaparız. Biraz da gaza getirelim kendimizi, hem motive olup hem akıllı! olmakta bir mahsur var mı ;)

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon

inndream

Daimi Üye
Tepki
185
İsim
akif
Bisiklet
Sedona
@Alpaslan.Savacı arkadaşım/abim ben bireysel olarak uzerime duşeni yaptığıma inanıyorum. Konuyu siyasete sokmak istemiyorum ama hernekadar mevcut hukumetin parti sempatizanı olmasam da 3ncu köprüye karşı değilim 3ncü havalimanına karşı değilim zira gerçekten istanbulun bunlara ihtiyacı var heeeee yapıldıkları yer yada yapılış şeklini sabaha kadar tartışabilir bu ayrı bir konu benim demek istediğim reklam şekli ile bizi bekleyen felaket hiç birbirini tutmuyor. Gozumuzun içine baka baka yalan söyleyip milleti keriz yerine koyuyorlar. Bugün teknolojimiz çokmu geride ama maden kazaları malesef yaşıyoruz. Eski başbakanımızın bu kaza sonrasında avrupadada benzer kazalar yalanıyor diyio 1867 de ingilteredeki olan göçüğü örnek göstermesi kanıma dokunuyor

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
Yalnız bana göre istanbula bu kadar nüfusu yığmak nükleerden daha tehlikeli kimse bunu düşünmüyor maazallah

• Beğen
Tepkiler: inndream

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
nükleer santraller internet gibidir, doğru kullanıldığınada faydalıdır ama sapıkça kullanıldığında felaket getirir

diğer başlığa da yazdım.

Nükleer santrali doğru kullanabilirsek son derece yararlı olur, ama dikkatsizce denersek felakete yol açar tıpkı internet gibi

• Beğen
Tepkiler: inndream

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
nükleer santraller çok önemlidir
1nükleer santral 1000 adet rüzgar türbininden fazla enrji verebilir
1 kg uranyum 2500 ton kömürün verdiği enerjiyi verir
ingiltere gibi sürekli gulf stream rüzgarları alıyorsanız nükleer santral gereksiz kalır
rusya gibi rüşvetin bol olduğu ülkedeyseniz su ile soğuyan nükleer santtralin su pompası bakımı gelince değiştirmezseniz
betonlar erir çernobil gibi sızıntı olur
sonra sakat gürcistanlılar doğar
başınıza bela olur.

2 işten birinin alavere olduğu bu coğrafyada
binlerce tip insan bulabileceğimiz ortamda
yapı denetimlerin müteahhitlerce denetlendiği
betonun en taşlısının kullanıldığı
adaletin süper oluğu bir ortamda

nükleer yeni rantların ve cepleri doldurmanın yeni yoludur
size daha çok elektrik satacaklar
eş dost ahbap ne kadar elektrik idaresi varsa köşe olacak

Tepki
69
Nükleer enerji: Yalandan kim ölmüş? – Mehveş Evin (Milliyet)

İstanbul’da tramvayları giydiren, televizyonlarda hababam dönen Akkuyu NGS şirketinin nükleer santral reklamı, milli duygularla, kamu spotu havasında hazırlanmış bir duygu seli…
Oysa Akkuyu NGS; Rosatom’un Türkiye yasalarına göre kurulmuş şirketin adı!
Nükleer santrali “daha çok öğrenmek, kazanmak, güçlü olmak, üretmek” gibi süslü laflarla pazarlamayı bir derece anlarım. Fakat Akkuyu’yu “enerjide dışa bağımlı olmaktan kurtulmak” olarak lanse eden şirketin Rus olmasına ne demeli?
Ey halk! Akkuyu yatırımı, hepimizin filan değil…
Akkuyu’yu Rus Rosatom firması yapacak ve işletecek. Zira Türkiye, 2010’da imzaladığı “hükümetlerarası anlaşma”nın karşılığında Akkuyu inşa alanını bedelsiz Rosatom’a teslim etti.
Herşey Rus şirketin elinde
Anlaşmaya göre Rosatom’un hissesi yüzde 51’in altına düşmeyecek.
Yani santralin nasıl yapılacağından işletileceğine; atık imhasından işe alınacak elemanlara, söz hakkı tamamen Rusya’da.
Üstelik deprem bölgesinde bulunan Akkuyu’da, “çok sağlam” olacağı söylenen santral, yeni denenecek VVER-1200 tipi. Türkiye’nin denetim yapacak bilgisi ve tecrübesi yok.
Bitmedi.
Tamamıyla yerli yapım, yerli enerji gibi pazarlanan santraldeki 4 reaktörün 2’sinde üretilen elektriğin yüzde 70’i, diğer ikisindeki elektriğin yüzde 30’unu Türkiye, kWh başına 12.35 dolardan Rosatom’dan satın alacak. (Kaynak: Beni Akkuyu’larda Merdivensiz Bıraktın*)
Bugün 2.60’lara dayanan doların, santral bittiğinde kaç liraya tekabül edebileceğini ve faturanıza nasıl yansıyacağını hayal gücünüze bırakıyorum!
Çekilirse zararı TC’ye patlar
Devlet yetkilileri, gelişmiş ülkelerin nükleerden vazgeçip yenilenebilir enerjiye geçişine değinmeyip nükleer santrallerden örnek veriyor ya…
Akkuyu, bir devletin sınırları içinde olup bir başka devlete ait olan ilk ve tek nükleer santral!
Akkuyu anlaşması, Anayasa’yı da çiğnedi çünkü yasaya göre TBMM’de onaylanması gerekiyordu. Meclis baypas edildi…
Olası bir kaza halinde ki Çernobil, Fukuşima sonrası kaza ihtimali milyonda 1’den her 100 reaktörde 1’e yükseldi- sorumluluğun kimde olacağı da net değil.
Avukat Fevzi Özlüer’e göre Akkuyu NGS “iflas ettim” diyecek olursa doğan zararları TC devleti karşılamak zorunda kalacak.
Çevre ve sağlık konusunda nükleer enerjinin risk ve zararlarına daha önce çok değindim.
Tüpgaz ve uçağa binmek gibi sadece kişiyi bağlayan “risk”lerle karşılaştırılarak önemsizleştirilen nükleer konusunda söylenen yalanlara, rica ederim temkinli yaklaşın.
Nükleerin el kitabı (*)
- Yazıdaki bilgileri, Filiz Yavuz’un “Beni Akkuyu’larda Merdivensiz Bıraktın” (Can Yayınları) kitabından alıntıladım.
– Gazetecilerin köşe yazılarını veya haberlerini derleyerek kitap “yazmak”tan öteye pek gidemediği Türkiye’de, Yavuz’un çalışması çok kıymetli.
– Yavuz, nükleer enerjinin ne olduğunu ve Türkiye’nin nükleerle imtihanını, belgelerle ve uzmanlarına danışarak yazmış. İlgili bakanlıklar ise görüşme taleplerine cevap dahi vermemiş!
Zorunluluk değil, siyaset
Elektrik kesintilerinin artması, 31 Mart’ta tüm ülkenin karanlığa gömülmesi, siyaseten kullanılıyor.
Yetkililer, özel sektörle bağlantılı bu kesintileri “daha fazla enerjiye ihtiyacımız var” havasında sunuyor.
Nükleer alanındaki en yetkin isimlerden Prof. Dr. Tolga Yarman’a göre, nükleer enerji bir zorunluluk değil, tamamen siyasi bir tercih.
Akkuyu devreye girerse, Türkiye’nin elektrik ihtiyacının yüzde 5’ini karşılayacak. Önemli bir pay gibi görünebilir. Ancak sadece elektrikteki kayıp-kaçağı önlemek bile bu oranı haydi haydi karşılıyor.
Akkuyu’dan sonra kara bulutlar Sinop’un üzerinde dolaşıyor: Türkiye ile Japonya hükümetleri arasındaki nükleer güç anlaşmasını Cumhurbaşkanlığı onayladı.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
çernobil faciasında radyasyonun kaç günde ne kadar yayıldığını gösteren animasyon

her yerinden yaşam fışkıran yeryüzündeki doğal kaynaklar neyimize yetmiyor anlamıyorum, bir an için yukarıdan bakmayı becerebilsek, karanlık gökyüzünde parlayan bir mücevher gibi dünyamız ve bir eşine daha rastlayamadık henüz bu sonsuzlukta,peki biz ne yapıyoruz onu yok etmek için seferberlik ilan etmişiz, bazen insan ırkından nefret ediyorum, biz hiç olmasaydık eminim yeryüzü bundan daha kötü olmazdı, işin komik tarafi tüm bu yıkıcılığımıza ve yokediciliğimize rağmen tüm evrenin bizim için yaratıldığına inanıyoruz

OguzGyan

Aktif Üye
Tepki
190
İsim
Oguzk
Bisiklet
b'Twin
Cevre ve Sehircilik Bakani olacak sahis su an canli yayinda ntvde akkuyu'ya karsi cikanlara salliyor. Tum gelismis ulkeler nukleer santral yapiyor diyor. Muhabirde demiyorki Japonya 54 taneden 53 santrali kapatti bu nasil is? Guya kesin guvenilirmis. Insallah bi facia olmazda bu yayini suratina tokat gibi carpmazlar bu arkadasin