Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletli kamp için heybe

Konu, 'Outdoor' kısmında Onur Ali İmren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba;

Umuyorum ki doğru yere açtım konuyu.

Bikeandoutdoor dan heybelere bakıyorum,50-60 liraya da var 170 liraya da. Tur fotograflarına bakıp marka tahmini yapıyordum acaba insanlar ne kullanıyor diye konnix ve lotus dikkatimi çekti.

En az 3,en çok 2 haftalık bir tur düşünen biri,hangi marka,kaç litrelik bir heybe almalıdır sizce ?

2. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Önemli kriter hangi mevsimlerde tur yapacağınız... yaz ayları için düşünüyorsanız 60 - 90 tl arası güzel heybeler var... Ancak 4 mevsim kullanmayı düşünüyorsanız daha üst düzey heybelere bakmanız gerekir...

3. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    3 mevsim diyebilirim. Ciddi kış mevsimlerini,şu durumda bu bütçe ile düşünemem sanıyorum.

Yaz tatil amaçlı olur,gezip görmek amaçlı olur. E mantıklı aylar da kış hariç diğer mevsimler. Marka öneriniz nedir ?
    Ayrıca 30 litre az mıdır? gidip görmek istiyorum fikir sahibi olmak açısından

4. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben ve benim gibi bir çok bisikletçi bu heybeyi kullanıyor... Yazlarım ve bahar aylarından ihtiyaçlarınızı karşılar...

Ancak daha profosyonel turcular genelde bu çantayı tercih ediyor...

+

En çok 2 hafta demişsiniz.. Bu iki çantada rahatlıkla işinizi görür... Yetmez derseniz alttakinin ön bagaja takılan modelide var...

Serkan Çoban bunu beğendi.
  5. Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İlk gösterdiğiniz sanıyorum bahsettiğim konnix marka heybe. İşimi göreceğini söylemişsiniz,benim için iyi oluyor fiyatı ile de.

Peki konnıxın artı, eksi yönleri nelerdir biraz bahsedebilir misiniz.

diğer linki açamadım ve göremedim ne olduğunu.

6. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Diğer linkte Ortlieb çantalar var. Pedal Bisiklet'in web sitesinde görebilirsiniz...

üstteki belirttiğim çantanın iki modeli var. Birisi ayrılabilir. diğeride tek parça. benim size gösterdiğimte k parça olanı. Aynı sitede bölünebilir olanıda var. Aslında çanta fiyatına göre ideal bir çanta. Yağmura karşı fazla dayanıklı değil. O sorunuda dışına koruyucu yağmurluk ya da poşet geçirerek çözebilirsiniz. Onun dışında hacim olarak sizin işini rahatlıkla görür.

7. Serkan Çoban

Serkan Çoban Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben de ilkbahar-yaz turları için kapsamlı iş görecek bir heybe bakıyorum. Dediğiniz gibi genelde ilk model hem fiyat hem de kullanışlılık açısından tercih ediliyor. Bu çantada yırtılma, açılma vs. sorunlarla karşılaşma ihtimalı nedir? Yani dayanıklı mıdır?
    Örneğin 1,5-2 aylık bir tur* için gerekli eşyayı gönül rahatlığıyla taşıyabilir miyiz?
    ___
    * Bahsettiğim turda hayatı idame ettirecek kadar gerekli eşya taşımaktır maksadım. :)

8. Bisikletli Gezgin

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    2 aylık bir tur için rahatlıkla işinizi görür. İlkbaharda çıkılacak bir turda eğer yağmur altında sürerseniz içine su alma ihtimali olur. Bu durumda eşyalarınızı poşetlerseniz bu sorundanda kurtulursunuz. Bu çantalarda yırtılma sökülme kolay kolay olmuyor. Kapasite oalrakta sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum...

9. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tamamdır, birkaç gündür iyice inceledim ve bunu almaya karar verdim.
    Teşekkürler ilginiz için.

Bu arada bilginiz var mı bilmem ama sözkonusu bir yaz turu için linkteki çadır nasıldır?
    http://www.atlaskamp.com/evolite-summit-bir-kisilik-cadir-4-mevsim-evo-02/

Fiyat olarak pahalı mı?
    Kalite, bisiklet turu için kullanışlılık vs. nasıldır?
    4 mevsim olması yaz kullanımı için eksi bir özellik midir?
    Veya tecrübe ettiğiniz ve önerdiğiniz başka bir seçenek var mıdır?
    Şimdiden teşekkürler.
    :)

10. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhabalar
    Özellikle kış aylarında ve sert koşullarda kullanmak durumunda kalmayacaksanız ben 3 iklim bir çadır öneririm. Sonuçta bisikletle taşımak sözkonusu olunca daha hafif olurlar. Ama en az 2 kişilik bir çadır tercih edin bence. Çadırın içine almanız gereken malzemeler olursa tek kişilik çadırlarda rahat edemeyebilirsiniz. Çadırın dış kısmındaki boşluk burdaki malzemeler için herhangi bir yağmurdan korunma sağlamıyor ne yazıkki. Piyasadaki outdoor malzeme satan dükkanlarda bolca seçenek mevcut. Yani tercih birazda görsellik ve içe sinmeyle alakalı. Ben uzun yıllardır '' HUSKY'' MARKA BİRD MODEL bir 3 iklim çadır kullanıyorum gayet memnunum. Yalıtımı falan çok kaliteli. Tavsiye ederim.

11. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Linkteki çadır uygun görünüyor. Su geçirmezlik sayısı uygun. Havalandırmaları bol. Fiyatı da fena değil. Boyutu da eşylarınızı rahat rahat içeri alabileceğiniz şekilde. Hatta gerçekten uğraşırsanız bisikleti de bagaj kısmına sığdırabilirsiniz diye düşünüyorum. 4 mevsim olması yazın sıkıntı çıkarmaz gibi duruyor. Hatta yazın dış tentesini kurmadan tüllerin arkasından gökyüzünü izleye izleye uyuyabilirsiniz.

Gelelim eksilerine. Ağırlığı 2.4 kg tek kişi için fazla. 2 arkadaş tura çıksanız sadece çadır için 4.8 kg yük taşımanız demek. 3kg ağırlığında 3 kişilik çadırlar bulabilirsiniz piasada. Tavanı alçak olduğu için çadır içinde oturarak bir iş yapamazsınız. Bir de polleri alüminyum değil de fiberglass olduğu için iyi kurmazsanız çok sert rüzgarlarda; iyi kurarsanız da fırtınada kırılabilir. Ayrıca bu malzeme 0'ın altındaki sıcaklıklarda esnekliğini yitireceği için kırılmaya daha müsait oluyor.

Tavsiye edebileceğim daha önce bisiklet için kullandığım bir çadır yok. Bu yorumlar umarım seçiminizi yapmanıza yardımcı olur.

12. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çadırın ölçülerine bakarsanız eşya koymaya müsait bir yapısı var. Uzunluğu 250cm arkadaşın boyu bu kadar uzun değildir herhalde? Genişliği de 105cm ki 70 cm yeterlidir uyumak için. Sağında ve ayakucunda yeterince boşluk kalacaktır.

13. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sadece bahar ve yaz koşullarında kullanılacak..
    Ben de 4 mevsim çadırların biraz daha hantal olacağını düşündüm ama hiçbir bilgim olmadığından net konuşamam.
    3 mevsim daha iyi gibi.
    Dediğiniz modele baktım ama göremedim. Araştırıyorum... ;)

14. Serkan Çoban

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dün itibariyle Husky Bizam aldım ama henüz elime ulaşmadı.
    Biraz fazla para verdim gibi ama umarım yanlış/gereksiz bir tercih yapmamışımdır... :rolleyes:

15. ramirez

ramirez Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence gayet iyi bir tercih. iki kişilik olması 4 iklim olmasının getireceği ağırlık problemini ortadan kaldırmış. 2.5- 3 kg civarı. Gayet ideal.fiyatta makul aslında. Kendini kanıtlamış bir markadır husky. Uzun yıllar kullanırsınız. Güzel günlerde kullanın...