Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletli Fatma’yı OTOMOBİL EZDİ

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Aydın Diricanlı tarafından paylaşıldı.

1. Aydın Diricanlı

Aydın Diricanlı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikletli Fatma’yı OTOMOBİL EZDİ

Adana’da bisikletiyle evlerinin karşısındaki dinlenme parkına geçmeye çalışan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Fatma Pınar Sakallıgil, otomobilin çarpması sonucu öldü
    01:37 | 20 Kasım 2010

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi olan Fatma Pınar Sakallıgil’e çarpan 18 yaşındaki ehliyetsiz Yasin Uğurlu gözaltına alındı.

Milliyet Gazetesi internet sitesinden alınmıştır...

Olayın acısı çok ama haberin başlığı çok enteresan...:mad:
    Bu haberi yazana ve böyle düşünenlere söylüyorum.Otomobiller kimseyi ezmez.İçindeki .......... ezer.Ehliyetsiz, ehliyetli fark etmez.Trafik canavarı diye birşeyde yoktur.Sebep insandır.Ama nasıl insan...!!!???

onurcan tokuş ve krankmili bunu beğendi.
  2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Aydın bey,
    satır arasında yer alan ve bilinçaltımıza kazınmış çok önemli bir noktaya parmak basmışsınız.
    "Kaza" kelimesi bile böyle bir anlam taşıyor. İstemeden olan bir şey anlamında kullanılıyor. Hatta "kader" kelimesi de öyle. Biz insanların hiç müdaalesi olmayan bir hayat çizgisi olduğunu zanneden çok insan var ki , ben doğduğumuz yer, zaman ve belli bir yaşa kadar çevremizde olan olaylar dışında herşeyin kendi kontrolümüzde olduğunu düşünüyorum.

Yani;
    Arabaya istemeden binip, istemeden gaza basıp, istemeden hızlı gitmez insan.

Birini silahla öldüren bir kişinin, kazara cep telefonu yerine silah almışım yanıma, çakmağımı çıkaracaktım silah çıkartmışım, kazara insana doğru tutmuşum, kazara işaret parmağım tetiğe gitmiş, kazara tetiğe basmışım demesi ne kadar doğru ise, kazara yoldan geçen birine çarptım demek aynı şey.

ABD de bir hakimin sözünü hatırlıyorum,

genç bir çocuğa birilerini araba ila çarparak öldürdüğü için çok yüksek bir ceza veriyor ( zaten orada cezalar çok yüksek bunu herkes bilir ) çok olmadı mı diye sorduklarında;

"birisi başkalarını öldürürken alet olarak silah/bıçak kullanmış, yada araba arada bir fark yok " diyor.

Ama "olacakla öleceğe çare bulunmaz" diye deyim/atasözü varken boşuna konuşuyoruz.

Salih Manavoğlu bunu beğendi.
  3. Sungur Çağırgan

Sungur Çağırgan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    yakınlarına sabır diliyorum
    gerçekten çok üzücü...

4. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Böyle bir başlık olur mu yaa. Bu nasıl bir bakış açısıdır. ÖLDÜ bu nasıl bir kelime.

Milliyet Gazetesi Yazarını KINIYORUM

onurcan tokuş bunu beğendi.
  5. Yunus YILMAZ

Yunus YILMAZ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence Türkiyede uygulanan trafik kuralları yeniden düzenlenmesi lazım...
    Bisikleti bir araç olarak görmüyorlar. Ben ehliyet alalı 3 yıl oldu..
    kursa gidiyordum. bisikletin trafikteki işlevinden hiç bir konu bahsetmediler...
    bisikleti yok sayıyorlar nerdeyse...
    bisikletin trafikteki yerini öqrenmeyen sürücü ise
    bütün haklar kendisinin gibi sürüyor aracını...araç tali yoldan geliyor olsa bile anayoldan gelen bisikleti hiç sayıyorlar...
    bu düzenin değişmesi lazım...
    Yoksa daha çok
    Fatmalar yunuslar ahmetler ezilir....

emre ersoy ve Doğu Biçer bunu beğendi.
  6. Doğu Biçer

Doğu Biçer Kıdemli Üye

Seviye:
    Ciddi Yasa Boşlukları Var Yasada Olan Maddelerde İse Uygulanma Söz Konusu Değil..Daha 1-2 Senedir Motor'lar Anca Kontrol Edilebilir Oldu..Emekleyerek İlerleyen Adalet Ve Yargı Sistemimize Bir Kurban Daha Verildi

Ateş Düştüğü Yeri Yakar Başımız Sağolsun

emre ersoy ve Yunus YILMAZ bunu beğendi.
  7. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Ben, yasadan daha çok Aile ve bilinçsiz yetişen genç topluma suç buluyorum.

İkincisi, ehliyetli veya ehliyetsiz olsuz bir birimize saygı hiç kalmamış. Özellikle, Adana da bisikletli sürücüleri, motor bisiklet sürücülerine hiç saygı kalmamış.

Ehliyet alırken de çok ama çok yetersiz ve gereksiz eğitim var. Arabayı kaldırması ehliyeti alması için yeterli görülüyor. Yazılıdan çok uygulama üzerinde durulması daha mantıklı ve kaza Olasılığı’nın az olmasında en büyük etkendir.

Tabi konuyu dağıttım ama bu konularda ne yazık ki Türkiye'nin uygulama hataları ve akabinde ki sorunlardır.

Konu için teşekkürler.
    Ölene ALLAH tan Rahmet, ailesine de sabır diliyorum.

8. emre ersoy

emre ersoy Forum Bağımlısı

Adı:
    Emre
    Seviye:
    Ailesine ve yakınlarına Baş sağlığı diliyorum :mad:
    Arkadaşlarımın bahsettigi gibi ülkemizde malesef bisiklet sürücülerine saygı gösterilmiyor.:boese157:

9. aslan asker

aslan asker Aktif Üye

Seviye:
    Eğer araba ile insanları öldürenlere amerikadaki gibi ceza verilirse araba satışlarının etkileneceğini düşündüklerinden olsa gerek cezalar komik bugünkü haberlerde 5 insan öldür 5 ayda çık vardı bu en güzel örnek tahmin ederim.