Bisikletlerinizi başkalarına veriyor musunuz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında kaskreis tarafından paylaşıldı.

1. Selocu_aziz

Selocu_aziz Üye

Adı:
    Aziz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Arseyus haklısınız tabi sizde ben sadece sahsi duygularım hocam
    Bisiklet pahalı bir esyadır sizde haklısınız

Arseyus bunu beğendi.
  2. Keyif adamı

Keyif adamı Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Çok yakın arkadaşım olsa bile pek vermek taraftarı olmuyorum genelde mesela 5'bin adet orjinal oyun ve film arşivim var onları hiç vermiyorum bir kaç kez verdim cd ler kayboldu dendi ,çizildi felan vb.verince iyisin vermeyince küsdüm ,alındım diyenleri zaten hayatımdan çkarıyorum gerek yok böylelerinin hayatımda olmasına ama engelli bir insanıda üzmek istemezdim gönlünü bir şekilde almak güzel olurdu.

mariokaldato ve Hüseyin Odabaş bunu beğendi.
  3. mehmetlevent

mehmetlevent Forum Bağımlısı

Adı:
    mehmet levent
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Asla. Eski karıma bi kez verdim viteslerini dağıttı. ondan sonra asla kimseye vermedim.

#ŞARBAY#, mariokaldato ve gunes1001 bunu beğendi.
  4. BerkEvren

BerkEvren Kıdemli Üye

Adı:
    Berk Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tanımadığım kişiye zaten vermem bisikletimi. Tanıdıklara gelince, dağ bisikletim var ve asfalttaki kaç km gittiysem arazide de aynı km'yi yapmışımdır.
    Tutupta bana bir deneyelim senin makineyi derse biri düşünüyorum, benden daha fazla nasıl zorlayabilir diye :)
    Bilmeyene bisikleti vermemek lazım ama. Hem viteslerin ve zincirin selameti için, hemde denemek isteyen kişi için.
    Kısacası bu konunun cevabı "kimin istediğine göre değişir"

5. iksis

iksis Üye

Adı:
    ihsan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Valla dostum bu mesajı okumadan önce bi zipp set gördüm bittim bayıldım ama işte ciğer e benzettim o yüzden almadım (alamadım arkadaş :( ) üzerine birde 100 liralık jant setini okuyunca balıklama daldım. Sanırım algıda seçilik oldu benimkisi :D 80 lerde yapılan amerikan polisiye filimlerdeki gibi sadece kafadaki şeye odaklanmışım ben. Yanlış anlamlar çıkarmayınız ne olur. Amacım katkı sağlamak. Eleştirmek, kötülemek, gerginlik yaratmak değil. Her ne kadar forumda bi kaç kişi bunun üzerine üzerine gitse de yok arkadaş iyi niyetliyim. 2 teker üzerinde quadriceps kasına dayanan arkadaşlarımsınız benim.

Vallah bisikletimi kimseynen paylaşmam :D

Sana seviyorum arkadaşlar :D

bysutcu ve UtkuSener bunu beğendi.
  6. ventiol

ventiol Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bence konuyu ikiye ayırmak lazım. Bir tur vermek, ya da şuraya gidip geleceğim şeklinde vermek.

Bir tur verilecekse yani gözümün önünde dolaşacaksa kişi tanıdıklarıma hiç düşünmeden veririm. Henüz isteyen olmadı ama yine bu şekilde çocuklara, merak eden ahaliye de verebilirim. Tabi şu son hırsızlık haberlerinden sonra biraz tartarim. Sele ayarımmis vitesleri zorlamış çok da önemsemem açıkçası. Evet benim de bisikletim çok kıymetli ama sonuçta mal çok da büyütmemek lazım.

Amaa öyle biraz dolaşayim, şuraya gideyim geleyim mümkün değil vermem. Özür dileyerek söylüyorum ama insanlara o kadar çok güvenim yok. Engelli de olsa arkadaşım da olsa kırmadan çok gerekirse kırarak da söylerim vermeyeceğimi.

İlk paragrafla celisiyorum gibi olduğunun farkındayım ama emin olun ki insanların gözünüzün onundeyken ki hareketleriyle siz yokken ki hareketleri çok farkeder. İlkinde dikkat ederler bir şey olursa da gerçekten kazadir. Ama ikincisinde emanet mal olarak kullanırlar asla sizin kadar onemsemezler.

Hüseyin Odabaş bunu beğendi.
  7. Sado39

Sado39 Üye

Adı:
    Sadık Doğanay
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ne bisikletimi,ne arabamı, ne de motosikletimi veririm. Vermediğimde kızabilirler, bozulabbilirler, küsebilirler. Ama başlarına bişey gelirse; sonucu ölüm de olabilir. Bunun bi geri getirisi yok. Suçu herkes size yükler, ha bir de vicdani boyutu var o daha kötü.

8. Bugraacik

Bugraacik İstanbul Bisikletlisi

Adı:
    Buğra Açık
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yol bisikletlerinin lastikleri incedir, arka freni kitlemek pek mantıkli değildir bu yuzden. sonradan daha erken patlamalar yaşanır.

Bende bunu bildiğim için 'kanka versene bi gidip geliyim' diyen arkadaşıma 'sakın arka freni kitleme, kaydırma' cümlesini kurdum.

Gayet güzel bindi, 3 pedal attı ve birden arkayı kaydırdı. O an içim nasıl acıdı anlatamam. Tabii o yaşanmışlıktan sonra kimseye vermedim bisikleti.

Hüseyin Odabaş bunu beğendi.
  9. ahmetaldag

ahmetaldag Kıdemli Üye

Seviye:
    Israrla sürmemi istemişti Tunç abi.Hem istiyor hem istemiyordum.Birşey olur diye korkuyordum.Ama kullanırken ki hisler...sürekli sebepsiz sırıtıyordum.Ne zaman yorulacağımı merak eder hale gelmiştim.Her pedal da daha fazla daha fazla....Baktım Tunç abi arka da kalmış :) bekledim ayıp olmasın diye :) Kullandığım hiç bir bisiklet o hazzı vermedi. Gece rüyam da tekrar sürdüm. Keşke hiç denemeseydim diye düşündüğüm oldu.Ama böyle bir fırsat da kaçırılamazdı. Kullanmayı bilen ve bu camiyadan olan kişilere bisiklet vermeyi uygun buluyorum.Netice de herkes her bisikleti alamaz. ( Cervelo,cerveleo,cervelo,cervelocervelo,.........c.cr..v.bv.ve.elo...... :)

Ekli Dosyalar:

10. hucumkedi

hucumkedi Üye

Adı:
    Batu Uçmak
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben bi tur veririm o kadar :)

11. Eibec

Eibec Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    adamina gore diyeyim. Herkese bisiklet verilmez

Furkan Alp bunu beğendi.
  12. Cenk Akbulut

Cenk Akbulut Yeni Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bisikletimi çok seviyorum, haliyle biri istediği zaman benden bir parça istiyormuş gibi hissediyorum.

Düzgün bisiklet sürdüğünü bildiğim ve güvendiğim arkadaşlarıma bir tur da veririm, bir gün de ama tanımadığım, güvenmediğim insana kusura bakma veremem diyorum, bunda da herhangi bir yanlış anlaşılma olmaması gerektiğini düşünüyorum.

He tanıdığım, sevdiğim arkadaşıma bisikletimi bir günlüğüne ödünç verdiğimde selenin ön kısmı kopuk geri geldi bisikletim, nasıl başardığını sordum gülerek, canın sağ olsun dedim ama kendisi ısrarla gitti bana yeni bir sele aldı. Almasa da şükür ki 100 liralık bir arkadaşlığımız olmadığından dert olmazdı.

13. uurkrtl

uurkrtl Yeni Üye

Adı:
    Kartal
    Bisiklet:
    Mosso
    Bisikleti olmayan birine mecbur kalmadıkça vermemeyi tercih ederim.

14. Üye Adı

Üye Adı Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Nayn asla :D:D:D

15. Emre-12

Emre-12 Yeni Üye

Adı:
    Yunus Emre
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Geçen akşam kız kardeşime gel bin bir tur dedim içli içli bakınca ondada yüksek geldi pedal çevirmeye korktu arkasından ittim bunun dışında asla vermem :D

16. Artık mesaj yazmıyor

Artık mesaj yazmıyor artık mesaj yazmıyor

Seviye:
    defalarca rüyalarımda bisikletle cebelleştim resmen hastalık oldu bu bisiklet işi yaw

iksis ve bsklt07 bunu beğendi.
  17. mudo77

mudo77 Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Tövbe Estağfurullah böyle konu mu olurmuş.Bisikletimi başkasına vereceğim,ne oldu dünya tersine mi dönüyor? :)

18. redwar

redwar Yahya Yurtseven

Adı:
    Yahya Yurtseven
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bisikletimi veririm, genelde yakın olduğum kişiler ne zaman isteseler veririm mahalleden çocuklar Yahya abi bir tur bine bilirmiyim dediklerinde al kardeşim deyip veriyorum niye veriyorsun ? Genç pedalcılar yetişsin ve daha çok bisiklet kullanımı artsın diye her isteyene veriyorum, sebebi şu paylaşmak güzeldir. Her şey bir bisikletten ibaret değil, tamam bana göre öyle olmayabilir, size de hak veriyorum ben vermişim 3.5 milyar ona niye vereyim ? Adamlar birbirlerine 15-20 milyarlık arabalarını veriyorlar. Bu kadar cimri olmayalım lütfen. (Kendi Görüşüm)

19. KUTAY67

KUTAY67 Kıdemli Üye

Adı:
    Independent
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Geçen gün yeni aldığım enve jantlarimi denemek için dışarda sürüş yapıyordum kız arkadaşım aradı, dedi nerdesin bulunduğum yeri söyledim. Yarım saat sonra geldiler ve sevgilim ' yeter artık birazda bana vakit ayır' der gibi hali vardı. Aradan zaman geçmeden bisikletimi sürmek istedi bende kadro boyu uzun suremessin dediğimde benden daha değerli dimi dedi, bende evet dedim o üstündeki jantlar 6bin bisikletimi zaten sorma dedim, ayrıldik...
    Tabi bu Bir HAYAL gücü, Yeni yılda sağlık ve bol pedallı zamanlar dilerim...

EnesKlf07, CmlCLK, Bugraacik ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. mfmayliba

mfmayliba Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Ferruh
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ajhdhdhduudududhhf Okudum o kadar

Потому что я черкес