Bisikletlerinizi başkalarına veriyor musunuz?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında kaskreis tarafından paylaşıldı.

1. Decsan

Decsan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynısını işyerinde çalışma arkadaşlarıma söyledim..
    Ama içimde bir kurt..
    Kaskı vermem çünkü çok kişisel. Kasksız binip zarar görürlerse çok üzülürüm :(

Aypedden Tapatalk kullanarak atıldı

2. irtemonogirt

irtemonogirt Yeni yolların keşfinde...

Adı:
    Havva
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bence utanmanızı gerektirecek bişi yok diye düşünüyorum.
    Etraf çok tedirginlik verici,e hali ile bisikletlerimiz bilinçli kullanıcı olduğumuzdan ucuz da değil (sizinki de öyle sanırım)
    Yaşadığımız toplum dolayısıyla insan tedirgin olmuyor değil,bilmediğimiz birine arabamızın anahtarını verir miyiz ?
    Sonuçta bisiklet de bir binek ? Yorum sizin...

Furkan Alp ve Mhg bunu beğendi.
  3. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Arseyus hocam sizin durumunuz biraz istisna, ben aklı başında falan derken şahsın engelini kastederek yazmadım aman diyeyim yanlış anlaşılma olmasın. Yorumum genel olarak kişisel düşüncemdi yani size yönelin bir cevap vermedim, anket tipinde bir başlık olduğu için kişisel düşüncelerimi yazdım.

Arseyus bunu beğendi.
  4. Mhg

Mhg Yeni Üye

Adı:
    Murathan Gürpınar
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @irtemonogirt gerek forumda olsun gerek güncel hayatta olsun çalıntı haberleri insanı ürkütmüyor değil ..bilinçaltimiza işlemiş toplumumuza güvenemiyoruz ne yazık ki

irtemonogirt bunu beğendi.
  5. irtemonogirt

irtemonogirt Yeni yolların keşfinde...

Adı:
    Havva
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Aynen öyle malesef :(

Mhg bunu beğendi.
  6. Savaş Acıboz

Savaş Acıboz Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    isteyen olmadı henüz anlamayanlarla fazla bisiklet sohbetine girmiyorum sanırım , istense ne yapardım diye düşündüm vermemeyi tercih ederim

7. Arseyus

Arseyus Kıdemli Üye

Seviye:
    Evet böyle bir şey var aklım da birdaki sefere binmesini sağlayacağım. Konuda belirttiğim gibi kontrolümde olduğu sürece paylaşmaktan rahatsızlık duymam bilakis mutlu olurum. İnanın bisikleti verdiğimize bizi bin pişman eden insanda yok değil kaldırıma vur taşa vur kafana göre vites değiştir hanzo hanzo bisiklet kullanan insanların sayısı çok fazla ben daha çok bisikleti paylaştığımda önce kibar şekilde nasıl kullanılır anlatıyorum ve öylece pedallamasını sağlıyorum bugüne kadar bu durum hiç bir sorun teşkil etmedi. Benim konuda vurgulamak istediğim daha çok emanet verilen bisiklet ile alakalı.

D.Mustafa bunu beğendi.
  8. UtkuSener

UtkuSener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    100 lira muhabbetime takılmışsınız sanırım, konuda benden başka 100 lira muhabbeti yapan yok neticede. 100 liraya zipp setin satıldığını da iddia etmemiştim halbuki :D 2. eli 6700 lira olan bir jant setinin takılı olduğu bir yol bisikletinin 15.000 liradan aşağı olmayacağı kesin, bu kalibrede bir bisikletin günlük koşullarda kullanıma uygun olmadığı da aşikar. Birisi sizden bisikletinizi yarış koşmak veya idman yapmak için ister mi bilemem :D

Bana ne amaçla böyle bir cevap yazdığınızı açık olmak gerekirse anlayamadım.

bysutcu ve iksis bunu beğendi.
  9. Hain_Kostok

Hain_Kostok Yeni Üye

Adı:
    Efe KAYA
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Ahmetgitar tamamen katılıyorum. bu minvalde bir şeyler yazacaktım ama duygularıma tercüman olmuşsunuz. teşekkürler. yol bisikletim yok ama olsaydı,sanırım tamda bu nedenden ötürü vermezdim.

Ahmetgitar bunu beğendi.
  10. gunes1001

gunes1001 Aktif Üye

Adı:
    Güneş A.
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bisikletimi isteyen kişiye bağlı bir durum(yol bisikleti olunca gidonuna bakıyor. Frenine bakıyor. Tekerine bakıp vazgeçiyorlar zaten :koptum: ) Eğer isteyen kişiyi tanıyorsam az buçuk neler yapabileceğini tahmin edebiliyorum. Eğer gerçekten iyi bakacağını bildiğim biri olursa seve seve :harika: ama ön kaldırmayı yada tekerini kaydırmayı filan deneyebilecek biri ise hiç kusura bakmasın. :kötü:

yusufgs3625 bunu beğendi.
  11. mehmet.ali

mehmet.ali Bisikletkolik

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    Benden bir tek çalışanım istiyordu hemde bisiklet sürmesini bilmiyordu. Aramız çok iyi olduğundan her seferinde küfürle karışık reddediyordum :D
    En son kurban bayramın arefesinde izne ayrılmadan bayramlaştık ve sen görücen köyde öğrenicem hemde motorla öğrenicem dedi. İyi gitte gel bakalım dedim. Kuzeninin motorunu almış, işk denemedr yatırmış motoru baya bi taklalar felan. Bayram dönüşü bana kızıyodu senin yüzünden oldu hırs ettim diye. Bende ne kadar doğru bir karar vermiş olduğumdan bahsettim ona :D

ahmetaldag ve Hüseyin Odabaş bunu beğendi.
  12. Sadettin Z.

Sadettin Z. Girişim Savaşçısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Geçenlerde forumda bir dolandırılıcılık başlığı mevcuttu. Genç bir kardeşimiz bisikletini satmak istediği şahıs tarafından bir tur deneme bahanesiyle kandırılıp bisikletini elleriyle hırsıza teslim etmişti.

Böyle şeyleri duyduktan sonra tanımadığım birine bisikletimi vermemek için her tür dans figürünü sergilerim diye düşünüyorum.

Lakin bazen beraber sürüş yaptığımız gruptan tecrübeli ama hiç karbon yol bisikleti kullanmamış arkadaşlar istediğinde çekinmeden verebiliyorum. Ayağında SPD ayakkabı olandan pek zarar gelmez.

@Serkan Mıstınoğlu ile buluşma ayarladığımızda ben o Cervelo'ya binerim, kusura bakmasın :)

13. Ozan k.

Ozan k. Onursal Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @Sadettin Z. Aynen, gruptaki arkadaşların tam tersine denemesini isterim ki yorum alayım diğer bisikletlere göre nasıl anlayayım.
    Ama tanımadığım birine yol bisikletini vermem. Katlanırda da bayağı düşünürüm.
    Hatta şimdi tüm bisikletleri satışa çıkarttım bu konuyu okuduğum iyi oldu. Aklımda dursun...

14. Kerem Özbayrak

Kerem Özbayrak Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikletime ve isteyen kişiye bağlı. Bisikletimi çok para vererek ve kendime göre büyük fedakarlıklarla aldım, dolayısıyla sadece değerini bilen yakın bir arkadaşım isterse veririm. Bunun dışında mümkün değil.

15. Duru Kırtasiye

Duru Kırtasiye Kıdemli Üye

Adı:
    Abdullah Kurtuluş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gözümün önünde bir tur atayım diyene sorgusuz sualsiz veririm ama bankaya gidecem çarşıya pazara gidecem diyene vermem

16. Hastateker

Hastateker Yuvarlanıp gidiyor işte

Adı:
    Osman Özgün Yıldız
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Batı ankara bisiklet grubundayım.
    Yol bisikleti olan bi abiden rica ettim vermedi. Bilmiyorsan kullanma dedi. Amacım bisikletin tadına bakmak değil yol bisikletinin fitness bisikletinden farkına bakmaktı.
    Ancak başka bir turda başka bir abi istedi bisikletimi bende verdim bilen biri oldukça. Kadro biyu ve sele borusundan dolayi rahat süremedi ama olsun
    Bilene veririm bilmeyene hayır

17. ahmtbag

ahmtbag Kıdemli Üye

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    günümüz şartlarında otomobil, motorsiklet vs. araçlar emanet gibi başlıklar altında kanunen üzerine kayıtlı kişiler dışında kullandırılamazlar ( kanuni yaptırımları var.), mantıklı olacak olursak zaten öyle de olmalı, düşüp yaralanmalar gibi aksilikler elbette olabilir ancak günümüz koşullarında bırakın bisiklet sürmeyi yürünecek yol dahi kalmamış, siz iyi niyetlisiniz ama emanetin üzerinde başka birisi gelsin çarpsın uğraş dur... ben bu işin vebalini alamam arkadaş, haa site içerisi, trafiğe kapalı bir alan gibi yerlerde tabiki kullanmasını bilen buyursun alsın ama diğer şartlarda mümkün değil.

enrique bunu beğendi.
  18. enrique

enrique Üye

Adı:
    mustafa
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hocam elimdeki bisikletim eski bisan da olsa lise ögrencilerine felan veremem kimse kusura bakmasın.

19. Asilzade

Asilzade Rüzgarı Hisset

Adı:
    Berkant
    Bisiklet:
    Ümit
    Seviye:
    Tamam bisikletim ümit bile olsa en nihayetinde alü ve mat bir boyasi var. kucuk cocuklar tarafindan cok dikkat cekiyor bu yuzden gecen yaz bir kucuk cocuk geldi vites sayisini sordu soyledim bi site icinde bi tur atabilirmiyim diye sordu cocuga baktim neredeyse ilk okul doneminde bisiklete baktim kadro cocugun boyunda biraz daha buyu sana veririm bunu dedim. (o buyuyene kadar sanirim yol bisikletimi almis olurum) muhtemelen gelip istemicektir cunku cocugu birdaha hic gormedim tasindilar galiba

gunes1001 ve Hüseyin Odabaş bunu beğendi.
  20. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu konuda yol bisikleti sahiplerinin "bencil, görgüsüz, cimri ve seçici" olması gerektiğini düşünüyorum. Yaşadığım yerde daha önce yol bisikleti kullanmayan, görmeyen biri zaten ilk etapta şu sözleri söylüyor:

"Abi o lastik bu yollarda patlar"
    "Abi bunun freni, vitesi nerde"
    "Abi bunun direksiyon yamuk"
    "Abi bu kırılır"
    "Abi buna niye kramponla biniyon:confused:hikigigiig"(tepki aynen buydu abartmadan paylaştım)

Bu cümlelere bizzat şahit oldum ve ardından gelen sürüş taleplerini haliyle reddettim. Bunun dışında sürebileceğine inandığım insanlara hiç çekinmeden veriyorum. Yalnız verdiğimde sele ayarımla oynandığı zaman dışım gülüyor ama içimden güzel sözler sarfediyorum.