Bisikletlerinizi başkalarına veriyor musunuz?

Scudo

scott61

Üye
Tepki
5
İsim
alican
Bisiklet
Scott
Ben önüme gelene veriyorum. Çünkü kimse benden daha hor kullanamaz. Alt tarafı scott gerçi 900küsür euroda az değil ben sadece bisiklete çökene veya alıp saatlerce gelmeyene vermem

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Uzun mesafe için hayatta vermem. Geçen verdim ama çok pişman oldum. Bir tur atacağım dedi ama stunt parkına gidip atlayıp geldi. Gözümün önünde veririm ama.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Şehir bisikletimi arkadaşlarıma ödünç verebiliyorum haftasonları ama yol bisikletimi çok yakın arkadaşım olup gözümün önünde kullanmadığı sürece vermem. Bir arkadaşıma vermiştim yol bisikletini çok heveslendiği için, freni bulamayıp duvara girmişti gözümün önünde, gidon bandı filan kalmamıştı bisiklette. Başka bir arkadaşıma vermiştim spd pedalları denemesi için, onun da ilk spd denemesiydi, o da gözümün önünde düşürmüştü bisikletimi, güzel bir çizik olmuştu bisikletimde :) Bazı durumlarda hayır diyebilmek gerekiyor ama çok zor benim için, özellikle yakın arkadaşlarım istediğinde :(

Serkan.Sezer

Komedon
Tepki
227
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet diğer araçlardan farklı olarak terzi dikimi giysiler gibi kişiye özel oluyor. O yüzden kimse uzun süreli istemedi ama benim kullandığım markadan pek fazla olmadığından "dur bakayım ne menem şeymiş şu" diyip şöyle 2 tur atmak isteyenler oluyor, heyecanlanıyorum ama dert etmiyorum buyur ediyorum seleye.

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.712
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
kimse kusura bakmasın :)

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Bazı arkadaşlara ben teklif ediyorum.Bazılarına ise değil üzerine oturmak dokunmasina bile izin vermiyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben sürebilecek olanlara ve kaptıkaçtı riski olmayanlara veriyordum. Ama dün akşamki tecrübemden sonra başkasına sürdürmem zor biraz. Bir arkadaşıma verdim yeni jantlarımı denesin diye. Sti kolların kauçuğunda ufak yırtıklar vardı aldığımdan beri ama hiç ilerlememişti. Arkadaş aldı 100 metre ya sürdü ya sürmedi o yırtığı ileri doğru açmış nasıl yaptıysa. Ben 1 yıldan fazla zamandır kullanıyordum öyleyken hiçbirşey de olmamıştı, adam eline bir aldı mahvetti kauçuğu.

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
513
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bı ara veriyordum ama artık vermiyorum çünku bir kere verdiğimde düşüp fren kolunu ve vites kolunu kırdığı için artık vermiyorum bana baya pahalıya patladı

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.530
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
daha isteyen olmadı =))

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
daha isteyen olmadı.. zaten çevremde öyle meraklısı da yok.. hepsi "yiyip-içip-yatangiller"den..

• Beğen
Tepkiler: Serdal Apardım

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.480
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AnılÖzekşi
İyiydi

dobrasam

Üye
Tepki
31
İsim
doğan
Bisiklet
Sedona
Belki yaptığım yanlış ama ben kibar bir şekilde değerinin iki katı bir rakama aldığımı söylüyorum örneğin bisiklet 2 lira 3 liraya aldım kardeşim pahalı mal bişey olur parçası bulunmuyor başım ağrıyor sonra yoksa senden değerli değil aslan kardeşim diyorum daha cümle bitmeden arkadaş uzuyor deneyin etkili oluyor

• Beğen
Tepkiler: Ozicu

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
benim magazadan arkadaslarim istedi binmek saniyolarki yop bisikletleri konforlu seleye alisik degiller ustune ustun uzerinde jelli sele kilifi vardi arkadas bir oturdu 10 metre gitmeden geri berdi oglum sele bi yerime batiyo dedi sonra yoneticimiz merak etti ver lan bi tur atiyim dedi abi dedim bak bu senden degerli ( saka yapiyorum tabiki 2.5 senedir beraber tanidigim bir yonetici abi kardes gibi sayiliriz ) bindi bisiklete oglum bunun freni yokmu diyo dropbarda abi dedim one lan dedi ( biraz argoca ) abi boynuzda dedim he tamam dedi 15 metre suremedi bile oglum sen buna nasil biniyon manyak misin sele biyerine girmiyomu filan abi dedim ustunde jelli kilif var siz aliskin degilsiniz sen manyaksin filan diyo bana halbuki bende ( altimda birde pedlitayt var ) benim icin sorun yaratmiyor basladi orda makaraya milete anlatiyo dahada binen olmadi isteselerde vermem gecen magazada ustune birsey dusurmusler cizilmis icim gitti yemin ediyorum sövdüm vallaha bir şahin parasi ve karbon bu alet

Dosyalar

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
İsteme huyum yok, oldum olası da sevmem. Bilemiyorum belki ben birilerinden bir şeyler istemeye alışkın değilim o yüzden yanlış taraftan da bakıyor olabilirim. İstenilen mantık çerçevesin de bir şeyler ise hayır demem, bisiklet için de öyle, hayır demem veririm. Yalnız istemeyi alışkanlık haline getiren insanlardan çok çabuk uzaklaşırım, bir müddet sonra hayatım da olmazlar. Allah'tan istemek güzeldir ama kuldan bir şeyler istemeyi alışkanlık haline getirmek nefsin zayıflığını gösterir. Nefsi zayıf insandan uzak durmakta fayda var. Çok büyük sorunlarla karşılaşıp, bir şeyler istemek zorunda kalanları bu yazdıklarımdan ayrı tutuyorum benim ki tamamen keyfi isteklerle alakalı bir yorum.

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
@N0YAN sele acitiyordu bende aliskin degildim o zamanlar aldim jelli sele kilifi hala daha oyle kullanirim bir zarari varmidirki hocam ( hem jelli sele kilifi hem pedli tayt ile ) yine uzun bir zaman surunce aci vermiyor degil direk kilifsiz pedli tayt ile kullandigimda o aci sizlamayi hissedebiliyorum bana gore boyle daha rahat :harika: ( ama gorunusu bozuluyor onu biliyorum estetik durmuyor bisiklet ) :(

N0YAN

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
Noyan
Bisiklet
Canyon
@ysnakblt
Zararı olmaz da o bisikletin üstünde eğreti duruyordur :) Poc, castelli veya rapha tayt bakmanı öneririm pedleri fazlasıyla kaliteli :harika: