Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletleriniz beylikdüzü’nde güvende...

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Ziya A. tarafından paylaşıldı.

1. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Selam arkadaşlar;
    Güvenli Bisiklet Parkları konusundaki mücadelemize forum üyeleri aşinadır. Bu gün geç de olsa Beylikdüzü Belediyesi'nin sitesinde şu haberi gördüm.
    Ayrıntılı bilgisi olan var mı? Ben Metrobüs bisiklet parkında bir değişiklik farketmedim.

Kampanya adresimiz : Kampanya · Güvenli Bisiklet Parkları · Change.org
    Belediye'nin sitesindeki haber: BSKLETLERNZ BEYLKDZNDE GVENDE - T.C. Beylikdz Belediye Bakanl
    Haber metni:

BİSİKLETLERİNİZ BEYLİKDÜZÜ’NDE GÜVENDE...
    675
    haber
    Beylikdüzü Belediyesi, ulaşımın alternatif yöntemlerle sağlanması adına ilçenin fiziki şartlarını uygun hale getiriyor.Beylikdüzü’nün Metrobüs girişi başta olmak üzere 4 farklı noktasına bisiklet park yeri düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, özellikle ilçenin mahalleleri arasındaki ulaşımının bisikletle yapılmasını kolaylaştırıyor.

Bisikletin de ulaşım araçlarında önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Beylikdüzü Belediyesi, bisiklet sürme eylemini sadece bir spor olarak değil, mahalleler arasındaki ulaşımı sağlamak açısından da ön plana alıyor. Beylikdüzü Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü;Metrobüs girişi, Beylikdüzü Kültür Merkezi’nin çevresindeki iki alan ve Gürpınar Kültür Merkezi olmak üzere toplam 4 yere bisiklet park yeri açarak vatandaşların hayatını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Güvenli Park Yerleri…

Gerek kültür merkezlerine gelen öğrenciler, gerekse sabah işine giden vatandaşların metrobüse kadar olan ulaşımlarını rahatlatacak bisiklet park yeri alanları sayesinde bisiklet kullanımına teşvik daha da artacak. Güvenli bir şekilde park alanlarına bisikletlerini park edecek sürücüler, hem hareketli bir yaşama adım atacaklar hem de ulaşım güçlüğünü çözmüş olacaklar. Planlanan projelere uyumlanmış bir şekilde Beylikdüzü’ne ayrıca özel bisiklet yolları da kazandırılacak, bisiklet sürücüleri ise bisikletlerini güvenle kullanabilecek.

Hem Sağlığınız Hem Ulaşımınız Rahatlayacak

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ulaşım konusu en önem verdiğimiz konulardan biri. İlçedeki sıkıntının farkındayız. Ulaşıma farklı çözümler sunmak amacıyla oluşturduğumuz bisiklet park yerleri ile vatandaşları hem bisiklet kullanmaya yöneltiyoruz hem de sağlıklı bir yaşama…” diye konuştu.

2. Bahadır Aktaş

Bahadır Aktaş Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bisikletimi gözümün önünden ayırmam park konusunda belediyeye güvenim sıfır:eek:ut:

Çağatay Y. ve Uğur S. bunu beğendi.
  3. Ziya A.

Ziya A. Aktif Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bu kazanimlarin takipcisi olmak gerekiyor. Gelistirilmesi ve varsa eksikliklerin giderilmesi hepimizin gorevi.

4. Ömer Arifoğulları

Ömer Arifoğulları Yeni Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Beylikdüzü Metrobüs durağının altındaki bisiklet parkı merdivenin altında ve karanlık kuytuda. Ben de oraya park etmeye güvenemem açıkcası...

5. BORA34

BORA34 CUBE ACID

Adı:
    BORA
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    bisikletini seven bisikletine değer veren kimse zorunlu kalmadıkça öyle parklara bırakmaz ben de güvenemem kadroyu bağlasan lastiği götürürler :D

6. aycan turan

aycan turan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ancak otomatik kepenkli fln olursa park ederim yoksa asla :)