Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletlerimizin güvenliği

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında yunusemre7737 tarafından paylaşıldı.

1. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    Siz bisikletlerinizin güvenliğini sağlamak için ne gibi önlemler alıyorsunuz?

2. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Sanat'ın babası...

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güvenlikten kasıt çalınmaya karşı olan güvenlik mi, yoksa fiziksel hasara maruz kalmasın diye alınan tedbirler mi? Şahsen eğer bisikletimi dışarıda bir yerde kilitleyeceksem 3 dakika içinde geri dönüyorum, daha fazlasını risk olarak görüyorum. Öte yandan bisikletimi evimin arka odasında tutuyorum. Garaj, apartman vb. yerlerde bırakmıyorum. Dışarıdan gelecek doğal veya yapay zararlar için de üstten birşey düşmesine olanak olmayan üstü kapalı alanlarda, alttan su, yağ vb. sıvılar geçmeyecek kuru ve eğimli alanlarda, motorlu/motorsuz araçların park ve seyir halindeyken çarpmalar mümkün olmayacan alanlara bisikletimi kilitliyorum. Yoksa hasar kaçınılmaz oluyor...

thomisus lx bunu beğendi.
  3. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    bisikletim evde antre de durur. bazen de yattığım odada. bu zamana kadar, bisikletime sadakatim sonsuz. dışarıda bırakacaksam göreceğim bir yere koyarım. ama göremeyeceksem eğer, gittiğim evin, dükkanın kapısına kadar taşırım, 10 kat ise bile taşırım. sonra da ilgili kapının önündeki demir merdiven demirlerine en az iki kilitle bağlarım. bisiklete takıntılı biçimde bağlıyımdır. sonuçta bisikletim bana sadakatini hep göstermiştir, benim de ona tutukum hastalık derecesindedir.

4. Emir Bulut

Emir Bulut Yeni Üye

Seviye:
    kilidim yok sürer gelirim hiçbir yere kilitlemem millet demir kesme makasıyla dolaşıyor dışarda

5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
  6. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
  7. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    https://www.youtube.com/watch?v=2ZDq1vkiZwA&feature=related

diyor ki, 2 tane, kaliteli ve stil olarak birbirinden farklı kilit olsun. birini halletmeyi becerek hırsız aynı olursa kilitler her ikisini de aynı yöntemle kolayca çözmesin. kilitler yere yakın olmasın. olursa hırkız yerden fazladan güz aça bilir diyor. ve kiltler önlü ve arkalı hem teker çemberinden hem deee kadro içinden geçmeli diyor. hiç bir aksesuarı üzerinde bırakmayın diyor (akılsız ingilizler işte). eğer iki kilidiniz yoksa, ön tekeri söküp arka tekerle beraber kadro içinden geçen bir kilitle sabit bir boruya bağlayın diyor. diyor da diyor.

ben de diyorum ki, keşke bisikletler çok ucuz olsa da, hırsızlar çalmaya tenezzül etmeseler.

tanay tekin bunu beğendi.
  8. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    güvenlikten kastım bir yere bağlayıp girmek.Mesela dersaneye felan bisikletle gidiyoruz bisiklet parkına bağlıyoruz bisikletlerimizi.Ama benim içimrahat etmiyor sizce birden fazla kilit mi kullanmalıyım?

9. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    mesela elektronik alarm gibi şeyler nasıl

10. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
  11. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    bisikleti kitlediğinde seleyi çaldıran birileri olmuştu. o yüzden seleyi yanında götüren arkadaşlar var aramızda.

geçenlerde denedim, selenin altındaki ince demirlerin arasından geçebiliyo benim kilit...

bi yere park edersem selemi yanıma almak zorunda kalmıycam, bisikletin üstüne sabitlemiş olucam... mutluyum :)

12. mahmut22

mahmut22 Üye

Seviye:
  13. Emre Sertkaya

Emre Sertkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bisikleti ben kameralı bi yer varsa önüne koyuyorum yoksa gözümle görebileceğim bir yere koyuyorum. Yani ne kadar tedbir alsan boş çünkü . Adam 2 tekeri jantı ile birlikte götürse kendine ucuz bir bisiklet alır :p

14. yunusemre7737

yunusemre7737 Aktif Üye

Seviye:
    Bu bisiklet alarmı arka lastik çatallarından kadroya vidalanmaktadır ve kırılıp veya pili ssökülüp etkisiz hale getirilmesini önleyecek bir tasarıma sahiptir.