Bisikletlere Yapılan Değişikliklerin Zamanlaması

Fatih Ertörün

Forum Bağımlısı
Tepki
1.064
Merhaba arkadaşlar,

Bir süredir foruma uzak kaldım bu konuyla tekrar buraya dönmek sizlerle bir konuyu paylaşmak istedim.:)
Bisikletlere yapılan değişiklikler, yedek parça değişimi ya da bisiklet seçimi konusunda bisiklet sevdalısı arkadaşlarımız bizden alışveriş yaparken öğreniyorum, genelde tura 1 ya da 2 gün kala parça değişikliği yapma yoluna gidiyorlar.Unutulmamalıdır ki son dakika yapılan değişimler bazen riskli durumlara yol açabilir.Daha önce hiç kullanılmamış tecrübe edilmemiş bir parça ile bir anda ani şekilde uzun bir tura çıkmak tadınızı kaçırabilir.Bir örnek, yol bisikletinde 3lü (53-42-32) aynakolu olan bir sürücü tura 1 gün kala aynakolunu 2 yapraklı (53-39) ile değiştirip ertesi gün 100 km dağlık bir alanda uzun bir tur yapabiliyor, dişli oranı büyüdüğünden ve kullanıcı da bu orana alışkın olmadığından malesef yokuşu çıkamıyor ve turu tamamlayamıyor.

Benim tavsiyem eğer parça değiştirip sipariş verecekseniz bunu en az hedeflediğiniz tur / yarış veya performans sürüşünden en az 1 hafta önce değiştirin ve mutlaka turdan önce bunu deneyin.Böylelikle oryantasyon sürecini hızlandırmış olur ve sorunları en aza indirmiş olursunuz. :)

Saygılarımla
Fatih Ertörün
Kadans Bisiklet

Scudo