Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletler ile ilgili birkaç sorum var bilgilendirirseniz sevinirim

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emre Çevik tarafından paylaşıldı.

1. Emre Çevik

Emre Çevik Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar uzun yıllardır bisiklete binmiyordum ama Antalya'da bisiklet şart oldu. Ama nasıl bir bisiklet alacağımı bilmiyorum ve kafamda birkaç soru var.

1-Boyum 1.84 hangi boyda bir kadro seçmeliyim?

2-Salcano ng650 amlayı düşünüyordum ama forumda tavsiye etmeyen çok sanırım. Salcano ng650 HD sizce iyi değil midir?

3-İyi değilse max 750 ye kadar tavsiye edebileceğiniz bir bisiklet var mıdır?

4-Ve son olarakta bu tarz bisikletler ile günde 30 km civarı yol yapmak insanı çok yorar mı? veya yormasada düz yolda ne kadar hız yaparak ilerleyebiliriz?

şimdiden teşekkür ediyorum bu sorulara cevap verecek arkadaşlara

2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şehir içinde asfaltta kullanacaksanız şehir bisikletlerine bakın bence.

3. Onder.Eren

Onder.Eren Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk sorunuza cevaben: size uygun kadro için boyunuz ve bacak arası boyunuzu ölçerek (iki bacağınız arasına kitap alıp duvara yaslanıyorsunuz, kitap 90 derece olacak üst kısmından yere olan ölçü) https://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer adresindeki hesap makinesi ile ölçebilirsiniz. Tahminim 56 veya 58 çıkacaktır.

3 - 1100 tllik bir Trek bisikleti 750 TL'ye satan bir arkadaş var şu anda forumda. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=118038

4 - MTB bisikletler yapısı gereği dağ bayır kullanmaya müsait. KM olarak değil de kullanacağınız yolları baz alarak düşünün. Şehir-Tur bisikleti de sizin için bir alternatif olabilir.

4. Emre Çevik

Emre Çevik Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gökhan Semiz şehir bisikletleri nedense tip olarak hoşuma gitmiyor. Tamam bu işi tip olarak değerlendirmemek lazım ama altımdaki bisiklet hoşuma da gitsin istiyorum. Tabi tavsiye edebileceğiniz ve ng650 ye benzeyen bir şehir bisikleti varsa onada bakabilirim :)

Önder Eren aslında şehir içindeyim fakat hani şehir bisikletlerini nazik kullanamam bir kaldırımdan in çık yapma olsun çukur olsun :) malum yollarımız çokta düzgün olmuyor. ama tavsiye edebileceğiniz güzel görünümlü şehir bisikletleri varsa onlarada bakabilirim. Fakat bildiğim kadarıyla şehir bisikletleri hep daha pahalı oluyor

5. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende tip olarak dağ bisikletlerini sevdiğim için senelerdir hep dağ bisikleti kullandım ama şuan mantıken düşününce 28 jant bir bisiklet asfaltta hiç de fena olmaz . Ben salcano city sport serisine baktım. City sport 30 - 40 modelleri hoşuma gitti. Tipi de gayet hoş duruyor. Bagajı çamurlukları tak çık uzun yola :)

6. Emre Çevik

Emre Çevik Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    benim işte uzun yoldan kastım 15 km mesafedeki iş yerime gidip gelmek yani toplamda 30 km yapar :) o da her zaman işe gitmeyeceğim arada bisikletle gideceğim. onun haricinde 1-2 km mesafedeki çarşıya gidip gelmek ve öyle dolanmak için düşünüyorum. 29" salcano ng 650 HD alsam sizce işimi görür mü? hidrolik disk fren olsun istiyorum. ve 29" olunca sanki daha fazla hız yapabilirim gibime geliyor. siz ne düşünüyosunuz bu konuda?

7. Gökhan Semiz

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tabii ki işinizi görür de hidrolik disk bana sorarsanız gereksiz. Şehir içinde en hafifi kullanışlısı v-frendir.

8. Serdar Sarı

Serdar Sarı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Araziye girmeyecekseniz ben de arkadaşlarla hem fikirim tur bisikleti size daha uygun.
    Eğer dağ bisikleti almakta ısrarcıysanız 29er bisikletlere yönelin derim ben hazır boyunuz da müsaitken..
    29er sizi hız ve performans anlamında biraz daha tatmin ediceğini düşünüyorum.

Salcano'ların satış sonrası hizmetinden çok şikayetçi forumdaki arkadaşlar ama bisiklet bazında olaya bakıcak olursak Salcano 29er NG650 HD başlangıç seviyesi için alınabilir bir bisiklet.
    Keske daha önce karar verseydiniz bisikleti almaya bu bisiklet indirimdeydi bir kaç gün önce 350-400tl arasında bişeydi yanlış hatırlamıyorsam ama bitti sanırım indirim

9. Emre Çevik

Emre Çevik Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Cevap icin tesekkurler hocam. Bugun carraronun bir bisikletini gordum 900 kusur lira dedi sehir bisikleti idi v frenliydi. Mosso nun 770 smd acera modelide vardi hosuma gitti hidrolik frenli ama 1150 tl dedi. Acikcasi cok kararsizim. Sizin kadar cok binemeyecegim bisiklete. Antalyada merkeze 2-3 km mesafede oturuyorum ve her carsiya gitmem gerektiginde dolmusa binmekten biktim o yuzden bisiklet ariyorum. Olmusken iyisi olsun diyorum ama bu amacla 1000 tl vermeli miyim bilmiyorum. O yuzden salcano daha uygun geliyor gibi. Bisiklet donanimlarindan pek anlamiyorum o yuzden sizlerin fikrini ogrenmek istiyorum. Sizce 1000 tl vermeli miyim yoksa 600 tllik bir salcano isimi gorur mu?