Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletle zayıfalama

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında princeinwhite tarafından paylaşıldı.

1. princeinwhite

princeinwhite Yeni Üye

Seviye:
    ya fazla kilom yok ama bisiklete binerken kilo kaybetmeyide istiyorum da zayıflayamazsın diyolar yürü diyolar ne yapcam bilemedim....

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    bisiklet tek başına tam bir spor değildir.Tam bir spor derken kastettiğim tüm vücudu çalıştırmaz anlamında.Bisiklet başta bacak ve kolları çalıştırır.Bunun yanında beli de çalıştırır ama bunun dışındaki bölgelere pek iş düşmez.Bunun için bisiklet sürmenin yanında egzersizler yapmakta fayda var.Özellikle yoga bisikletçiler için çok güzel bir egzersiz.Nefes alma tekniklerini öğretiyor ve diğer bölgelerin formda kalmasını sağlıyor.

princeinwhite bunu beğendi.
  3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Gezinti modunda bisiklete binmektense antrenman modunda bisiklete binmen gerekir (detayli bilgiye forumun arama motorundan ulasabilirsin).

Onun disinda hic bir spor, tek basina zayiflamaya katkida bulunmaz, spor sadece kilo verirken vucudun kendisini toparlamasina ve gunluk alinan fazla kalorilerin yakilmasina yardimci olur. Bunun anlami, spordan once dogru yeme aliskanligi ve/veya diyettir.

princeinwhite ve ÇELEBİOĞLU bunu beğendi.
  4. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    bir yanılgıya da açıklık getirelim kendimden örnekle...

iş değişikliği ve evlilik hayatım başlamdan önceki yaz..yani 2006..yani bisiklete antreman amaçlı bindiğim yıllar..

bisiklet karın kaslarını direkt olarak çalıştırmaz..doğru..
    göbek bölgesindeki yağlanmayı yok etmek için faydası olmaz..yanlış..
    vücudunda yağlanma varsa ve doğru antreman programı ile bisiklete binersen vücudundaki stoklar enerji için yok olmaya başlar..
    kendimden biliyorum..göbek dahil toplam 8 kilo kadar gitmişti..

5. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    evet bu bilgi doğru.Direk olarak bisiklet karın bölgesini çalıştırmasa bile vücutta genel olarak bir yağ yakımı olacaktır.Sonuçta vücut bir bütün olarak gelişir.