Bisikletle yapılan ön-arka kaldırma elleri bırakıp bisiklet sürme vb hareketler nasıl yapılır

bisikletle bazı hareketler nasıl yapılır

• lütfen yardım edin

• nasıl yapılır ne yapmam gerek

• yapabilirmiyim

• yapamazmıyım

• Toplam katılım
    26
Tepki
1
Bisiklet
Bianchi
lütfen Bu konu hakkında bilgi verin... ne yapmam gerek ön ve arka kaldırmak için ön kaldırmaya çalışıyorum biraz bisikletim ağır kaldırıyorum biraz kalkıp sonra hemen zemine düşüyor ne olur yardım edin...

Scudo

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
Senin bunları yapman baya tehlikeli.Eger dengeni falan sağlayamassan fena bir şekilde düşebilirsin.

• Beğen
Tepkiler: M.Burak KARADAĞ

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nasil yapildigini bilmiyorum ama nasil yapilmadigini biliyorum. Dusup kafayi gozu patlatip kolu bacagi kiranlar bir daha yapmiyor.
Burasi bu tur paylasimlarin yapildigi bir yer degil kardesim. Burada o tip insanlar bulamazsin.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Kuzey Ege Seçenek koyma özelliğini kullanayım demiş ama ortada seçenek yok....:) bu fazla genç arkadaşlarımız genel de yaşlarını iki yaş fazla yazıyorlar 16 yazıyorsa 14 hatta 12 kadar iner...:)

Yapmayın çocuklar sonra çoluk çocuk forumu diye foruma laf atıyorlar...:)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kardeş bırak bu boş işleri ciddiyim. Eğer bu yaşta öyle şekil şukul hareketler yapıp millete hava atmaya çalışıyorsan bari o bisikleti ihtiyacı olan birine sat kullansın :(

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Yahu cocuktur genctir birsey demiyorum, neticede biz de yaptik bunlari 8-9 yasindayken. Keyif de aldik, almadik degil. Ama duae kalka kedimiz ogrendik. Hem de kütük gibi pinokyo ile.
Agirlik merkezini degistirme ile olur, diyicem anlamayacaksin. Kuvvetini one verip kendini bir anda yukari atatsan arkasi kalkar. Ama pdeallara saglam yukleneceksin.
On kaldirmada ise agirligini dusmeyecek kadar arkaya vetecek ve kollarinla uygulayacagin guc ile gidonu kaldirirken pedallara yukleneceksin.
Kiyamadim ya gene, oglum yasinda cocuk neredeyse. Lanet olsun icimdeki insan sevgisine :D

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
Madem yardım istiyosun kardesim:)Nirvanaya ulasabilmek o kadar kolay değil,madem forumdayız bilgi paylasımı olucak dizlik kolluk kaskını takıcaksın önce saglık.. Ellerini bırakmanın en iyi yolu bisikletin sana verdigi güvenle bielikte poponun seleye ve ayaklarının pedallara hakim olmasıyla gerçekleşir,vitesi dörde veya beşe al yokus aşagı sakın deneme ve düz yol tercihin olsun denemeleri gidondan ellerini çekerek panik olmadan sıklastır bu işler tecrubeyle olucak şeyler,canın yanar önünü kaldıramazsın sonra yavas yavas iyi pedallar;)

• Beğen
Tepkiler: hsnbykkls

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ne guzel ya cocuk olmak. Kimbilir ne hayalleri vardir onun. Biz burada yok aktarici nasil olsun, yok lastik onerisi, yok koltuk secimi, yok aydinlatma... Adamin derdi onunu arkasini nasil kaldirayim. Kimbilir belki hoslandigi kiz vardir mahallesinde ona hava atacaktir, ya da arkadaslari yapiyordur, bu yapamayip eziklik hissediyordur. Ne guzel lan çocuk olmak. Keske bizim dertlerimiz de seninkiler gibi olsa evlat :)
Sen onlari ogren söz ben sana iki lastigi de yerden kesmeyi de ogreticem :)

hsnbykkls

Forum Demirbaşı
Tepki
282
İsim
Hasan Büyükkeleş
Arkadaşım sadece bi anlık hevesine kapılıp soru sormuş. Youtube da gördüğü havalı çift amortisörlü abilerine özenmiş sanırsam. Öyle dağlardan taşlardan atlamalar falan.
@massaget @Kuzey Ege @Mehmet Cemre Kısa Yaştan dolayı hafiften alay edercesine konuşmaktansa güzelce tavsiyeler verebilirsiniz. (Yaşım 16 yalanım yok abi)

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
abicim sen bu arkadaşlara bakma. Seni sevdiklerinden ve sevimli bulduklarından böyle konuşmuşlar. İstedikten sonra her şey olur. Ama kendi emniyetini mutlaka almalısın. Dizliklerin,kaskın,eldivenlerin tam olsun. Şehir içinde ve trafikte bu tip hareketleri deneme. Boş alanda ve yanında yetişkin birisi varken öğrenmeye çalış. Bak senden küçükler neler yapabiliyor onu izle. (link)

oktayakgoz

Forum Bağımlısı
Tepki
507
Bisiklet
Salcano
ön kaldırma birinci vitese alıp pedal en yüksek konumdayken güçlü basılıp aynı anda gidon kendine doğu çekilir. ön kaldırma bu.

arka kaldırma hıza giderken ön freni iyice sıkınca.

iki eli bırakma belli bir hızı yakalayıp eller bırakılır.

yaşına bakmadım küçükmüsün büyükmüsün diye ama bunlar hep çalışma ile olur. özel bir teknikleri yok. çok düşersin ama yaparsın.

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
al sen bu youtubedaki oynatma listesine bak youtubeta herşey var ama yapmasını öğrenmen lazım bakalım bizde habire bunny hop çalışıyoruz ya
(link)
İngilizce ama adam adım adım anlatıyor durdurup tekrar tekrar izliyoruz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Mehmet Cemre Kısa
mesajınızı açınız. malum ırk derken hangi ırkı kastediyorsunuz?

sporcu ve de özellikle bisikletçi ırkçı olmamalı.