Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle ULUDAĞ'da Kar Keyfi (22 ARALIK 2007)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Nedret Günaydın tarafından paylaşıldı.

1. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    Evet bisiklet sporuna gönül veren ve yeni bir macerada birlikte olup keyif almak isteyen pedal dostları.

Yaz döneminde İstanbul ve Eskişehir gurupları Bursalı arkadaşlarımızla buluşup hep birlikte ULUDAĞ ZİRVE TIRMANIŞI olarak adlandırdığımız harika bir
    tur düzenlenmiştik.

Şimdi kış dönemine girdik ve yılın ilk karları yağmaya başladı.

tabii bu güzel günlük güneşlik görüntülerin ardından bembeyaza bürünmüş bir doğa karşımıza çıkacak önümüzdeki günlerde

bu sefer kar içinde olacak fotolarımız

böyle bir gezi için tüm fikirlere açığız.

Günü birlik olacak gezimiz bu sefer ULUDAĞ çıkışımız oteller bölgesi olarak son nokta olacaktır.

Tahmini 30km lik asfalt ama oldukça dik bir yokuş bizleri bekliyor.tabii bu çıkışın inişinide söylemeye gerek yok.

önceki gezimizden notlar
    sabah 05:00 çekirgeden başlayan tırmanış
    saat 09:30 - 10:00 oteller bölgesine varış olarak normal ve bol molalı bir tempo ile sürdü.
    bu tırmanışımız hava koşulları göz önüne alınarak yine en az 4 saat sürecektir.

yol boyunca belki ihtiyaç olmaz ama belirteyim bolbol kaynak suları mevcut.
    yol üzerinde alış veriş için büfe tarzı yerler mevcut.
    Oteller bölgesinde zaten heryer lokanta olduğunuda hatırlatıp fazla yüke gerek olmadığını açıklıyayım.

ulaşım için İstanbul bölgesi (avrupa yakası için belirtiyorum Anadolu yakası için bilgileri paylaşalım)Yenikapı-Bursa deniz otobüsü yada
    yine önceden görüşüp otobüs için Kamil Koç ile otogar Esenler ve Harem olarak
    ve yine bir ihtimal M-23 tarzı münübüs kiralayıp gidiş-dönüş olayını bu vasıta ile yapmak.

evet dostlarım ben varım diyorsanız önerilerinizle birlikte buyrun turumuza

tarih olarakta Kurban bayramı son günlerine denk getirebiliriz,hem daha fazla koynunda kar ile karşılar bizleri Uludağ.

2. bizekolik

bizekolik Kıdemli Üye

Seviye:
    harika cok guzel bir gezi olmuş:in:
    sizin adınaıza sevindim tşk..
    ben varım münübüs olayına gelince tek kelımeyle muhtesemde bisikletlerimizi nereye koyacagız.münübüse koycazda bisikletin hosafı cıkmazmı?
    munubusun biliyosunuz alt bagajı cok kck en iyisi kamıl koc la anlasıp cuzi bir bilet vermesi olacak galıba cunku bisikletlerimizin garga tulumba olmasını istemem biz insanların iett oto. dekı gib ne oyle sanki baska otobüs yok heee üstüste alataata:mad: itis kakıs neyseki bisikletle gidiyomda işe bazen servisle on numara oluyor herkese tavsiye ederim

Nedret Günaydın bunu beğendi.
  3. Elman TEMEL

Elman TEMEL Bisikletkolik

Seviye:
    hocam fikir güzel,bekleriz her zmn yeriniz hazır.fekat zaman tarih çok önemli.malüm hepimiz çalışıyoruz:)

muhakkak bizleri haberdar edin özelden;)

4. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Aynı kar durumu İzmit Kartepe için de geçerli. Ama Kartepe' ye organizasyon olmamakla beraber oraya bisikletle çıkmayı hiç te gözüm almıyor:) İyi eğlenceler..

5. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Gençler, bizi bu kış Uludağa ve kara doyurun lütfen, sizlerden bunu bekliyoruz. Sizi formda görüyoruz. Devamını dileriz.
    Sanırım şimdi sıra: kar yağmasını beklemekte.. :)

trinity72 ve Nedret Günaydın bunu beğendi.
  6. Ozan Güven

Ozan Güven Forum Bağımlısı

Seviye:
    o tarihte beklediğimizden fazla kar olabilir kanımca :) zincirsiz yollamaz bizi trafik ekipleri :)

7. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
  8. elifm

elifm Aktif Üye

Seviye:
    uludağa çıkan yokuş o tarihte kar tutar mı? buzda yokuş yukarı pedallamak tahmininizden zor olur gibime geldi.. bisiklet pati çeker buzda..

çıkılabilecek gibiyse gelmek için elimden geleni yaparım o tarihte ama söz veremem :)

9. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Benim bildiğim her bisiklette yaz-kış bir zincir var zaten.. :)

Şaka bir yana, karda kışta kendinize dikkat edin lütfen..

hasim_hakli, mecaoz ve Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  10. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    selamlar arkadaslar, yazın sizin bisikletle geldiğiniz gün bende oradaydım hatırlarsanız, AKUT minibüsündeki cannondale yol bisikleti. inişte yaz olmasına rağmen merkezkaç kuvvetiyle çekiyordu dışarı.gerci ruzgar fazlaydı ve hızlı bir iniş yapmıştım. mesut abinin dediği gibi dikkatli olun yağış varsa özellikle 2 kat daha fazla dikkatli olun

11. neyzencan

neyzencan Üye

Seviye:

Kamil Koç' dan Bisiklet Sevenlere MÜJDE

Şehirlerarası seyahatlerimizde artık bisiklet bagajlarımız ücretsiz.

Kamil Koç firmasının yaptığı açıklama haber detayında ;

BASIN BÜLTENİ
    27.09.2005
    Ulaşım sektöründe ilklerin öncüsü Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. bir ilke daha imza atarak bisiklet severleri sevindirecek yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

Ege, Marmara, İç Anadolu ve Akdeniz bölgelerinde Türkiye’nin en çok seyahat edilen illerine seferleri olan Kamil Koç, bundan böyle bisiklet sporuna gönül verenleri bisikletleriyle birlikte ilave ücret ödemeden (bisikletleriyle birlikte her yolcu için 30 kg’a kadar ücretsiz yük kabulü) seyahat edebilecekleri bir yolculuğa davet ediyor.

Dilediğiniz zaman Kamil Koç’un ulaştığı her yere artık bisikletlerinizle birlikte özgürce seyahat edebileceksiniz.

Bisiklet severlerden beklentimiz; yolculuklarında bisikletlerin demonte, bagajda yer alan diğer eşyalara zarar vermeyecek ve kolay yerleştirilebilir hale getirilerek teslim edilmesidir. Bu sayede bagaj sorunu yaşanmadan huzurlu ve keyifli bir seyahat imkanı yolcularımıza sunulmuş olacaktır.

Bisiklet sporuna gönül vermiş doğa dostlarının seyahatlerini kolaylaştıracak önlemler geliştirmeye devam edeceğimizi belirtirken, bu konuda bisiklet severlerden gelecek her türlü önerinin ciddiyetle değerlendirileceğini bilgilerinize sunarız.
    Saygılarımızla.
    İbrahim Özdemir
    Kamil Koç Otobüsleri A.Ş
    Pazarlama Müdürü

12. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yalnız Kamil Koç bu basın bülteninden sonra caydı diye biliyorum. Ben gelmek isterim ama Kurban bayramı benim için zor olur.

13. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    zaman uyarsa bende balıkesirden katılmak isterim sizlere yük olmazsa tarih belli oldugunda kayhan@ozogul.net e bir arkadaş mail atabilir mi?

14. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    walla hizli bey gene guzel bi organizasyon baslangici gibi durmakta,

Araligin sonlarina dogru gerceklesecek gezide bir aksilik olmaz ise bende varim (tabi o zamana yeni makineyide nasip olur ise elde edecegim)

Konunun arkasindayim ve dag havasi almak icin arzuluyum

15. Ahmet ERTAN

Ahmet ERTAN Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    niko ,teşekkür ederiz böyle bir konu açtığın için :
    tabiki böyle bir organizasyon içinde olmaktan ,zorlu bir parkuru geçmekten vede sizinle birlikte olmaktan gurur duyarız . ilerki günlerde kar yağışı başlayıp durduktan sonraki bir günde hava açıkken çıkıp inebiliriz. ilerki günlerde tekrar bir durum değerlendirmesi yapalımm hoşçakal..

16. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Kartepe' de de kar başlamış. Dün akşam Bolu' da karla karışık yağmur yağmıştı.

Ayrıca ilerleyen günlerde Marmara' da şehir merkezlerine de kar yağabilir. Kış geliyor..

Uludağ' a gelmek isterim ama ailemle aynı evi paylaşmanın sıkıntısını yaşıyorum. İzin almak zorunda olmak gibi..

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/news.php?id=18603&t=Kartepe’de+Kar+Tuttu

sertacr88 bunu beğendi.
  17. Nedret Günaydın

Seviye:
    desteğin için teşekkürler dostum,elbette tairih kesin netleşsin çalacağız kapınızı

18. Nedret Günaydın

Seviye:
    sizleri örnek alıyoruz Mesut ağbi,iki kişide olsak dahi bu turu yapacağız.:in:
    geçen sene Önder ağbiler Abant yapmışlardı karların içinde fotoları vardı çok özenmiştik,şimdi bu özlemimizi gidereceğiz.

19. msd_57

msd_57 Bisikletkolik

Seviye:
    baymineral bu geziye sizde istirak edecekmisiniz efendim ?

Bu arada kartepenin o cikisi daima aklimdadir orayi birgun yapacam

ama arka patika yoldan trt antenini dusunmekteyim bilgine :)

20. Nedret Günaydın

Seviye:
    ha evet görmüştük o bisikleti,deneyimlerini paylaştığın için teşekkürler ve önerilerini uygulayacağız atila dostum.