Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle uçak yolculuğu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında münir.k tarafından paylaşıldı.

1. münir.k

münir.k Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    arkadaşlar, bisikletle uçak yolculuğu yapmış olanlar, ne tür hangi marka çanta tavsiye ediyorsunuz, uçağa bisiklet sokmak zahmetli iş mi attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değiyor mu?

2. inndream

inndream Aktif Üye

Adı:
    akif
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hiç yolculuk yapmadım gelicek yorumları merakla bekliyorum

3. ahmet21

ahmet21 Yeni Üye

Adı:
    ahmet can ogan
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben seyahat etmedim okuduklarımdan yola çıkarak tavsiyem kutudur çünkü çantaları bavul gibi atıyorlar zarar görebilir çanta daha çok kişisel taşıma için kullanılabilir.Bileti aldıktan sonra ilgili firmayı arayın bilgilendirin thy aralarında en ucuzlardandır.

4. oguzh4n

oguzh4n Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklet tasimak icin ozel kutular var ama en az bisiklet parasi onlar benim aklima sert ince kontraplak veya plastikten bavul gibi bir kutu yapmak geldi ama su an icin gercege donusturemedim.

5. Ahmet Necati Ozdemir

Ahmet Necati Ozdemir Üye

Seviye:
    Uçakla bisklet taşımak istiyorsanız eğer 72 saat öncesinden havayolu şirkentini arayıp bisikletiniz için rezervasyon yaptırmalısınız.thy 30 euro pegasus ise 120 tl alıyor, taşıma için.Bisilletinizi normal bagajların olduğu yere vermiyorsunuz, bebek arabası vs... nin verildiği yere veriyorsunuz.Bisikletçiden alınan bir kutuyla paketleyip taşımak en ekonomik olanı.

ebayusuff, vebag, Ömer D. ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  6. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Haftalık yurtdışı seyahatlerinde oradan bisiklet kiralamak çok daha mantıklı oluyor. Fiyat olarak biraz daha pahalı olsa da kafanız daha rahat oluyor. Valiz kayboldu, düştü, hasar gördü korkularınızdan arınmış şekilde rahat gidiyorsunuz, hem de yeni bir bisiklet deneme şansınız oluyor.

Daha önce 2 kere 5 aylık Polonya, 1 kere de 3 aylık İngiltere seyahatlerine götürdüm bisikletimi.
    Aktarmalarla beraber toplam 10 uçuşun birinde bisikletime hasar verdiler. Vites kolum, gidonum vs. hasar gördü. Hava yolları hasarımı karşıladı ama, can sıktı. Türkiye'ye doğru olan seyahatte olduğu için yurtdışında bisikletsiz kalmamış oldum. Giderken olsaydı daha can sıkıcı bir durum ortaya çıkabilirdi.

no haşhaş no vitamin ve münir.k bunu beğendi.
  7. Ömer D.

Ömer D. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
  8. gmfaruk

gmfaruk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çuvallayıp göndersek nasıl olur üstünede kırılgan madde yapıştırsak veya uçaktan indikten sonra uçaktan kendimiz alsak

9. bubblinboy

bubblinboy Ercan GÜREVİN

Adı:
    Ercan
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende bu konuyu merak edenlerdenim... :)

10. clubber

clubber Forum Demirbaşı

Seviye:
    Thule 836 bike travel case

11. münir.k

münir.k Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  12. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ben EVOC aldım ancak Thule yeni bir çanta çıkartmış EVOC ile aynı mantıkta. Yurtdışından EVOC almanın mantığı kalmamış.

13. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    @Gökhan Toros aynı fikirdeyim yurtiçi de şehirler arası da öyle, örnek istanbuldan antalyaya kargoya versen git gel 350 400 liradan aşağı gitmiyor birde paketlenmiş bisikleti söküp takması var. boşuna zaman kaybı ben çok bisiklet kiraladım çok çok daha ucuza geldi kendi bisikletimi kargoya verip parça parça birleştirip toplamakdan daha rahat. bisiklet kiralamak ayrıca yeni bisiklet denemek de iyi oluyor arada bir :D

14. edinburg44

edinburg44 Yeni Üye

Adı:
    Fırat
    Merhaba,
    9 - 12 Eylül 2015 tarihleri arasında Kapadokya'da düzenlenecek Salcano Bisiklet bisiklet festivalinde VeloTurk Gran Fondo'ya katılacağım.
    Bisikletlerimizin gerek yurtiçi gerek yurtdışı seferlerde her türlü önlem almamıza rağmen uçak şirketlerinin verdiği hasarların fazla olması nedeniyle uçakla seyahat konusunda doğal olarak çekincelerim var.
    Üyeler arasında bu organizasyona İstanbul'dan katılan ve bisikletini gidiş-dönüşte kendi arabasıyla veya tanıdığının arabasıyla götürmeyi düşünen var mıdır acaba? Eğer aparatında boş yer olan varsa, kendi bisikletim için, ücreti karşılığında taşıma konusunda yardımcı olabilecekler buradan yazabilirler mi? Ben uçakla 11 Eylül cuma gidip, 13 Eylül Pazar döneceğim.
    selamlar
    Firat