Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletle Türkiye'yi dolaşmak

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında alperK tarafından paylaşıldı.

1. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    önce ege kıyılarından akdenize doğru gitmek istiyorum rota olmadan o an ki duruma göre karar verip yol almak çok çekici geliyor:mlk:ege ve akdeniz kıyılarından sonra karadeniz sahil şeridinden gürcistan çok güzel olurdu,böyle fikri olan varsa beraber gerçekleştirebiliriz :rolleyes:

2. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Macera olacak diyorsunuz... Bol şans :)

3. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Valla o rotaya başta Yozgat olmak üzere iç anadolu katılacak abi :) Yoksa tadı çıkmaz, iç anadolu olmadıktan sonra, o güzel insanları, (istisnalar kaideyi bozmaz) :) yemekleri vs. :)

4. Faruk Emre Kaya

Faruk Emre Kaya Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Spontane yaşam tarzı iyidir kendiliğinden gelişen olaylar hayatı akışında yaşamak :) yüzeysel de olsa bir plan olmalı ki zaten sizde yapmışsınız. Keşke imkanım olsa da size katılabilsem okul ve yaz işi herşeyi bozuyor kısa dönem turlar günübirlik kaçamaklar için ancak uygun olabililiyorum. Sizin adınıza gerçekten çok seviniyorum umarım hayalleriniz gerçek olur, iyi pedallamalar...

5. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    istanbuldaymıssınız, kocaeliden muğla/fethiye yapacağım güzargah ve zaman tarih size uyarsa neden olmasın :)

6. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bende şuan kesin yapıcam demiyorum ama çok güzel olur istediğin yere at çatırını yap kampını ,ama tek başıma yapmak istemem,rota yapmadan derken şehir rotası yapılır ama güzel bir köy yolu görürsün ordan gidersin bu gibi.

iç anadolu insanını seviyorum ,çok yardım severler 2 sene kaldım göller yöresinde

benim düşüncem yalovadan başlayıp sahil kısmından güneye inmek

7. Mert Ahmet

Mert Ahmet Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    bende tekirdağdayım burdan başlayıp izmire deniz kıyısından gitmek istiyorum :) ama tek salmıyorlar maalesef :/ etrafımda benim gibi kimse yok o yüzden gidemiyorum ama yazın tek başıma çıkıcam bi çılgınlık yapıp :D

8. Faruk Emre Kaya

Faruk Emre Kaya Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İnşallah dostum umarım hayallerini gerçekleştirirsin, gerçekten istersen neden olmasın :)

9. serdar dogusoy

serdar dogusoy Yeni Üye

Seviye:
    Ne zaman yapmayı planlıyorsunuz bunu bende yaz aylarında böyle birşey planlıyorum bir aksilik olmazsa eğer.

Berksan bunu beğendi.
  10. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Okul ve iş olmasa bende çok isterim ama hiç bir zaman geç değil.Okul bittikten sonra büyük bi tur yapmayı planlıyorum.Konu açılmışken bu sene ise otostop ile Türkiye Turuna çıkıyorum.Kaç ay bilmiyorum ama epek sürücek.Konuyu burada ve başka forumda açıcam :)

11. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    serdar bey kocaelinin neresindesiniz? bende yazın yapacağım

12. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kısmet olursa nisan sonu mayıs başı gibi havalar ılıdığında

13. serdar dogusoy

serdar dogusoy Yeni Üye

Seviye:
    Bağçeşme de oturuyorum. Yeni yılla beraber antremanlara başlamayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa. Eğer sorun çıkmazsa irtibata geçmek isterim sizinle de.

Ben dershane de çalıştığım için okul sezonunun bitmesini beklemek zorundayım malesef

14. Abdullah.R

Abdullah.R Forum Demirbaşı

Seviye:
    En zevkli, tadı damakta en çok kalan turlar böyle spontane turlar oluyor aslında.

İlk turumu hatırlıyorum da, 25+ sene kadar evvel kontra-pedal göbekten vites bir şehir bisikletim vardı, öyle çok fazla da binmezdim aslında. Senelik iznime çıkmama birkaç gün var, izinde ne yapsam ne yapsam derken, bisiklete atlayıp uzaklaşabildiğim kadar uzaklaşmak istedim birden. Kafamda çok kaba bir rota vardı: Çanakkale üzerinden, Ege sahilleri boyunca güneye inerek Akdeniz'e ulaşmak.

Bir çantaya abur cubur aklıma ne geldiyse (genellikle giysi) tıkıştırdım, çantayı arka yüklüğe sıkıştırdım, iplerle bağladım, plansız, hazırlıksız, bilgisiz, malzemesiz, kondisyonsuz, kasksız... öylece yola çıktım.

Baharda yola çıktım, kimi zaman sağanağa yakalandım, üzerimdeki trençkot yağmurluk tam iyi koruyamadı tabii.. :) çantanın içindekiler dahil ıslanmadık cm2 kalmadı, kimi zaman lastiğim patladı ilk benzinliğe kadar bisikleti elde götürdüm (lastik tamir takımım da yoktu), bir defasında düştüm maşa yamuldu, bir bisikletçide çekiçle düzelttirdim...

Genel yön belli olmak kaydıyla, hangi yol o an ilgimi çektiyse o yoldan gittim. Kimi zaman sahil şeridini takip edeceğim diye, kumsalda son bulan sapa yollara girdim, gerisin geriye aynı yolu geri teptim. Ne çadırdan haberim vardı, ne kampçılıktan. Pansiyonlarda kaldım, lokanta ve büfelerde yedim. 2 hafta boyunca denize sıfır giderek, Ege'nin neredeyse her girinti çıkıntısını takip ederek, Bodrum'a kadar gitmiş, İstanbul'a otobüsle geri dönmüştüm. Söylemeye hacet yok, km saatim de yoktu. Kaç km yaptım bilmiyorum. :)

Çok acemice, çok spontane, çok hazırlıksız ve bilgisiz yapılmış bir turdu... ama hayatımdaki en zevkli turdu. :)

15. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Harika :).İnşallah ileride bizde bu tür turlar yapabiliriz :).

16. Emirhan Bey

Emirhan Bey Yeni Üye

Seviye:
    Yaza doğru bende bir karadenizi dolaşmak istiyordum. Çok şahane olur

17. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    karadenizide çok merak ediyorum ama önceliğim ege kıyılarını bitirmek ardından karadeniz