Bisikletle Türkiye Turu Başladı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Gezi hakkında nereden ayrıntılı bilgi edineceğiz?
Verilen sitelerde böyle bir bilgi göremedim :(

Şu anda nerede olduğunu bilsek ona göre karşılayıp elimizden geleni yapardık...

Scudo

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
@yelkenler

serkan proğrama göre şimdi balıkkesirde olması gerek cep teeli ile ulaşabilirsin
0 531 639 57 95

• Beğen
Tepkiler: belgeselci

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
ALLAH'ın izni ile yıllık iznimde başlayacağız baymineralle TÜRKİYE turuna önce açılışı KOCAELİ -ANKARA 380 km kesintisiz ile başlayacağız ne NEMRUT kalacak ne KAPADOKYA basacağız pedallara sonra tahmini iki haftada gezebildiğimiz kadar artık sizede kolay gelsin ayağınıza bacağınıza kuvvet...

• Beğen
Tepkiler: AydınGünaydın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@AydınGünaydın

Sağol Aydın, ben de programda tarihleri görmüştüm, buralardaysa görüşmek isterim :)
Kendine iyi bak, görüşmek üzere

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İki gündür arıyorum, mesaj gönderiyorum ama nasıl bir iştir ki ulaşamıyorum !
Kimsenin de gezi ile ilgili ayrıntılı ve güncel bir bilgisi yok.

Halbuki sürekli irtibat kurabileceğimiz bir telefon numarası olsaydı benim olduğum gibi başka bisiklet dostları da Cengiz Bey'e yardımcı olmak, onu karşılamak, onunla birlikte birkaç km yol almak isteyebilir ve onunla irtibata geçebilirlerdi...

Bana sanki zayıf bir organizasyonmuş gibi geldi, tabii belki de ben yanılıyorumdur..

Hepinize saygılar, kucak dolusu sevgiler, Cengiz Bey'e de yolunda uğurlar diliyorum.

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
askerde olduğum için refakat edemicem manisa ayağına kolaylıklar diliyorumm..

mükemmel proje..

• Beğen

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Arkadaşlar bu gezi ne oldu. Gezi hakkında bilgi verecek kimse yokmu? Su an proğram itibarı ile kütahya'da olması gerek. Telide kapalı serkan arkadaşımız ulaşmaya çalıştı balıkkesirde ama ulaşamadı. Sponsor olan firmanın bir bilgisi varsa bizi aydınlatırsa sevinirim. Verilen linkleri kontrol ediyorum hayat televizyonu sayfası açmıyor, diger linktede değişen bir bilgi göremedim.

denizcinesim

Aktif Üye
Tepki
102
Bisiklet
Trek
yaw bu ne biçim bi türkiye turudur. hani bitlis, hani tatvan, hani van, hani hakkari, hani ağrı, hani muş... bence buralara uğranılmadan yapılan bi tur türkiye turu değildir. bence güzergahınızı takrar gözden geçirin. kazasız belasız inş.

• Beğen

M.Ergun GÖZET

Forum Demirbaşı
Tepki
688
Bisiklet
Fuji
Gerçekten ben de merak ettim bu turun akibetini.C.tesi Delta Bisikletteydim ve Ulaş kardeşi çok durgun gördüm. İnşallah kötü birşey olmamıştır.

• Beğen
Tepkiler: belgeselci ve ulas

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Çok güzel bir rota, başarılar diliyorum. Türkiye'nin bütün illerine girmek çok kolay değil. Bazen vakit sıkıntısı olabiliyor, bazen de farklı problemler olabiliyor.
Böyle bir proje için tebrik ediyor ve yolunun açık olmasını diliyorum.

Muğla dolaylarında yapabileceğim herşey için lütfen bana ulaşın;
0535 513 58 53

Sevgiler...

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Arkadaşlar Cengiz Abi tam gaz devam ediyor.. Ben görüşüyorum ve onuda arayanlar varmış. Tur hiç aksamadan devam ediyor.

lütfen (link) u da dikkate alın.. Turdan dolayı telefonu her zaman açık olmuyormuş. Mail atmak en iyisi..

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Yeni etap Bergama Aliağa Menemen Manisa İzmir Selçuk Aydın Çine Yatağan Muğla Köyceğiz Fethiye Kaş Demre Kemer Antalya.

Bu illerdeki arkadaşlar Mart ayı içerisinde katılımda bulunabilirler.

• Beğen

Şahin Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
298
Cengiz Yargıç abimizin yolu açık olsun

Ben BAYBURT-ERZURUM-ARTVİN arasında kalan güzergah hakkında bilgi alabilirmiyim?Bayburt'tan Erzurum'a yolculuğunda uğrayacağı kasabaları, yerleşim yerlerini filan öğrenmek istiyorum

Örneğin söz ettiğim güzergah da Bayburt'tan Erzurum'a geçiş Çoruh Nehri vadisi yönünde mi olacak?

Teşekkürler

• Beğen

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
keşke ıspartamızda da misafir edebilseydik...

• Beğen

belgeselci

Üye
Tepki
53
Merhaba Arkadaşlar,
Ben Cengiz Yargıç.
Gerçekleştirdiğim “Bisikletle Türkiye Turu” için desteklerinize, forumdaki yorumlarınıza teşekkür ederim. Buradaki yorumlarınıza geç cevap verebilmemim sebebi 1 aydır yolda olmamdan dolayıdır ve bunun içinde ayrıca özür dilerim.
Foruma yazan arkadaşlarımın eleştirilerini cevaplamak için öncelikle bu turun içeriğini açıklamam gerekiyor;
Öncelikle bu tur bir bisiklet sporu gösterisi veya gezgin olarak çıkılmış bir tur değildir. Hatta bu tura başlamadan önce bisiklet kullanıcısı değildim. Bisikleti içerik ve anlamı itibarıyla; “İnsanın kendi enerjisi ile ve hayatı basite indirgeyerek” oluşmuş bir fikirdir. Bu fikir doğrultusunda daha önceden tanışıklığımız olmamasına rağmen gelip düşüncemi anlattığım “Delta Bisiklet” Ulaş Baydar arkadaşımızın benim bu düşünceme karşılıksız verdiği destek sayesinde hayat bulmuştur. Delta Bisiklet’teki arkadaşlarımızın içten davranışları ve destekleri bana ayrı bir güç vererek bu çalışmaya başladım.
Öncelikle bu çalışma aslen “insanların para ekseninde hayatı algılaması, tüketim toplumunun tükettiği değerleri ve medyanın aldatmaca içerisinde bu fikirleri pompalaması” na bir karşı duruş olarak gerçekleştirilmektedir.
Bisikletle gerçekleştirilen etaplar günlük 20 -40 km arasında bir ilçeden başka bir ilçeye geçiş içerisinde kullanılmakta ve varılan ilçelerde belgesel ve Tv programı çekimleri gerçekleştirilmektedir. Bu sebeple tur için belirlediğim güzergahlar ve zaman açısından oynamalar yaşanabilmektedir.
Belirlenen yol güzergahı için 1 hafta yol haritası üzerinden geçiş ve bağlantı yollarını hesaplayarak afaki olarak tespit edilmiştir. Buradaki yol güzergahı sizlerin davetleriniz ve tavsiyeleriniz doğrultusunda elbetteki değiştirilebilinir. Ama açıkçası forum içerisindeki bazı illerin isimleri belirtilerek sitem edilmesine biraz kırıldım. Çünkü aslen ben İller gezisi yapmıyorum ve amacım “Türkiye Turu” derken etrafında dolaşıyor olmamdır. Ve belirlenen yolda eğer kast aranması gerekirse, atladığım bölge Trakya bölgesidir. Bu bölgeyi tamamen yok sayarak direk Yalova’dan Egeye geçmiş olmamın sebebi ise tura başladığım 21 Ocak itibarıyla Kış ayının ve özellikle bu bölgenin hava şartlarının turu etkilemesinden kaçınıldığı içindir. Benim hem bisiklet konusunda tecrübesizliğim, hem vücut performansım, hem projedeki amacım göz önüne alınarak değerlendirmenizi rica ederim.
21 Ocak ta başladığım turda Yalova, Bursa, Balıkesir etaplarını geçerek çekilen bölümleri yayına hazırlamak ve yolda iken karşılaştığım zorluklar neticesinde tespit ettiğim eksikleri gidermek amacıyla bisikleti Bergama da bırakarak İstanbul’a döndüm.
Hazırlanan çekimler Hayat televizyonunda hergün saat: 13:00 – 19:00 ve 01:00 olmak üzere günde 3 tekrar yayınlanmaktadır. Ayrıca (link) sitesinden izleyebilirsiniz.
Şu ana kadar gerçekleştirdiğim etaplarda çok büyük zorluklarla karşılaştım. Ama bu zorluklar beni yıldırmıyor… eğer beni yıkacak olan bişey olursa oda yanlış anlaşılmak olacaktır. Bu açıdan sizlerin manevi desteklerinize çok ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim.
3 Mart itibarıyla Bergama dan tekrar yola devam ederek, İzmir, Manisa, Muğla, Denizli, Antalya yolunda olacağım.
Yolda olduğum sürece cep telefonumu açmayışımın sebebi ise yolda iken gereksiz konularla karşılaşmamak (özel hayatı kastediyorum) içindir. Bana info@insanlaralemi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Saygılarımla
Cengiz Yargıç