Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle Otoyoldan Gidilir mi ?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Ali Ceylan tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar mesela ben yol bisikletimle sağ şeritten gidiyorum ama döneceğim yol sol şeritin orada oraya nasıl geçebilirim :D ? Ayrıca bir yasağı var mı ?

2. Battal Yılmaz

Battal Yılmaz Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Otoban da Min 40 Maks 120 hız sınırı var bildiğim kadarıyla bu yüzden At arabası ve Bisiklet türü mekanik kapasitesi olmayan araçların otobanda seyahat etmeleri yasak...

3. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Teşekkürler.

4. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    otoyoldan kasıtın tem e-6 (boğaziçi köprüsü,ataşehir,sultanbeyli gebze örnek yol) gibi paralı yolsa kesinlikle giremezsin yasak ama e-5 gibi(kadıköy maltepe kartal tuzla örnek yol) yani 2-3 km de bir çevre yoluna bağlanıyorsa girebilirsin ama en sağ şeritten olmak şartıyla

5. Ali Ceylan

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mesela İstanbul Esenler'den İstanbul Şişli'ye gidiyorken e-6 mı oluyor e-5 mi ? Ya da Esenler-Çatalca gibi yerlere gidiyorken hangisini kullanıyorum ?

6. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    istanbul çevre yolu otoban olmakta ben kısa mesafe kullandım orayı karaburun dönüşünde sonra taksim yönüne kaçtım pazar günü araç trafiği fazla idi ,yolda sağda polisler var idi ,onlar ile konuştum yasak dediler en sağdan gittim gerçi ,pek polisler bana bi şey demediler ama gürültüden kafam şişti ,köprü çevre yolunda ,,kavşaklar var oralar çok tehlikeli mecbur kalınmadıkça girilmemesinde fayda var ,,esenlerden başka yoldan şişliye gidilir köprü çevre yolu kullanılmadan ,

http://goo.gl/maps/2pyx1

emniyetli rota,,

7. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Otoyola (resmi adı ile erişme kontrollü karayoluna) bisiklet ile girmek yasaktır. Bunlar tabelaları mavil değil yeşil olan, hız sınırının otomobiller için 120 km/s olduğu, E80 (tem) gibi yollar. Ancak sola nasıl dönüleceğini sorduğunuza göre otoyoldan kastınız bu değil, çünkü otoyollarda çıkışlar hep sağ tarafa olur.

Karayolunda sola döneceğiniz zaman en güvenli yol kavşağa kadar sağdan gidip, kavşakta durup (ya da çok yavaşlayıp) trafiği kontrol edip araç gelmediğini gördükten sonra sola geçmektir. Geniş dönmeniz, yani + şeklindeki kavşaktan sola dönerken önce sizin bulduğunuz yolu kesen yolu geçip ardından döneceğiniz istikamete devam etmeniz gerekir; kapalı dönerseniz (kavşağı çapraz geçerseniz) döndüğünüz yolun ters istikametinden gelen araçlarla çarpışma riskiniz olur.