Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletle ordu perşembedeki sakarat televizyon kulesine çıkan varmı?

Konu, 'Karadeniz Bölgesi' kısmında kaan demir tarafından paylaşıldı.

1. kaan demir

kaan demir Yeni Üye

Seviye:
    ordulular bilirler.perşembede ortatepe köyünde trt vericisi var.yaklaşık 50 km falan ama yol çok dik ve bozuk.bırak bisikleti normal araba bile çıkamaz.ama ben üstün cesaret göstererek oraya çıktım.kuleye ulaşınca kapıdaki bekçi sen kafayımı yedin oğlum diye bana sitem etti.bu ana kadar oraya bisikletle çıkan hiç olmamış.ama bi daha para verseler çıkmam

2. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    merhabalar. babam ordu perşembeli olduğu için yaz tatillerim hep orduda geçiyor. bahsettiğiniz trt vericilerini biliyorum. sadece yokuşun ilk başları biraz fazla dik. ama onun dışında birde sahile bakan yüksek bi tepe var. kordon tepe diyorlar sanırım. taş döşemeli bir yoldan gidiyor ve çok aşırı dik. oraya çıkmayı düşündüm.

bisikletçiler için güzel yokuşlar oralar. ama trt vericilerine çıkan yolu biliyorum. sadece yokuşun ilk 2 km sine kadar ciddi dik yokuşlar gördüm. onun dışında o kadar dik yokuş göremedim. arabalarda kamyonetlerde tıngır tıngır geçiyor :) sanırım bu işe yeni başlayanlardansınız. Her şeyin bir başlangıcı vardır. başarılar dilerim.

bahtiyar közen bunu beğendi.
  3. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    kısmet olurda yolumuz düşerse çıkmayı deneriz artık

bahtiyar közen bunu beğendi.
  4. burçin öner

burçin öner Üye

Seviye:
    benim için yokuş fazla önemli değil ama gittiğim yol yokuş veya düz olsun gittiğime değmeli tabiatın güzelliklerini görmem lazım :)

adam_mustafa55 bunu beğendi.
  5. Cüneyt Şanlı

Cüneyt Şanlı Üye

Seviye:
    Merhaba sakarat tepesine geçen sene perşembeden yürüyerek çıkmıştım. Rakımı 735 metre olan bir tepe, parkur yaklaşık 10-15 km civarında zorlu bir parkur.Bazı yerlerde yol bozukta olsa MTB'si olanlar için bu sorun değil...

Şubat ayında buraya bir tur düzenlenebilir,burdan haberleşelim...

Bu arada perşembe'de ikamet eden bisiklet sever sayısı nedir? Kimler var?
    Umarım yalnız değilimdir...:)

Selamlar...

adam_mustafa55 bunu beğendi.
  6. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    Perşembe den orduya doğru giderken efirliye 1-2 km kala deniz tarafta kalan 2 tane yan yana pembe evler var. Dedemin evi olur. Efirli den perşembeye giderken hemen evin önünden geçiyorsunuz. Çerli Köyü .

Aynı zamanda perşembe de terzi rıfkı var. eniştem olur. yine meydanda dükkanı var. minibüslerin park ettiği yerde hemen dik hizasında mehmet amca var market tarzı dükkan tarzı. akrabamız olur.

Aynı zamanda perşembe lisesi eski müdürü , ordu cumhuriyet lisesi eski müdürü şu anda ordu perşembe ilçe milli eğitim müdürü yaşar bahtiyar eniştem olur.

Yazdan yaza soner abinin dükkanına uğrar orada denk geldiğim arkadaşlarla tanışırdım.

Sevgiler.

7. kaan demir

kaan demir Yeni Üye

Seviye:
    Selamlar.yaşar bahtiyar çok sevdiğim saydığım bi hocamdır.uzun zaman perşembe lisesinde müdürlük yaptı.babamda milli eğitim camiasından olduğu için babamında çok yakın arkadaşı.ben ankarada öğrenciyim.yazları orduda oluyorum.kısmet olursa tanışırız.perşembede bisiklet ve motorsiklet kültürü gelişmedi.coğrafya elverişli değil.herkesin altında kartal veya şahin var...

burçin öner ve adam_mustafa55 bunu beğendi.
  8. burçin öner

burçin öner Üye

Seviye:
    cüneyt bey zannedersem siz bizim etkinliklerimiz takip ediyorsunuz ( bisiklet safari -ordu ) neden olmasın bir gezide oraya düzenleriz ama orası için hava şartlarının biraz daha elverişli olduğu günleri beklememiz gerek diye düşünüyorum SAYGILAR

9. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    Herşeyin hayırlısı. Görüşmek dileğiyle.