Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle ne kadar gaza geliyorsunuz?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında jamesjoice tarafından paylaşıldı.

1. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    Gece 12'den sonra kısa bir ter atma turu atayım dedim. Dönüşte 20 yaşlarında biri önümden gidiyordu. Daha tempolu olduğum için kendisini geçiverdim. Bisikletinin arkasında torbalar falan da vardı. Baktım gaza gelmiş hızlanmış beni geçiverdi. Önümden giderken torbasını düşürdü ve onu almak için durdu. Ben kendi tempomda (tabii biraz ben de gaza geldim tempomu hızlandırdım.) yoluma devam ettim. Bir süre sonra baktım tekrar peşimde. Ben de hızımı artırmak güdüsüyle başbaşa kaldım. Sonra baktım gelmiyor. Benim de nefesim bitmek üzereydi. :D
    Sevindim. :p
    Bisikleti de öyle hız yapacak türde değildi. Fakat bu yanından bir bisikletli geçti mi daha hızlı gitme isteği bende azalmamış. Bazen biraz yavaş giden motorlu araçların bile beni gaza getirebildiğini görüyorum.
    Arabalarda bu gaza gelme durumu gidilen yol ve aracın durumuyla sınır kazanıyor ama bisikletle bu hissi daha yoğun yaşıyoruz gibime geliyor.
    Ne diyorsunuz?

BİLGE ve Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  2. Burak Meşe

Burak Meşe Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu bende de oluyor. Tabii her zaman kazanamıyoruz ama olsun, en azından eğleniyoruz :)

3. Sahinoz

Sahinoz Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet Sahinoz
    Seviye:
    1-2 yıl önceye kadar çok olurdu bende, hatta caddebostandan bostancıya kadar hiç tanımadığım insanlarla kapışmışlığım olmuştur :)

Şimdi ise daha çok sağda solda zıplamalık eğlence çıkacak yer aradığım için düz yolda kapışmaya pek zemin oluşmuyor. Ama bisiklet olmasa da o ruh bende var, bizim evin olduğu dik rampadan çıkan bi araç görsem hemen deparı basıyorum kim geçecek acaba diye :)

4. mekatronik

mekatronik Aktif Üye

Seviye:
    bu bende daha cok diye bilirim her insan ve hayvanda bu tür duygular vardır
    örnek olsun diye veriyorum bizim köyde nenemlerin bir eşşegi vardı onu yürütmek mümkün degildi fakat yanından başka bir eşşek veya at gectigini gördügünde hani derizya dörtnala koşuyo aynen öyle olurdu

Raven_35 ve jamesjoice bunu beğendi.
  5. kayhan

kayhan Misafir

izmir güzelbahçe de geçen sene yarış öncesi ısınma turu atarken bakkaldan ekmek alıp evine giden bir tip bizle kapışmıştı. Gaziantep te start aldığımızda piknik yapan 14, 15 yaşında çocuklar gruba karışıp ilk bir kaç kilometre şanslarını denemişlerdi. :)

6. jamesjoice

jamesjoice Kıdemli Üye

Seviye:
    Burak Meşe
    Arada bir sıkı birilerini bulmak da iyi aslında. Hiç yoktan nefes açma imkanı...
    Fakat yorucu bir turun sonuna denk gelince iyi olmuyor. :)

7. Haşim Okyay

Haşim Okyay Onursal Üye

Seviye:
    Bana genelde uzun gezilerim dönüşlerinde denk geliyorlar, mahalle aralarındaki çocukları saymıyorum bile. Ama hiç birinde kasmam kendimi :D uğraşamam, varsın geçsinler :04:

8. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bende genelde çok gaza gelirim.Bazende yolda bisikletli birini gördüğüm zaman hiç ses çıkarmadan yanından gidiyorum böyle yapınca zaten bir süre sonra gaza geliyorlar.