Bisikletle köpekten kaçarken...

rainn

Üye
Tepki
83
Antalya'nın Kemer ilçesinde, bisikletiyle giderken kendisine saldıran köpekten kaçmak isteyen 10 yaşındaki İbrahim Yılmaz, köprüden geçtiği sırada dereye uçtu.

Alınan bilgiye göre, babasına ait dükkana gitmek için bisikletiyle evden çıkan 10 yaşındaki İbrahim Yılmaz, Akdeniz Caddesi'ndeki köprüde bir köpeğin saldırısına uğradı. Köpekten kaçmaya çalışırken bisikletin hakimiyetini yitiren Yılmaz, 4 metre yüksekliğindeki dereye düştü.

Olay yerine gelen sağlık ekiplerince dereden çıkarılan İbrahim Yılmaz, Özel Yaşam Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunun değişik yerlerinde kırıklar oluşan Yılmaz'ın, hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

(alıntı)

Scudo

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
daha öncede forumda bununla ilgili konular açılmıştı..:cool: :rolleyes: ama hepsindede sorunlar ortak olmasına rağmen..net bi çözüm yolu bulunamadı...sanırım:( heralde işimiz.. şansa kalıo bu arada...:p yada oturup bildiğimiz duaları mı? okuyacağız...:D :D

alibo

Aktif Üye
Tepki
28
Küçüğe çok geçmiş olsun. Dilerim fiziksel ya da psikolojik kalıcı bir sorunu olmaz :(
Bu köpeklerin ne yapacağı hiç belli olmuyor. İnsen bir risk, kaçsan bir risk...
Hadi köpeğin aklı o kadar da, pitbull rotweiller gibi saldırganlığı tescilli cinsleri serbest dolaştıranlara ne demeli :boese157: Allah akıl fikir versin.

• Beğen
Tepkiler: kcuk_

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Köpek peşinizden koşturmaya başladığında ona bütün şevkatinizle bakın..Ondan kaçmayın korkmayın, korktuğunuzu hissettirmeyin.Köpeklerin üzerine bisiklet sürmeyin.Onlara cisim fırlatmayın.Gerekirse yaklaşıp başını okşayın..Unutmayın oda bir canlı ve insanoğlunun en iyi dostlarından biri ! Ben bunları uyguladım ve hiçbirşekide köpek saldırmadı bana :)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
@7.60

Sakin sakin bisiklet sürerken yolun kenarından bir köpek aniden üzerine hamle yaptığında dediklerini uygulayacak kadar vakit olmuyor :( Keşki o kadar kolay olsa..

basar

Daimi Üye
Tepki
189
Bugüne kadar köpeğin bir bisikletliye zarar verdiğini duymadım.
Aslında neden korktuğunuzu anlamıyorum. Köpek, farklı gördüklerine eğlenmek ve korkutmak için yapıyor bunu.
Bir arkadaşım daha da ileri giderek hırlama sesleriyle falan olabildiğince kızdırıyor köpekleri, sonra da tıngır mıngır geçiyor bisikletle yanlarından. Felaket bir gürültü oluyor ama hiçbir zaman ısırmıyorlar.

rainn

Üye
Tepki
83
yavaşlayınca bir şey yapmıyorlar bazıları duruyor bazıları ise yanınızda havlaya havlaya koşuyor... ee ne demişler havlayan köpek ısırmaz :D (istisnalar da var tabii) soğuk kanlı olmak lazım ;)

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
arkadaşlar hemen hemen çoğu bisikletçi arkadaşımız köpek saldırısına uğramıştır.köpeklerin niçin saldırdığını bende tam olarak bilemiyorum ama bize kıl oldukları kesin,oturup konuşarak halletme gibi bir şansımız da yok :D ben de daha önce bir çok defa köpek saldırısına uğradım,şevkatle bakmalar,elimizi uzatıp başını okşama girişimleri, canım benim sen ne kadar tatlı şeysin öyle gibisinden bariz yalanlar......, bir tek divan edebiyatından seçme aşk şiirleri okumadığımız kaldı onu da yaparım bir gün ,köpek bu işini yapıyor, bizede pedal çevirmek düşüyor :S

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
hayatta her sey rutinlestigi gibi o saldırmalarda rutinlesti artık benim icin :)

fakat bazen pusu kurup saldırıyorlar o zaman iste ellerim ve ayaklarım birbirne dolasıyor hatta bzen dusme durumuna bile gelebiliyorum ...

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
hahahahaha süpersin ya, katılıyorum sana bazen pusu kuruyorlar, özellikle burdan mersindeki bisikleçi arkadaşlarıma söylüyorum carrefour'un karşısındaki yoldan 50.yıl istikametine doğru giderken yenişehir belediye binası önünden mümkün olduğunca hızlı geçmenizi öneririm,köpekler resmen çete kurmuş yol kesiyor yaa, ilk başlarda sadece beni gözlerine kestirdiklerini düşünmüştüm ama ne bisikletli ne motorlu......... çoşmuş ordaki köpekler,hiç ayırt etmeden saldırıyorlar,aman dikkat diyorum !

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
gercekten toplu olarak saldırmalarıda var; bu kopecikler su ana kadar toplu olarak bir kere bayır asagı ruzgar arkamdan eserken karacabey-bursa karayolunda denk geldi yanlısıkla bayır yukarı cıkarken gelselerdi napardım bilmiyorum; bir de o bayır ve ruzgar ne bereketliymis hic bitmediydi keske hep oyle olsa :)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Şu köpe milletini ben almıyom arkadaş...Dün yine saldırdılar bana "yeter LAN!!!"
dedim indim üstüne yürüdüm bi iki küfürleşme gerçekleşti aramızda sora döndü gitti...Tekrar bindim bisiklete baktım yine ters ters bakıyo :)
Alayı artiz bu canavarların :) Ama napim seviyorum keretaları :)

mecaoz

Forum Demirbaşı
Tepki
173
ALLAHTAN daha hiç basıma gelmedi bole bişey belki de fazlaca sehir dısı gezi yapmamamdır ama neyseki bole bisey basıma gelmedi:cool: :cool:

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Çok sıklıkla başıma geliyor. Özellikle sahil yolunda. Çözümü bilemiyorum. Tabana kuvvet en temizi olsa gerek sanırım.

piazzolla

Üye
Tepki
6
Arkadaşlar ben de bu sabah çıktığımda iki köpekle ayrı ayrı karşılaştım.Gözlemlediğim kadarıyla sadece eğleniyorlar.İlk karşılaştığım hırlaya hırlaya üzerime koşuyordu yavaşlayınca kendiliğinden gitti.Diğeri de yokuşu tırmanırken karşıma çıktı durdum,yanıma geldi afacan afacan baktı bisiklete dönüp diğer tarafına baktı karşımda kulakları öne doğru bükük oturdu.Ben biraz aşağı doğru inmeye başlayınca o da benimle koşmaya başladı daha sonra beni yakalayamayınca vaz geçti.Yani anlayacağınız beraber koşmak veya kovalayarak oyun oynamak istiyorlar o kadar...

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
köpeğin kafasına SPD ayakkabı ıle okkalı bı çapraz kesme şeklınde tekme çok etkılıdır...