Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletle kilo vermek

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ali Ç. tarafından paylaşıldı.

1. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba arkadaşlar hemen konuya girmek istiyorum 1.74 boyum 82 kilom var düzgün bir şekilde bisiklete binip ve yediklerime dikkat ederek 72 kiloya düşmek istiyorum sizce günde nekadar binmeli bunlar için hangi kmsaatini kullanmalı ve daha fazlası için yorumlarınızı bekliyorum

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
  3. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    valla ben bisiklet sürmeye başlayalı kilo almaya başladım kiloya ihtiyacım vardı ama:D verme kon8uusunda bi bilgim yok :D

4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    3 ayda 1000 km bisiklet sürdüm. Herhangi bir diyet yapmıyorum, fitness salonuna falan da gitmiyorum. Bu 3 ayda 3,5 kg verdim. Sırf bisiklet sürerek kilo veriliyorsa da herkes için geçerli değil. Biraz da yediklerimize dikkat etmemiz lazım öte yandan. Ama düzenli ve gerektiği kadar beslenme, düzenli bisiklet sürme ve çeşitli egzersizler ile ayda 4-5 kilo verilebileceğine inanıyorum. Günde 1 saat bisiklet sürmek yeterlidir.

5. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    3 ayda 3,5 kilo gayet sağlıklı bir kilo verme yöntemi. Yağ kaybederken biraz da kas kazanılıyor o yüzden az kilo verdiğini sanıyorsun ama kas kütlen artıyor. Aslında belki 5 kilo yağ yaktın.

6. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    ozaman bana bir km saati önerisinde bulunabilirmisiniz muratcolakoglu sizin onerdiğiniz sayfaya baktım adam nabız saati almış 1000tlye öyle antrenmana çıkıyo bizde nerde öyle bütçe o para olsa gider yeni bisiklet alırım :D

7. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    Protein rejimi ile 10 kiloyu rahatlıkla verirsin.

Boyumuz ve kilomuz aynı ( tabi ben verdim ) 1.5 ay da 71 kiloya düştüm. gün de 2 saate yakın bisiklet sürme ile. 2-3 gün de bir 1 saat yüzüyordum ayrıca..

8. Şafak Başlar

Şafak Başlar Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Ben de 86 kilodan 72 kiloya düştüm. Haftada iki üç kez 1- 1,5 saat kadar turluyordum.Kış aylarında ise en fazla haftada bir defa sürdüm. Bir senede 72 kiloya düştüm. Tabi yediklerime çok dikkat ettim. Özellikle kola ve hamburger menülerini sıfırladım. Daha fazla turlayabilsem eminim 65'e kadar düşerdim.

9. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dediğiniz hususta haklılık payınız olabilir şayet 3 ayda 3,5 kilo verdikten sonra bilhassa bacak ve kol kaslarımda belirgin değişimler vardı, sanki salonda çalışmışım gibi. Kasa çevirdiğim yağları da hesap etme şansımız olsaydı belki daha fazla kilo vermişim gibi de düşünülebilir. Besinlere hiç dikkat etmiyorum o biraz sıkıntı. Midye, kokoreç, kızartma, mayonez, kola affetmeyen bir şahıs :D

Samet Koç bunu beğendi.
  10. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    aslında metabolizman sana en doğru cevabı verecek. sonuçta her kişinin kendi vucuduna uygun bir yağ yakma nabız aralığı var. yağ yakımı 18-22 dakikadan evvel olmaz. bu dakikaya kadar karbonhidratlarınızı yakarsın. 20-22 nci dakikadan sonra yağ yakmaya başlanır. sana tavsiyem 30-35 dakikadan kısa tutma. haftada 3-4 gün max 45 dakika bile yeterli olur.
    birde yediklerine dikkat edersen çok kısa sürede istediğine ulaşırsın.

11. Özcan Çömez

Özcan Çömez Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklette kilo verilse bile çok verimli olucanı sanmıyorm. genelde Bacak kasların gelişir. Göbek falan zor dostum. Bisikletine bin ama extra'dan spor yapmanı öneririm. spor salonuna falan.

12. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Yağ yakmakta en başarılı sporlardan birisi bisiklettir.

13. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisiklete kilo vereceğim diyerek binilirse kilo verilmez bence. Yaptığınız yollar size eziyet haline gelir. Zevk için binin performans için binin yediklerinize dikkat edin giren çıkan kalorinin hesabını yapın ancak bu şekilde olur. Mesela kendimden örnek vereyim iki gün önce 4 saatlik bi sürüşte 3000 kalori yaktım eğer ben o gün kilo vereceğim diye evden cıksaydım değil 4 saat yarım saat anca binerdim bisiklete heralde.. not: kilo sorunum yok eve gelir gelmez yaktığım kalorileri geri aldım. Zira bisiklete binip sonrasında aç kalarakta kilo verilmez tehlikelidir yavas yavas olacak birsey.

14. Özcan Çömez

Özcan Çömez Aktif Üye

Seviye:
    tabiki ama kendini sürekli zorlaması lazım bisiklette. o yüzden öyle dedm ben.

15. Özcan Çömez

Özcan Çömez Aktif Üye

Seviye:
    tabiki ama kendini sürekli zorlaması lazım bisiklette. o yüzden öyle dedm ben.

16. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    kesinlikle zorlamasına gerek yok

17. muratcolakoglu

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Evet zorlamaya gerek yok. Yağ yakma nabız aralığına kadar nabızı arttırıp o seviyede binmek yeterli.

18. Özcan Çömez

Özcan Çömez Aktif Üye

Seviye:
    walla hocam ben okdr bindim göbeğim hiç erimedi. değişen tek şey bacaklarım sertleşmesi ve kalınlaşması oldu. birazda belimde bir düzelme var. bu birazda hangi yağı yakacağına bağlı. koşmak bile bisikletten fazla yağ yaktırır.

19. Elif Gökalp

Elif Gökalp Aktif Üye

Seviye:
    bende bütün kışı yatarak 10 kilodan fazla bi kilo artışıyla geçirdim ve 4 ay gibi bir sürede çok düzenli olmasa da bisiklete binerek ve yediklerime hiç dikkat etmeyerek 5 kilo verdim bu kilonun sadece göbekten gitmeyeceğinin de bilincindeydim. bölgesel kilo verilebileceğini hiç sanmıyorum.

20. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet binmeden önce l-carnitine tavsiye ederim daha etkili kilo verirsiniz.