Bisikletle kilo vermek

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bi an "2 yıllık ömrü var" cümlesini okuyunca nasıl mutlu oldum anlatamam :) çünkü ben de bi ömür bizimle birlikte bu hücreler diye biliyodum...

yanılmış olduğunuza çok üzüldüm :(

neyse artık... olan olmuş, oluşan oluşmuş.. biz içlerini boş tutmaya çalışıcaz artık :)

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar
Scudo

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
@Emrah Özşahin

Kokoreç, adana, urfa et olduğu için yağlandırmıyor. İstediğin kadar et yiyebilirsin. Yağlandıranlar künefe, adananın yanındaki ekmek, börek, baklava, pide, tatlı... Karatay Diyeti kitabını okuyun beslenme şeklinizi biraz daha değiştirecek.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
@CandanC
Biraz daha üzülün! Ortalama 8,5 sene yasiyorlarmis!:):):):)
Ayrica iyi yanlari da var. Sahura beraber kalkarsiniz!:)

• Beğen
Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
yani yağ hücrelerimle barışık olmalıyım, başka yolu yok : )))

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Anladığım kadarı ile nabız saatinizin harcanan kaloriyi de gösterme özelliği yok. Eğer varsa koşarken taktığınız gibi takıp bisiklet üstünde de kullanabilirdi. illaki gidona monte etmeye gerek yok. 140 civarı nabızla 88 kg ağırlıkta bir kişi yaklaşık saatte 500-550 kalori yakar.
Bisiklette hız , kadans, yükseklik vs bilgilerle işim olmaz derseniz sigmanın bisiklet için kalori göstergesi de bulunan (o anki nabbız sayınızla saatte kaç kalori yakacağınızı da gösteren ayrıca o ana kadar ne yaktığınızıda gerçek zamanlı gösteren ve bisiklete montaj aparatı olan ) nabız saatleri vardı 70-80 euro civarı modeli onyx fit. bu yazdığım eski bir model şimdi daha yenileri çıkmış olabilir.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@caner ünsal

benim kullandığım polar saat sadece yürüyüş ve koşu içindi.. bunun bisiklet için olanları da var.. ama şuan için gerek yok. her gün belli bir tempoda gidersem zaten her türlü veririm..
yalnız haritadan bakıyorum ve kendimde sağa sola bakıyorumda öyle düz bir parkur yok malesef.. hep inişli çıkışlı yerler var öyle düz bi yol bulamadım gitti.
bir yarış pisti var körfez yarış pisti, bakalım orası insanlara açık yürüyüş için ama bisikletlere açıkmı bilemiyorum eğer açıksa çok güzel olur.

(link)

http://www.e-finspor.com/image/cache/data/290x290/Urun/Polar/cs100_bk_front_500x500-290x290.jpg

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
evet baya ayrıntılı 269 tl.. kalorisinide gösterdiği için eğer alırsam bundan alırım :)

Bisiklet serisinin başlangıç modelidir. Sadece gidona uygulanabilen modellerinden biridir. Bisiklet sporuna yeni başlayan hevesli amatörlerin aradığı tüm temel fonksiyonlar bir aradadır.

CS100 modeli satın aldığınızda; CS100 bisiklet monitörü, T31 Coded göğüs bandı, CS serisi bisiklet aparatı( monitörü gidona takmak için kullanılır), CS serisi hız sensörü ürün içeriğine dahildir.

• Kablosuz Sensörler; Kablosuz hız& mesafe ve kadans sensörleri ile güvenli ölçümler yapar. Bisikletinize kolayca takabileceğiniz aerodinamik tasarıma sahiptir.
• Weblink: WebLink özelliği ile egzersiz özetlerinizi aktarabilirsiniz. Bu şekilde egzersizleriniz için daha detaylı analiz ve daha geniş dosyalama imkanınız olacaktır.
• Own Code; Aynı ortamda bulunan diğer nabız monitörlerinden etkilenmez.
• Own Cal; Egzersiz esnasında harcanan kaloriyi mevcut en hassas formülle ( Yaş, kilo, boy, cinsiyet ve nabız parametreleri değerlendirilir) hesaplar.
• Own Zone; O günkü kondisyon durumuna ve yapmak istediğiniz çalışmanın durumuna göre en etkili nabız aralıklarını (Kişiye özel) bularak size rehberlik eder. Bu tespiti, ısınmaya başladığınız andan itibaren ilk 5 dakikada tamamlar.
• Otomatik tur sayacı özelliği bulunur; süreye ya da mesafeye göre tur kaydetme ayarlanabilir.
• 50 adet tur kaydetme özelliği vardır.
• Otomatik başlama / durdurma özelliği vardır ( Auoto start / stop).
• 1 adet egzersiz hafızası vardır.
• İki farklı bisiklet için tekerlek ölçüsü belirlenebilir.
• Tahmini varış zamanı / hız göstergesi mevcuttur.
• Opsiyonel olarak kablosuz kadans sensör takılabilir ve pedalların devir hızı ölçülebilir.
• Hedef nabız limitleri dışında sinyal verir.
• Üç satırdan oluşan geniş bir ekranı vardır.
• Gece ışığı mevcuttur.
• Pil zayıf uyarısı verir.
• Bisiklet monitörünün pili kullanıcı tarafında değiştirilebilir.
• 10m su geçirmezlik özelliği vardır – yağmurda kullanılabilir.
• Saat / tarih / alarm ve kronometre özellikleri vardır.
• Polar T31 Coded göğüs bandı ürüne dahildir.

CS100 Uyumlu Aksesuarlar;
• CS serisi Kadans Sensörü
• CS serisi Hız Sensörü
• CS serisi Bisiklet Aparatı
• Polar T31 Coded Göğüs Bandı
• Polar WearLink Göğüs Bandı
• CS model bisiklet monitörü saklama/ koruma kesesi.
• CS Hız Sensörü Mıknatısı
• CS Kadans Sensörü Mıknatısı

UYUMLU OLDUĞU AKSESUARLAR:

T31 CODED GÖĞÜS BANDI , WEARLİNK CODED GÖĞÜS BANDI, CS SERİSİ SPEED SENSÖR, CS SERİSİ CADANCE SENSÖR

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Arkadaşımdan aldığım dediğin Polar saatte kalori ölçer yok mu?

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
@muratcolakoglu

var ama yürüyüş ve koşularda sanırım gerçek performansı verir o yani bisiklette uyguladığın pedal çevirme kuvveti ve nabız hızı ile yürürken uygulanan farklı olabilir ne kadar doğru olabilir bilmiyorum.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Farketmez. Koşarak da nabız çok yükseltilebilir. Ölçü cihazı nabzınızı hangi spor yaparken ölçtüğünüzü ayırt etmez.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Özşahin

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
yarın bi deneyelim bakalım nasıl fark yapacak nabız en fazla kaça vuracak :)

OrhanS

Üye
Tepki
0
Bende bir süredir zayıflamak için uğraşıyorum ama öğrenci olduğum için bir türlü düzenli kilo veremedim. Küçük şehirde yaşadığım için okul dışında her yere yürüyorum nerdeyse (okul şehrin 10km dışında). Doktor tavsiyesiyle bisiklete binmeye karar verdim bu konuda Emrah beyde yardımcı oldu gaza geldim biraz ancak bisiklet konusunda sıkıntı yaşıyorum ben en son bisiklete bindiğimde bianchi, bisan, salcano vardı şimdi adını duymadığım bir sürü marka olmuş ve fiyatları aşırı yüksek. Maksimum 400 en olmadı 500 liraya bisiklet bulmaya çalışıyorum ki kış gelmeden biraz bineyim. Bu arada boyum 1.85 kilom 125 civarı.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Hangi marka alırsan al şehir bisikleti olsun. 40 kilo fazlan var. Doktor nasıl beslenmen gerektiğini anlattı mı?

OrhanS

Üye
Tepki
0
@muratcolakoglu

Evet diyetim falan var ama ramazan girince kaldı. Bu arada şehir bisikleti - dağ bisikleti fark eder mi çok fazla ? Kusura bakmayın en son bisiklete 11-12 yaşında bindim bisikletim çalınınca bıraktım o yüzden böyle sorular soruyorum.

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Şehir ve dağ bisikleti farklı, forumda okuyabilirsin. Okulun 10 km ise okuluna bisikletle gidip gelsen doğal olarak kilo verirsin, üstüne yol parasını biriktirirsin.

OrhanS

Üye
Tepki
0
@muratcolakoglu

Okula gitmek kolay değil okul yüksek bir noktasına kurulu ve tam okula gelmeden önce kızılbayır var ki otobüsler bile zor çıkıyor benim kısa vadede bu bayırı çıkmam imkansız ancak belli bi ritm yakaladıktan sonra deneyebilirim.

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
öyle düşünme yaa!! direkt dal... bugün 3 mola verdiysen, bi sonraki hafta 2 ye iner, sonraki hafta 1... 4. haftsa tamam...

(tabi ki bu kadar uzun sürmez :) için rahat olsun... sen çıkmayı amaç edin... en fazla 2 hafta sonra, bizimle güzel mesajları paylaşırsın :)) )

OrhanS

Üye
Tepki
0
@CandanC

Önce bi bisiklet alayımda çıkarım elbet dağ bayır. Varsa 400-500 lirayı geçmeyecek bisiklet önerilerinizi alayım ? :)