Bisikletle kilo verir miyim?

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şahsi fikrim kilo verdirmiyor ama aldırmıyor da. kilo olarak maalesef istikrarınızı koruyorsunuz.

Scudo

Süleyman Çakır

Aktif Üye
Tepki
107
Bisiklet
Corratec
"Bisiklet kilo verdirmez" diyen arkadaşları anlayamıyorum. İşe bisiklet ile gidip geliyorum, biraz da hızlı sürdüğümden tonla ter akıyor. Nereden çıkıyor bu terler? Hem göbeğimde de ciddi manada küçülme var?

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Bisikletle kilo verirsiniz ama nasıl verirsiniz? Sadece haftasonları surerek ya da düşük tempoda surerek kılo vermenız zor.Hergun surersenız yağ kütleniz azalırken otomatık olarak kas kütleniz artar.Yuksek tempolarda 50,100+ km surupte ben zayıflayamıyorum arkadas dıyen su anlık gormedım.O tarz surus yapanlar bır sure sonra tabırı caızse tığ gibi olurlar.Birisi bir suruste 500 kalorı yakarken dıgerı 3000 kalorı yakıyorsa tabıı kı de zayıflama oranı degışır.

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Açılar ve giyisiler farklı ama yinede belli oluyor biraz
dışarıda kilo vermek zor. sürekli kesintiye uğruyor. Ben evde trainer sayesinde verdim. Biraz da 16 km mesafede ki iş yerime bisikletle gidip gelirken biraz katkısı oldu..103 ten 85 e düştük. bir 10-15 kg daha vermeyi hedefliyorum 2014 mart ayına kadar. totalde yaklaşık 30 kg vermiş olacağız.

103 kg 2014 Mart ayı
http://i.imgur.com/5rsKaS2.jpg

85 Kg 2014 Temmuz ayı
http://i.imgur.com/0iaxMbX.jpg

Ali Demir

Forum Bağımlısı
Tepki
1.572
Bisiklet
Specialized
20 km bisiklet sürüp, ardından lan bugün baya spor yaptım deyip abur cubura yönelirsen, fazla yersen kilo vermen imkansız. hatta alırsın da.:)

zamanında ben de bu yanılgıya çok düştüm. maalesef bu düşünce yapısı hemen hemen hepimizde mevcut. dünkü yapmış olduğum sürüşte 6500 kalori verdim.
ter içinde kaldım, vücudumun vermiş olduğu tepki mükemmeldi. çok seviyorum böyle yorulmayı:)

verdiriyor arkadaşlar, hem de baya baya kilo verdiriyor. Emrah özşahin resimlerle kanıtlamış zaten. azıcık boğazımıza dur diyelim, ne olur yani:p (hiç yapamıyorum:p)

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Tanita tartı doğru gösteriyor mu bilmiyorum ama 15 günde bir diyetisyene gidiyordum ilk gittiğimde %29 falandı. Şuan %20 yağ oranı. Kilo bazında 17 kilo yağ var gösteriyor. %12 lere kadar çekmeye çalışacağım yağ oranını. tabi beslenme önemli. 5 yıldır zaten şeker kullanmıyordum. Yediklerimize de dikkat edip kesintisiz bir parkurda belli bir nabız aralığında sürüş yapınca veriliyor. Evde 30 dk trainer sürünce zaten 500 kalori civarı yakılıyor. Günlük ortalama 1900-2000 kalori alsanız rutin işler harici spor ile ekstra 500 kalori yaksanız otomatikman zayıflamaya başlıyorsunuz.

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
@Emrah Özşahin

Emrah slmlar,

18 Ekim'de bisiklet aldım biliyorsun. İlk günler sıkıntılıydı, bisiklette sorunlar vardı, popom ve ellerim acıyordu 20 dakka binip 5 dakka dinlenip 20 dakka daha biniyordum.

Son 15 gündür ise kesintisiz en az 1 saat biniyorum, bazen 1 saat 10 dakka bazen de 1 saat 20 dakka.

Kurban Bayramı'nın 3. günü yani 6 Ekim'de günde 1 saat yürümeye başlamıştım, o zamandan beridir de fast-food, aburcubur ve kolayı kesmiştim.

İlk 1 ayda 90 kilodan 85e indim. Kasım başlarında 85e indim, o zamandan beridir de 85deyim, çakıldım kaldım.

Geçen sene Ekim2013'de de 1 haftada hızlı kilo verip, 20 gün aynı kiloda kalınca hevesim kırılmıştı ve vazgeçmiştim.

Bu sefer devam ediyorum çünkü etrafımdaki birkaç kişi, kilo vermenin bir ara duracağını söylüyor, umarımo ara çabuk biter.

Bu arada profesyonel bir destek almadım yani diyetisyene falan gitmedim.

Cemre Can Süral

Daimi Üye
Tepki
241
Bisiklet
Corratec
Bende 9-10 ay önce 90 kg dan 77 ye kadar düşmüştüm.Bu aralar 81 e çıktım tekrar başlıyorum programa 75 e kadar durmak yok.Öncelikle belirtmek isterimki biraz daha orantlılı ve hızlı kilo vermek istiyosanız hafif tempo koşu ile bisikleti desteklemeniz gerekir.Bisiklet yağları yakmanızı hızlandıracak,koşu ve kültür fizik hareketleriyle de sıkılaşıcaksınız.Bunun yanında bol yeşilçay ve su olmazsa olmazlardan.Beslenme alışkanlığı olarak karatayın dediklerini uygulamaya çalışıyorum.
Zayıflama aşamasında büyük yardımı olmuştu Hüseyin Kardeşimin sağolsun, buda onun açtığı konu motivasyon istiyosanız alın size :)

(link)

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Hangi spor olursa olsun, aktivite sonunda belli bir miktar enerji harcanıp yağ yakılıyor.
Prensip şu : nasıl olsa yakıyorum diyerek yeniden ölçüsüz kalori almamak.
Yapılan aktivitenin yanısıra kalori alımı kontrol altına alınmalı.
Bir yerli filmde bu konu komedi tarzında dile getirilmişti : hanımlar hep beraber fitness'e gidiyorlar, ondan sonra evde çayla börekler, pastalar vs.!
Perhiz ve lâhana turşusu!...

Latif Ç.

Aktif Üye
Tepki
130
Bisiklet
Specialized
lanet olsun ki veriyorsun kiloyu :) ben kilomu koruyabilmek, biraz daha alabilmek için diyet yapıyorum...

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bisikletle nasıl kilo alınır merak ediyorsanız özelden bana yazabilirsiniz.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
2. Ay 6.5 kilo gitti.
86 dan 79.5 olduk. Az kilo versem de kas kütlesinin arttığını umut ediyorum :) Bu tefal tartıda öyle diyor ama ne kadar doğrudur bilinmez :confused:
Amacım zaten çok hızlı kilo vermek değil sağlıklı şekilde aç kalmadan ve fazla zorlayıp moral bozmadan ilerlemek.

Meraktan soruyorum bisiklet sürerken karın kaslarını sıksak bir faydası olur mu?

T25 yaparken shaun t. "focus the core" "tight the core" diyip durunca bu soru aklıma geldi :D

girmasek

Üye
Tepki
58
Ben de 2 aydır işe bisiklete gidiyorum, toplamda 20 km. Hafta sonları da ortalama 50 km rampa ağırlıklı sürüyorum. 104 Kilodan 96 kiloya düştüm. Elimden geldiği kadar tatlıdan uzak duruyorum. Almıyorum ama teklif edilirse yok demek zor be yav. Kilo vermem biraz yavaşladı gibi ama pes etmek yok. Bisikleti amaç olmaktan çıkarıp araç olarak kullanmak gerek gerisi zaten gelir, sağlığımız elden gitmeden...

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
1-2 hafta önce 2 haftalığına kilo vermem baya azalmıştı acaba duraklama dönemine mi girdim diye düşünürken tekrar kilo vermeye başladım hatta daha kolay şekilde.

T25 in Beta sı bitti bende 1-2 hafta t25 e ara verip son aşama olan Gama ya öyle geçeyim dedim. Kilo vermem azalır diye düşünürken dahada arttı T25'e ara verince.
Acaba t25 yaparken daha fazla kas yapıyorum ara verince kas yapmam azaldı da ondan dolayımı böyle oldu.
Bir yandan limon sarımsak kürünü deneyeyim dedim omu kilo vermeyi kolaylaştırdı çözemedim :)
Diğer yandan da yeşil çayı tüketmeye başladım bol bol oda etkili olmuştur tabi.
Sanırım bunu T25 yaparken kürü kullanarak anlayacağız.

Güncel kilo 76.5 Kg. Yolu yarıladık Allah'a şükür, bu kadar kolay olabileceği aklımın kenarından bile geçmezdi.

• Beğen
Tepkiler: Furkan TK

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
Slmlar

Bu T25 nedir ?

Ben gözü kapalı kilo vermeye çalışıyorum, kendi kendime çok çaba gösteriyorum ama kimseden yardım almadan, kimseye danışmadan da sanki boşa kürek çekiyormuşum gibi.

Ömer Ş.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Ekşi Sözlük'teki şu entry güzelmiş :)

yaklaşık 1 haftadır aralıksız olarak günde 10 km bisiklet kullanıyorum ve inanın bana etkisini hemen gösterdi. 90 kilodan 93 kiloya çıktım:/
valla şaka değil! ne oldu nasıl oldu anlamadım ama kilo aldım. hesaplamalarıma göre bu hızla gidersem 2 aya 110 kilo olurum.konuştuğum kişiler yağların kasa çevrildiğini söylüyor ama bilmiyorum bilemiyorum. moralim sıfır!

tamamı : (link)

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Silmarillia

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Aykut Aydoğmuş
Bisiklet
Look
Bisiklet bence en güzel kilo verdiren araç :) Geçen yazdan beri bisiklet süremiyorum kilo aldım.. Kısa zamanda tekrar dönecceğim yollara.

Pandaros

Üye
Tepki
13
İsim
mustafa
Bisiklet
Salcano
merhaba arkadaşlar,
17 yaşındayım 90 kiloyum ve kilo vermek istiyorum. günde ne kadar sürersem zayıflayabilirim ve bana neler önerebilirsiniz?.pendik sahilinden sürmeye başlıyorum.