Bisikletle Kilo Alma - Bisiklet ve Vücut Geliştirme - Fitness

Burcuu

Forum Bağımlısı
Tepki
689
Bisiklet
b'Twin
Kilo vermek için sadece bisiklet yetmez tabii ama özellikle bu iş için alanlar var nedense. Paten bence daha fazla kalori yaktıran bir spor.

Benim sorunum göbek çevresinde yağlanma. Boy: 1.68 Kilo: 68 Yaş: 27

Ailede şeker ve tansiyon var. Dikkat etmezsem bunlar bende de çıkabilir korkusuyla 10 kilo vermeyi kafaya koydum.
Aslında aşırı yiyen biri değilim. Tuz ve yağ oranlarını hep az tutar annem sağolsun. Asitli içeceklerden nefret ederim. Fast food ayda 1 - 2 kez tüketirim (artık patates kızartması da yok) Eee nereden topladın bu göbekteki yağları derseniz malesef hareketsiz yaşam, az su içme ve arada bir abur cubura dayanamamak :mad:
Neyse 3 aydır günde 1.5 lt içiyorum. Abur cuburu epey azalttım yakında tamamen keseceğim, inadım inat :D Şekeri sadece meyveden almak lazım. Geçen ay kardiyo egzersiz videoları buldum netten. Birkaç haftadır uyguluyorum. Başlarda inanılmaz zorlandım. Şimdi çok daha kolay yapıyorum. Havalar da güzelleşti, 45 dk tempolu yürüyüş yapmaya başlamak lazım. Göbek eritmek için bildiğimiz üzere mekik çekmek gerekiyor ama belim çok zorlanıyordu. O yüzden tvdeki şu meşhur egzersiz aletini aldım, gerçekten çok işe yarıyor.

Scudo
Tepki
37
İsim
alperen
Bisiklet
Lapierre
arkadaşlar bende ng650 var bunla 70km üzeri turlar yapıyoruz ben vücut geliştirmeye başlamak istiyorum hem bisiklet sürerken dayanıklılığım artsın hemde yağlarımdan kurtulayım diye sizce çok faydası olurmu bisiklette dayanıklılık için ? yaşım 16

A.Samed.Y

Aktif Üye
Tepki
100
İsim
Abdussamed
Bisiklet
Salcano
evvela beynini ve idrak kabiliyetini geliştir bol bol kitap oku, sağlam bi üniversite kazan sonrası kolay.bisiklet sürmeye ve düzenli spora devam edebilirsin fakat şuan vucüt geliştirmen için çok erken

• Beğen
Tepkiler: dromur ve engin444

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@uzunyoladamı
Derslerine engel olmayacak şekilde yaparsan sıkıntı yok. Çok faydasını görürsün

• Beğen
Tepkiler: DKN
Tepki
5
Bisiklet
Salcano
Bisiklet surupte evinde yada spor salonlarına gidip vücut çalışanlar varmı ? Varsa kendilerini çok yoruyormu

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Can Bozkurt
Ben bu şekilde yapıyorum, aktif bisiklet sürdüğüm dönemler (bahar ve yaz ayları) haftada 3 gün spor salonu 2 gün bisiklet sürüyorum, 2 gün de genelde boş ya da kısa bir (1 saat) bisiklet turuyla geçiyor.
Çok yoruyor mu evet salonda spor yapmayan birisine göre daha çok yoruluyorum, eskisi gibi uzun saatler bisiklet sürmüyorum (6+ saat) genelde max 2 saat şeklinde antrenman yapıyor, arasıra da 3-4 saatte durmadan gidebildiğim kadar gidiyorum genelde 100-125km arası yol yapıyor bu da.
Beslenmeye dikkat ettiğim sürece ertesi güne çok yorgunluk kalmıyor, normal hayatıma rahatlıkla devam edebiliyorum, bisikletten sonraki gün biraz yorgunluk oluyor. Bunun dışında takviye olarak sadece spordan sonra BCAA ve Protein tozu kullanıyorum.

enqinHLC

Forum Bağımlısı
Tepki
892
İsim
Engin
Bisiklet
Beldesan
Kardiyo ve alt bölge(bacak) çalışmadığınız sürece bisikletle birlikte çok güzel devam edilebilir. Bacak çalıştığınız dönemde kısa turlarda(maks 10km) zorlamadan düz yolda bacakların açılması için iyi olabilir. Aynı gün hem uzun tura çıkmak hemde ağır bacak antremanı yaparsan ayaklarındaki kaslarını kaybetmeye başlarsın. Uzun turlara çıkacaksan 1 gün öncesinde ağır bacak antremanı yapmamış olursan hiç problem olmaz.

• Beğen
Tepkiler: engin444

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Herkesin ağırlık antrenmanı yapması gerekir, bisiklete falan bi etkisi olmaz,

Kardiyo için bisiklet sür, kas yapmak için ağırlık çalış, düzgün beslen hepsi bu.

muhlis66

Üye
Tepki
0
İsim
Muhlis Uyar
Bisiklet
Kron
Arkadaslar ben 28 yasindayim ve 100 kiloydum bisiklet surmeye basladim (gunluk 22km ev-ofis)1.5 haftada 3 kilo verdim ve 97 kilo ve cok fit hiss ediyordum sonra havalar sogdu ve 2 hafta ara verdim ve suan 103 kiloyum. Geri surmeyd basladim kendimi fit ama agir his ediyorum. Sizce su mu topladim vucudum yoksa yine spor yapip zayifliycam diye vucud gum yediklerimi depoladimi?

Ensar..

Aktif Üye
Tepki
46
yas 17 kilo 60 boy 1.84 kilo almaya ihtiyacim var, surekli yavas yavas kilom artiyor ama ayni zamanda boyumda uzuyor bu yuzden ayni duzeyde kaliyorum. abim fitness antrenoru ama benimle ilgilenmiyor. :D sizce kendim internetten arastirip bi yemek ve spor programi mi yapiyim yoksa isimi garanti edip hekime mi basvuruyum. :kötü::)