Bisikletle İzmir'den Antalya'ya

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Sonunda Mart ayından beri planladığımız gezimizin başlangıcını verdik. 2 Temmuz'u 3 Temmuz'a bağlayan gece saat 01.00'de bindiğimiz İzmir otobüsüyle bugün İzmir'e vardık.

Gezimiz için gerekli malzemeler listesini, rotamızı ve gerekli bütün bilgileri bisikletforum'dan aldık. Emeği geçen herkese teşekkürler. Özellikle gezimizin rotaları konusunda yardımlarından ötürü Baki Berk Kayalar ve Approachate (Ozan) arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Pazar günü burda Ozan'la buluşup gezimizin son ayrıntılarını inceleyeceğiz ve 6 Temmuz Pazartesi günü de Ozan'la birlikte rotamızın ilk durağı olan KUşadasına doğru yol alacağız.

Site içerisinde benzer tur planları görmüştüm. Eğer gezimiz sırasında bizimlepedallamak isteyenler olursa bize katılabilirsiniz.

İletişim için

Umut PALABIYIK-0506 428 81 16 - 0 505 270 99 12

Burak AŞIK- 0555 704 87 45 - 0 506 253 62 70

Scudo

Burak AŞIK

Forum Bağımlısı
Tepki
392
Bisiklet
Salcano
Bugün turumuz için en büyük engellerden birini daha hallettik. Disk frenlerden dolayı sıkıntı yaratan arka bagajlarımızı monte ettirdik. Disk frenlerin çıkıntısı nedeniyle direk takılamıyordu, araya parça monte ettirrerek bunu hallettik.

6 Temmuz ile 26 Temmuz arasında İzmir Antalya arasında olacağız

• Beğen
Tepkiler: Umut Palabıyık

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
yarın çıkıyor muyuz salı gününe aldım bileti yarın rahatım

umut ilk resimleri ben koymak isterdim ama bu zevkin size ait olduğunu düşünüyorum en kısa zaman da resimleri bekliyorum

dartbox

Üye
Tepki
58
Merhabalar. Yarın sabah 5 sularında Ayvalık'a doğru yola çıkıyorum. İlk gece Çanakkale'de konaklicam. 2. gün ayvalıktayım. 3. gün karşı bisiklet Bergama'ya gidiyormuş. Ben de onlara katılmayı düşünüyorum. Bir gece Ayvalık'ta kalıp Bergama'ya pedallicam. Oradan da sizlere katılmak üzere izmir'e doğru pedallamayı düşündüm. Buluştuğumuz an Antalya'ya kadar eşlik edebilirim :)Selamlar

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
emre ben ozan umutlara kuşadasına kadar eşlik ettik dün gezide oldukları için foruma fazla takılamıyorlar bence arasan daha iyi olacak umut zaten numaralarını koydu en üstte var.

• Beğen
Tepkiler: dartbox

dartbox

Üye
Tepki
58
hatırlatma için teşekkürler :) mesajı yolladığım sırada aramıştım. haberleştik. ben yollara düştüğümde tekrar haberleşicez ;)

OzzYMKL

Forum Demirbaşı
Tepki
173
iyi pedallı günler ben devam etmeyi çok istedim ama maddi imkanlar el vermedi umarım yerime sen tamamlarsın :D

• Beğen
Tepkiler: dartbox

Umut Palabıyık

Daimi Üye
Tepki
429
Selam arkadaşlar

Dün İzmir'den Ozan ve Kayseri'den Ozan kardeşlerimizle beraber İzmirden Kuşadasına doğru yola çıkmıştık. Onlara o aradaki fotoğrafları verdik
umarım en kısa zamanda eklerler.

Biz yeğenim Burakla beraber bu sabah Akbüke doğru yol aldık ve saat 12.30 civarı buraya geldik. Konaklama imkanları çok kısıtlı. Tek bir camping alanı bulabildik o da çok kötü. Gelecek arkadaşlara bi tavsiye olabilir bu bilgi. Şu anda Akbükteki bir internet kafeden yazıyoruz bunları. Elimizden geldiğince yine bilgilendirme yapacağız. Fotoğraflarla uğraşmak zor olacak diye on turun sonuna bırakıyoruz, hem biraz heyecan olsun.

Yarın Baki'nin rotasından Güvercinliğe gidecektik fakat fikrimizi Bodruma gidelim diye değiştirdik. Yarınki yol biraz zorlu, çünkü baya bi rampa çıkacağız. Umarım altından kalkarız.

Turumuzun herhangi bir anında bize katılmak isterseniz, ilk mesajdaki telefonlardan (özelikle 506'lı olan) bize ulaşabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,

Üzülerek yazıyorum bunları ama bu sabah Eskişehir'e döndüm. Turumuzu Pazar günü öğleyin vardığımız Ölüdeniz'de noktaladık.

Pazartesi günü Ölüdeniz'in muhteşem denizinde keyif yaptıktan sonra kamp alanında tanıştığımız Koray ve Bahar arkadaşlarımızdan aldığımız tavsiyeyle Salı günü de Jeep Safari yaptık. Çok eğlenceliydi.

Burakla aramızda Safariden döndükten sonra hazırlanıp hemen yola çıkmayı ve en azından hava kararıncaya kadar Fethiye-Kaş karayoluna ulaşmayı kararlaştırmıştık. Böylelikle yolda konaklayacak ertesi sabah da Kaş'a varıp en azından Antalya sınırını geçmiş olacaktık.

Fakat Salı günkü safari etkinliğinde bütün gün güneş altında jip üstünde geçirince oldukça yorulduk ve yandık. Ertesi gün de akşama kadar Kaş'a varıp konaklamadan döneceğimiz için, Kaş'ı göremeyecektik. O nedenle Fethiye otogarında turumuza son verdik.

Burakla ikimiz de buruk bitirdik turu. Sağlık, fizik ve kondisyon olarak bitirmemiz için bir engel yoktu fakat sürenin uzunluğu, benim yüksek lisans tezi için çalışmam gerekmem gibi bazı sebepler buna önayak oldu.

En kısa zamanda kalan bölümü bu sefer Antalya'dan başlamak üzere tamamlayağız. Çünkü gerçekten o noktaya kadar çok güzel şeyler yaşadık, gördük.

Turun fotoğrafları ve ayrıntılarını en kısa zamanda Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri ve Fotoğrafları bölümünde yayınlayacağım...

• Beğen
Tepkiler: Ozan Yılmaz