Bisikletle İşe Gidiş Dönüş İçin Kıyafet

Scudo

bulentdasci

Aktif Üye
Tepki
86
İsim
BÜLENT DAŞCI
Bisiklet
Salcano
@Ahmetgitar
Bende işe bisikletle gidiyorum. Gülverenden dikmene(9 km) yokuş harici sorun yok da yokuşta bayağı terliyorum. İş yerinde elbiselerimi dolaba asıyorum (kapağı açık) akşama kadar kuruyor. Akşam tekrar giyip eve dönüyorum. Benim tavsiyem kesinlikle bisiklet kıyafeti ile git işyerinde atlet, çorap dahil değiştir ve iş kıyafetlerini giy. Öbür türlü verim alacağını düşünmüyorum. Bisiklete bindiğin elbiselerinle iş yerinde mesai yaparsan ayrıca performansında düşer.

Tepki
13
Bisiklet
Carraro
ben her ne kadar yakıştırmasam da bisikletime heybe taktım ufakta bir çantam var işime ve okuluma giderken orada giymem gereken kıyafetlerimi ütüleyip düzgün bir şekilde katlayıp koyuyorum bisiklet sürerken rahat edeceğim ne varsa onu giyiyorum işe veya okula gidince wc de üstümü değiştiriyorum bu arada yeni aldığım rüzgarlık çok işe yarıyor 10 derece havada bir kısa kollu üzerine giyiyorum sıfır ter sıfır üşüme tavsiye ederim ve katlanınca avuç içime bile sığıyor.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Ahmetgitar

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ben direk kendimden örnek vermek istiyorum.
günlük 7 git 7 gel 15 km yolum var iş yeriyle evim arasında.

normal kot pantolon giyiyorum. yazın biraz eziyet oluyordu kışın iyi.
üstümede normal tişörtüm var. çantamda kapşon var. çok üşürsem giyiyorum terlersem çıkartıyorum.
bazen de rüzgar geçirmez bisiklet üstlüğümün altına termal giyiyorum.

her türlü oluyor. özel şeyler de almana gerek yok ama alırsan da rahatlık açısından level atlar durumda olur

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
İstanbul'da, çengelköy-acıbadem arasında gidip geliyorum. tek yön gidiş geliş 16:20 km arasında değişiyor.
küçük bir sırt çantam var (büyük çanta terletiyor) içine parfüm, katlanır yağmurluk, yedek iç lastik vs. koyuyorum.
pantolonun altına tayt giyiyorum, formamı giyiyorum, paça bandımı takıyorum..
işyerinde bir çift ayakkabım, birkaç tane t-shirt'üm var. gelince spd'yi, taytı ve formayı çıkarıp, kağıt havlu veya ıslak mendille kurulanıp, parfüm sıkıp t-shirt pantolon ve spor ayakkabıyla devam ediyorum güne. gelirken birkaç ufak yokuş çıkıyorum, çok terlemeyecek tempoda sürüyorum. dönüşte nasılsa evde duş alacağım için Allah ne verdiyse basıyorum. Hele ki akşamın rezil trafiğinde ayrı bir keyif veriyor.
Kışın da bisikletime çamurluk takıp ve katlanır yağmurluğu giyip devam etmeyi planlıyorum bakalım nasıl olacak.

Imlampre

Daimi Üye
Tepki
298
İsim
hakan
Bisiklet
Cannondale
@Ahmetgitar işe bisikletle gidenlerdenim bende.sizin bahsettiğiniz olay biraz zor.günlük kıyafetlerinizi bir çantaya koyup iş yerindede giymek en mantıklısı.bisiklet kıyafetleriinide illaki malzeme odası vb bir yer vardır kurutmak için ben öyle yapıyorum:)

• Beğen

sezgindurmus

Daimi Üye
Tepki
263
İsim
Sezgin
Bisiklet
Carraro
Büyük sıkıntı benim içinde. İzmir Çamkıran'dan Bornova merkeze gidiyorum mesafe kısa ama özellikle son taraf yokuş olduğu için insan terliyor. 3-4 km içinde kıyafet değiştirmek mantıklı gelmiyor. Bakalım çözemedik hala.

• Beğen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Arkadaşlar akşama doğru ara ara sizlerin de yorum ve önerilerine bakarak alışverişe gittim, Levis commuter serisi ilgimi çekmişti, güzel bir kanvas pantolon aldım ama bu pantolon öyle yol bisikletine 30km binecek rahatlıkla değil gibi. Evet gezilir edilir falan ama performans yaparak sabah işe gideyim dersem cidden sıkıntı çıkar.
Ama dediğim gibi pantolon güzel. Bisiklet dışında yine giyilir diyerekten almış oldum ki bu da hayatımın ilk Levis ürünü oldu.
O mağazadan içim buruk ayrıldım derken demek ki terleme koku vb işlerini kadınlara sormak lazımmış. Kız arkadaşıma anlattım durumu. Meğerse koltukaltı pedi diye bir şey varmış. Bu pedi kıyafetin koltukaltına yapıştırıyoruz, sonra da çıkarıp atıyoruz. 15 çiftli kutu 8 lira.
Bu icadı öğrenince soluğu bir parfümeride aldım. Tam yedi gün terlemeyi önleyen ve sudan etkilenmeyen koltukaltı kremi (gerçi zararlı olabilir çok kullanmamak lazım), elbise için koltukaltı pedi ve antibakteriyel krem aldım.
Yarın bir derse gideceğim Eryaman'dan Ayrancı (30km civarı) sonra oradan İncek (paso dik yokuş) sonra geri Ayrancı ve oradan Eryaman'a geleceğim. Bu üç ürünü de kullanacağım. Bir de minik sırt çantası aldım. Deodorant, yedek çamaşır vb olacak bunda. Eğer olumlu sonuç alırsam Pazartesi işe arabayla gidecek, dolabıma ayakkabı, pantolon gömlek vb koyacağım. Salı itibariyle de işe bisikletle üzerimde eşofman ile gideceğim.
Bakalım umarım sorun olmaz.

Buraya aldığım üç ürünün fotoğrafını da koyayım. Sanırım en ucuz çözüm bu. Tabi tutarsa...DSC_1139.JPG

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
Ben de evden ise bisikletle gidiyorum. Bisiklet kıyafetiyle yol yapıp işte tshirt değiştiriyorum. Hem yolum sizden kisa 10+10 hem de çok terlemem. İse giderken yokuş aşağı iniyorum allahtan. Dönüşte kafama gore takiliyorum.

İlk başladığımda hızlı kilo verdim, yorgun hissetmeye başladım. Oysa haftada 200 km civarı sürüyordum. Ac karna sabah 10 km aksam dönüş... Her gün bu şekilde sürmek, km az da olsa vücudumu etkiledi isin ozu. Beslenmeme dikkat edince normale dondum.

• Beğen

canayaz0734

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Can AYAZ
Bisiklet
Diğer
İstanbul ne yapsın...Benim işyerim de duş imkanı var ama sizde yoksa ıslak mendil ,roller bulundurun, yedek kıyafet bırakın,Sabah çıkarsanız ilk 5 dakika üşürsünüz sonra zaten ısnıyorsunuz....

12119145_10153998309599026_6884690754949831453_n.jpg

• Beğen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Sabah koltukaltı pedimi forma içerisine yapıştırdım. Yedi gün terleme engelleyen kremi de sürdüm.
Ardından 23km uzakta okulumun bir başka şubesine gittim (öğretmenim). 23 km az görünebilir ama Çayyolu İncek arası yolu Ankara'da yaşayanlar bilir. Öyle uzun ve dik bir yokuş vardır ki araba en az iki vites düşerek çıkar bu yokuşu. 4km'de 450 rakım farkı olan bir yokuş!
Neyse, böyle bir 23km gidişim oldu.
Okula gittim tuvalette bir de baktım ki ne ter var ne koku. Biraz ıslak mendille sildim kendimi ve Üstümü değiştirdim.
Dersimi rahatlıkla yaptım.
Oradan çıktım, Ayrancı, 20km daha...
Halen hiçbir sıkıntı yok. Bisiklet formasını giymeye üşendim dönüş yolunu tişört ile geldim. Yani sırılsıklam olmam gerekirdi...
Ve annemleri ziyarete geldim, 15km.

İşin sırrı kıyafette falan değilmiş...
Gönül rahatlığıyla artık okula gideceğim.
30km falan hiç dokunmaz sanırım :)

Check out my 53,4 km Ride on Strava: (link)