Bisikletle iş toplantısına gidenler

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında NEVRES KME tarafından paylaşıldı.

1. NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet giysilerimin hepsini kullandığım bir gündü. Park yerinde üstünden toplarlar diye tüm aksesuarları çıkartmak için oyalanınca tekrar hazırlık yapmak için zamanım kayboldu. Toplantıya şehir dışından gelecek olan misafir çoğunlukta o gün. Bizde kurum olarak ev sahibiyiz. Benim herkesten önce hazır olmam lazım. Önce asansörde yakalandım misafire. Tabi ben bize geldiğini bilmiyorum.Benim kata kadar aramızda geçen; önce tebessümlü bir bakış, olmadı dayanamadı giysilerim yüzünden kurye misiniz dedi. Yok daha o işe başlamadım emekli olursam belki dedim gülümseyerek bu arada ilk kaskımı çıkartmıştım asansöre bindiğimde, bisikletli kurye İstanbul için epey zor dedim. Adamın gözleri çakmak çakmak bisiklet dedi. Evet bisikletle geldim giysilerim bu yüzden spor dememle asansör kata geldi. Fakat beyefendi meraklandı iyice. Aynı kattayız. O şaşkın bakışları arasında daha çok soru sormak niyetinde. Fakat ben hazırlanmak ve işe koyulmak için acele ediyorum. Beyefendiye toplantı odasını gösterip ben hızlıca kaçtım ortalıktan. 10 dk sonra üstümde elbisem, ceket ve ökçeli bir ayakkabı saç topuz çıktım ortaya. Salona girip başka gelen var mı diye kontrol edecem ki ne göreyim beyefendi bizim çaycıyı esir almış beni sorar. O sırada ben girdim içeriye, çaycı muzip bir suratla buyrun sorduğunuz bisikletli bayan bu işte dedi beni göstererek. Beyefendi,beni görünce sanki inanmaz bir bakış attı önce, iki halim arasında çok fark var bu normal tabiki, benimle biraz sohbetledikten sonra toplantıya gelen herkese inanamayacaksınız bu hanım sabah asansörde elinde kask üstünde giysileriyle motorlu kurye sandığım fakat işe bisikletiyle gelen hanım çıktı diyor heyecanla. Sağolsun o beyefendi her bana bakışında kafasını "seni seni seni" dermiş gibi sallayışına hala gülümsüyorum...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Ocak 2014
  2. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Nevres hanım sanırım açık artırmayı bir yükseltmiş ve 'bisikletle iş toplantısına giden varmı diyorum' demiş. Bu gidişle forum başlıkları bisikletle düğüne gidenler (gerçi forumda böyle güzel bir etkinliği hatırlıyorum) bisikletle söz kahvesi içmeye gidenler, bisiklet ile bayrama gidenler (keşke ne güzel olurdu) ve bisikletle cenazeye gidenler (Allah göstermesin) diye uzayıp gidecek. Yinede her nereye giderseniz gidin yolunuz hep bisikletle geçsin.

Tolga Günsezer ve NEVRES KME bunu beğendi.
  3. BF Okuru

BF Okuru Aktif Üye

Seviye:
    Güzelmiş, ben malesef sizin kadar şanslı değildim.

Askerlik tecil işlemlerimi halletmek için askerlik şubesine gittiğim gün hava çok kötüydü. Bisikletimde de çamurluk takılı olmadığından, ıslandıkça ıslandım. "Kirlenmek güzeldir!" der ya bir reklamda, son derece haklı. Geldim bölüme. Akşam 4 gibi. Resmi çalışma saatinin birmesine bir saat kala, nasıl olsa bölüm başkanı aramaz, diyorum. Daha önceki 3 ayda aramış mıydı ki?

Geldim bölüme, sırılsıklamım. "Eve gider, bir güzel uyurum!" derken, hiç sevmediğim melodisiyle telefonum çalmasın mı! Açtım tabii ki, açmaz olaydım. Bölüm başkanı "Yusuf, yanıma geliver hemen!" diyor. Eee, emir eri Yusuf, gitmese olur mu? Afedersiniz, kıçıma kadar ıslanmışım. Bölüm başkanının odasındaki kumaş kaplı bordo koltuklara baktım, otursam izi kalacak totomun. Odada iki hoca daha var, unutmadan. Oturmasam... Derken... Oturduk bir kere. Kalksam? Kıçımın fotokopisini çektim, koyu bordo bir iz, millete reklam olacağım. Kalkmasam... Öyle bir ihtimal yok, adama "Eee hacı, arabanın sigortasını n'aptın?" diyecek değiliz. Nasıl kalktım, o odadan nasıl topukladım, hatırlamıyorum.

Bu da böyle bir anımdır.

Ekleyeyim, şu tip koltuklar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Ocak 2014
    NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mehmet bey, bisikletle kayağa gidiyorum topiği açılır mı sizce :)

mehmetsunu bunu beğendi.
  5. A.Aşkar

A.Aşkar Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Okurken bisiklet ile full yada part time iş için arayışa girerdim.Ayağımda ya spd yada parmak arası terlik olurdu saç sakal karışık ve şort ile denedim hep :D Bilmiyorum her giysinin bi ahlakalı vardır fakat ben o takım elbisenin içinde daralıyorum.Yani herkesin buluştuğu zamanlar.Teyzemin düğününe bile normal gündelik giysilerim ile gitmiştim , eşofman ve t-shirt ile :D

NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Pedaldaş Yusuf, senin anı tam bir komedi film gibi olmuş. Ama güzel anı da olmuş. Kim bilir daha benim başıma, senin başına neler gelcek ve anılar arasına koyacağız. Hatta okuyacağız bakalım diğer pedaldaşlar ne yaşamışlar ;)

Pedaldaş Yusuf, senin anı tam bir komedi film gibi olmuş. Ama güzel anı da olmuş. Kim bilir daha benim başıma, senin başına neler gelcek ve anılar arasına koyacağız. Hatta okuyacağız bakalım diğer pedaldaşlar ne yaşamışlar ;)

7. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Nevres hanım misafiriniz de bisiklet sürüyor muymuş?

Bu arada iş haricinde görev aldığım sivil toplum kuruluşundaki toplantılara da bisiklet ile gidiyorum.

NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Aşkar, her giysinin bir ahlakı var cümlesi güzel olmuş. Bende bisiklet giysilerimle sürmekten zevk alıyorum. Zaman zaman da maalesef işe hazır gitmek zorunda kalıyorum. Elbisemle sürüyorum. Fakat sen yine de düğüne giderken eşofman t-shirt giyme bir daha ;) Eşofmanın hakkını verdiğin zamanlar gibi diğer giysilerinde hakkını yerinde ve zamanında ver. Sana yakışan da bu olur. Sevgiler

NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba Tahir, bisiklete binermis ama simdilerde guzel arabalara binen biri olmus ;) saskinliklari en cok istanbul trafiginde surmem oluyor sonrasi da sanirim bunu nasil tercih etmis olmam dusunduruyor. Eeee onca hanim rahatini dusunurken ben azinlikta kaldim..

NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet arkadaşlar,

işe giden var da toplantıya giden yok muuuuu ???? ;)

Çağlayan bunu beğendi.
  11. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Toplantıya gitmek sıkıntı oluşturabilir,malum kalori yakıp terliyoruz :) bunu da hesaba katmak gerek, kısa mesafe olur aslında..

Bir keresinde bisiklet ile ehliyet sınavına gitmiştim,sınav kağıdını yanlış okumuşum,güvenlikçinin uyarısıyla bastım pedala ve en geç 10 dk. içerisinde sınava 5 dk. kala yetişebildim,bisikletim olmasa idi,sınavı kaçırmıştım.

:)

Tahir Keskin ve NEVRES KME bunu beğendi.
  12. Sanberk E

Sanberk E Onursal Üye

Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Universiteye giden var :))

Mert C., Çağlayan ve Yusuf Ziya Özen bunu beğendi.
    NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yolun ve bahtın açık olsun Berksan.
    Üniversite de şu an sizin çalışma yeriniz zaten ;)
    Sevgiler

Sanberk E ve Çağlayan bunu beğendi.
  14. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    malesef ben bisikletle gidersem prestij düşer ,milletimiz prestije önem veriyor malesef ki

NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hollanda Başbakanı nı hatırlatalım onlara ;)

Çağlayan bunu beğendi.
  16. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Hollanda nire,biz nirdeyiz :)

NEVRES KME

NEVRES KME Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sonuna kadar mücadeleeee :)

18. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hollanda nerde bilmezler ki :) Türkiye'de ye kürküm ye durumu var

Çağlayan bunu beğendi.
  19. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bisikleti aldığımdan beri bir kez bile yürüyerek gitmedim üniversiteye :D

20. Tyler

Tyler Kıdemli Üye

Adı:
    Eray I
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu başlığı şaka olarak bisikletle işe gidenler başlığına yazmıştım ama ciddiye alınıp açılmış :)
    Fakat freelance olarak yaptığım toplantılara bisiklet ile gittiğimde özellikle ilk tanışmalarda müşterinin göz bebekleri kocaman oluyor ve kim len bu bakışlarıyla bakıyor ama 2. veya 3. toplantılarda alışıyor. 4. toplantıda bisiklet aldırdığım müşterim oldu.