Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle ilk gün ilk kaza.. "Dakika bir gol bir misali"

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Tülay Çolak Çakır tarafından paylaşıldı.

1. Tülay Çolak Çakır

Tülay Çolak Çakır Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletimi aldığım ilk gündü. 17 seneden sonra ilk kez yılların verdiği hamlığa rağmen, içimdeki hevesi bastıramayıp bisikletçiden çıkıp bakırköy sahilden pedala kuvvet eminönü ne kadar geldim. galata köprüsüne yakın bir yerlerdeydim sanırım sahilde 2 abla bir bebek arabası yürüyüşe çıkmışlar. Bende arkalarından geliyorum soldan onları geçip devam edicem. yanlarına yaklaştığımda bisikletimin zilini çınlatmama kalmadı (hani arkadan ben geliyorum dikkat diye) ablalardan biri sanırım yanlış algıladı hop önüme atlamasınmı. Çok hızlı olmama rağmen ani hareketi sebebiyle (bende malum ilk günüm) gidonu aniden sola kırdım ve kendimi yerde buldum.
    sol dizim yarıldı kanadı, sağ bacağımı sanırım bedal 2 derin çizik atmış. Çevreden insanların yardımıyla kalktım ayağa, ablalar çok özür dilediler, orada güvenliklerden biri suyumu doldurdu. Üstümü başımı silkeleyip yoluma devam ettim.

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  2. Hüseyin Vuruşkan

Hüseyin Vuruşkan Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun. her ihtimali göz önünde bulundurarak tetanoz iğnesi olmanızda fayda var..

3. Harun Gürbüz

Harun Gürbüz Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

4. Fatih Toraman

Fatih Toraman YalağuzSeyyah

Adı:
    Fatih
    Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun güle güle kullanın demeye kalmadan kaza kapıyı çalmış.gemis olsun insanlar dikkatsiz naparsınız....

5. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçmiş olsunnn , olur böyle vakalarrr :) bu tür durumlarda hep bi B planı oluştururum kafamda ... ya şöyle olursa ya böyle olursa diye düşünürüm ...

6. Recep portal

Recep portal Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun bu arada bisikletinizde hayırlı olsun :)

7. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    bisikletiniz hayırlı, kazanız geçmiş olsun :) dua edin ablalardan azar işitmemişsiniz :D

Baran Özkan bunu beğendi.
  8. Önder AŞIK

Önder AŞIK Kıdemli Üye

Adı:
    Önder
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    çok geçmis olsun bayan sürücüler nedense dikkatli olalım derken kazaya yol açabiliyor örnek vermem gerekirse geçen akşam sağ şeritten giderken haliç te bayan sürücü arkamda beni takip etti 2 km kadar sollayamadi :) komik bir durumdu sol seride ben geçtim ole devam edebildi :)

ProfessionaL bunu beğendi.
  9. orcunkacar

orcunkacar Üye

Seviye:
    bisikletin hayırlı olsun hemde geçmiş olsun.dikkatimi çeken birşey var sizden özür dilemişler çok şaşırdım açıkçası.önüne baksana eziyodun bizi gibi tepkiler beklerdim suçun onlarda olmasına rağman :)

Baran Özkan bunu beğendi.
  10. Kerem Akyol

Kerem Akyol Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun, bisiklet hayırlı olsun. Ben de sahil yolundaydım bugün Karaköye kadar gittim.Dönüşte bisiklet yolunda mangala başlamıştı herkes :)

11. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Geçmiş olsun, yeni bisikletiniz hayırlı olsun, bu tür durumlarda zil çalmadan sessizce yanlarından geçmek daha iyi bence :) .

12. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın. Bazen böyle acı tecrübeler oluyor. Dilerim birdaha başınıza gelmez. Bisikletiniz hayırlı olsun. Bisiklet, bisiklet kullanmak çok güzel.

13. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun, size de büyük geçmiş olsun, ilk günden böyle olması umarım hevesinizi köreltmez.

14. Mustafa Mus

Mustafa Mus Kıdemli Üye

Seviye:
    Her zaman için arkası dönük birinin yanından geçerken (hatta karşıdan gelen birinin) mutlaka yayanın ani bir hareketle yer değiştirebileceği kadar mesafe bırakarak geçmeye çalışın. Yürüyen bir yetişkin için bu mesafeyi 1mt, çocuk için ise 2mt olarak hesaplıyorum ben. Çünkü insan ya kolunu sallar ya aniden geri dönmeye kalkar yada çocuk kedi veya pamuk helvacı görür aniden koşar. Bu dediğim tabi ki bir öngörüden ileriye gitmez. Bazı durumlar var ki insanın basireti bağlanıyor ve kaza kaçınılmaz oluyor. Büyük geçmiş olsun. Yılmak yok pedallamaya devam ;)

15. Ersin Aksoy

Ersin Aksoy Yeni Üye

Seviye:
    Yeni bisikletiniz hayırlı olsun ve çok geçmiş olsun. Dikkatimi çeken nokta hızlı gittiğinizi belirtmişsiniz. Yayaların olduğu bölgede zil çalınsada yayanın ne tarafa gideceği belli olmadığından güvenli bir hız seçilmeli diye düşünüyorum. Mesafe varsa 1 ila 2 metre uzaktan zil çalmadan geçilmesinden yanayım. Neyse tabiki sizde benim gibi yıllar sonra bisikletin üstüne yeniden çıkmışsınız olur böyle şeyler Allah daha büyüğünden esirgesin ne diyelim. Umarım bu olay sizi korkutmaz ve vaz geçmezsiniz.

16. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yeni bisikletiniz hayırlı olsun, ilk ama son kazanır olur inşallah.

17. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Demekki ülkemizde hala insan var...

18. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    sakın ola yayaya zil çalmayın, aklını alıyorsunuz yayaların ve kaza kaçınılmaz oluyor. usulca yanlarından kıvrılıp gidebiliyorsanız ne ala, gidemiyorsanız üşenmeyip inmenizi, yaya olarak yanlarından hızlıca geçip gitmenizi salık veririm.

19. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    geçmiş olsun, bisikletin nazarı çıkmış diyorum ben öyle durumlara.

ben de 2 gün önce, 2 aydır parça topladığım bisikletimi nihayet yollara çıkardım. fazla formdan düşmediğim için bir kaza tehlikesi atlatmadım da, dümdüz asfaltta giderken nereden bulmuşsa üzerinde 2 tane diken olan bir dal parçası arka lastiğe saplanmış. neyse ki tek bir yamayla iki delik de kapandı. aynı arka lastiği eski bisikletimde 500 km kadar kullanmıştım ve sapasağlamdı, ilk patlaması yeni bisikletimin üzerinde oldu :) nazar işte...

20. Kadir Coskun

Kadir Coskun Üye

Seviye:
    bisikletiniz hayırlı olsun ayrıca sizede geçmiş olsun