Bisikletle ilgili filmler

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Son zamanlarda bulduğum bir film, tavsiye ederim.
fransız yapım, sadece ingilizce altyazı- internet ten bulabilirsiniz.
Mustafa(link)

Scudo

exodos

Aktif Üye
Tepki
9
Tam bisikletlik bir film :D Uzun aradan sonra bu da ilk mesajım olsun :D filmi izledim güzel bir film. Çamaşır makinesi parçalarından yaptığı bisikletle dünya şampiyonu olan bir sporcunun hikayesi...

(link)

http://www.bikingbis.com/_photos/FlyingScotsman_high.sized.jpg
http://www.hi-arts.co.uk/getimage.aspx.ID-78404.gif

Tepki
256
Ucan iskocyali GraemeObree muhtesem bir karakterdi.

zaten baska turlu olmasa filmini cekmezlerdi.

Eurosport turkce yayinlarda bol bol kulaklarini cinlattik.

O yillarda en cok cekistigi baska bir Britanyali Chris Boardman'di. Zamana karsi pist yarislarinda Boardman daha hizli basliyor, Obree ise arap ati gibi sonradan aciliyordu. Bunda ozellikle kendi tasarladigi "tuhaf" bisikleti etkililydi. O kadar ergonomiye aykiri bir goruntusu vardı ki, ilk gordugumde cok garipsemistim.
Velakin goruntuya aldanmamak gerekirmis. Bir kez daha ogretmisti. Obree.

• Beğen
Tepkiler: observer

silas

Üye
Tepki
82
hayat güzeldir diye bir film vardı. bisiklet başrolde değil fakat afişde ve filmin bikaç ufak sahnesinde var. afişinde adam karısı ve çocuğu aynı bisiklette gülümseye gülümseye gidiyorlar.

Tepki
256
italyanlar sever oyle bisikletli afislerini

Tornatore'nin Cennet Sinemasi (Cinema Paradiso) filmindeki afiste oyledir.

kont26

Daimi Üye
Tepki
95
sene basında kanal d reklamında kavakyellerı dızı oyuncuları oldukca kalıtelı mtb bısıkletlerle kamera karsılarındaydılar :D

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Jacky Chen'in bi filmi vardı adını bilmiyorum ama polis arkadaşları filan ölüyor.Orada BMX sahnesi vardı baya sağlam haraket yapıyorlardı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kont26

evet bnde gördüm onları ilk bakışta trek gibi geldi ama tam bilmiyorum...

birde Avrupa Yakası dizisindeki biananın arka bahçeye açılan kapısının orada süper bi scott scale 60 vardı:eek: .modelini okuyana kadar TVnin her tarafından bisiklete baktım ilk gördüğümde dandik bişi sanıyodum taki Gaffur bikeyi düşürüp Scott yazısı gözükene kadar :Dhala merak ediyom acabao bikenin sahibi kim ve bisikletin düştüğünü biliyormu...

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@kromoli

Flying Scotsman - Uçan iskoçyalı..
Bu filmi seyredeniniz varmı ?, zannediyorumki DVD'de yeni çıktı.
Bulan varsa bir kopyasını isterdim.

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
Evet arkadaşlar sonunda The Flying Scotsman - Uçan İskoçyalı filmini buldum ve seyrettim. Mahalle DVD'cinize sorun ve bulmaya çalışın.
Olağanüstü bir hikaye ve film, müthiş bir drama.
1993 de dünya saate karşı hız rekorunu kıran Graeme Obree' nin hikayesini konu alıyor bu film.
Filmin en traji-komik yanlarından biri; Obree' nin 100$ gibi bir paraya malettiği ve çelik borularla kendi yaptığı bisikletle rakibi Chris Boardman'ı geçmesi.
Chris Boardman bu yarışta "LOTUS" marka ve 1.000.000 $ imal edilen Carbon kadro kullanıyormuş ( Ar-Ge maliyeti bu kadar tutar herhalde !!)..
Neyse, Bu filmi hepinize tavsiye ediyorum..

Mustafa İçdağ

neyzencan

Üye
Tepki
58
"The Collective (MTB) " specialized adidas desteğiyle çekilmiş 42 dk 787 mb film bulup torrent ile download ettim .
Güzel görüntüler var.
Eğitim cd si olarak izlenebilir.

http://img258.imageshack.us/img258/7817/bscap002ei7.jpg

http://img68.imageshack.us/img68/2473/bscap000wu2.jpg

MertDokur

Daimi Üye
Tepki
205
(link)
Film değil ancak hastalıklı kurye arkadaşların maceralarını seyredebiliyorsunuz. En heyecanlıları RUMBLE THROUGH THE BRONX (acayip trafik içi manevralar var) ve drinking and racing. İkinci videoda sarhoş bir şekilde yarışıyolar ve filmi çeken arkadaş o kafayla ni arabanın dikiz aynasına çarpıp kırıyor araba onu takip etmeye başlıyor o bir yandan yarışmaya devam ediyor.

The flying scotsman filmini bende bikaç hafta önce izledim, gerçekten iyi bir film diyebilirim. O'bree'nin özel hayatı biraz değiştirilmiş dramatik etki için ancak yarışlar doğru hatta bazı sahnelerde bizzat kendisi kullanıyor bisikletini. Torrent sitelerinden bulabilirsiniz. Spesifik olmak gerekirse (link) sitesinde var. eğer bi sorun çıkarsa pm atın tracker dosyasını ben yollarım size indirirsiniz. "Call me English again and you will see what is mad, mate." : )

Bu arada henüz izlemediğim ancak yurtdışında oldukça ilgi çeken "the tour baby!" adında tour de france ile ilgili bir belgesel var. Amatör bir projeyken çekilen görüntüler çok beğenilmiş ve DVD'de vs yayınlanmış popüler bir belgesel. Şimdi ikincisi yapılıyor.

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
Bisikletin rol aldığı filimlere iki örnek de benden...
Bu iki belgesel film özellikle yarış bisikletçiliği ve Fransa Bisiklet Turu meraklılarının ilgisini çekecektir diye düşünüyorum.

1- Höllentour (Hell on Wheels)
Akademi ödülü sahibi Yönetmen Pepe Danquart tarafından çekilen belgesel film, 2003 Fransa Bisiklet Turu'nu konu alıyor. T-Mobile takımıyla birlikte turu takip eden belgesel, Turun perde arkasında yaşananları başarıyla yansıtıyor. Film, Özellikle takım arkadaşları Erik Zabel ve Rolf Aldag arasındaki ilişkiden hareketle, tura katılan bisikletçiler arasındaki arkadaşlık, mücadele, takım ruhu ve tur psikolojisi gibi konular hakkında çok güzel ipuçları sunuyor. Fransa Bisiklet Turu ile ilgili olarak gelmiş geçmiş en güzel görsel malzemeyi biraraya getirdiği iddia edilen Alman yapımı filmin özgün müziği de ünlü müzisyen Till Bröner tarafından yapılmış.

(link)

(link)

2- Overcoming
Bu belgesel de Fransa Turu eski şampiyonlarından Danimarka'lı Bjarne Riis'in 2004 Fransa Bisiklet Turu'na katılmak üzere CSC takımını nasıl kurduğunu, Takımı ne tür özel yöntemlerle çalıştırdığını, Özellikle takım liderliği konusunda Ivan Basso ve Carlos Sastre arasında nasıl bir denge kurmaya çalıştığını, dünyanın pek çok ülkesinden gelen bisikletçiler arasında öncelikle dil olmak üzere pek çok farklılığı gidererek bu insanlardan nasıl bir takım oluşturduğunu, kısacası, filmin adından da anlaşılacağı gibi, bunca büyük zorluğun üstesinden nasıl geldiğini anlatan güzel bir film.

(link)

Bu filmler hakkında birkaç fragman ve küçük birkaç parça seyretmenin ötesine gidememiş olsam da, filmleri bulma konusunda çalışmalarım devam ediyor. Bulabilenlere ise şimdiden iyi seyirler dilerim.

barhan

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Diğer
american fliers başrolde kevin kostner oynuyordu harika bir film son bir aydır digitürk 15. kanalda 3 kez gösterildi takip ederseniz izleyebilirsiniz.

Gunesak

Aktif Üye
Tepki
224
@Mustafa İçdağ

Her iki filmi de internetten indirilip izledim. Görsel olarak inanılmaz zevk veren filmler. Lakin filmlerin alt yazı dosyalarını bulamadım. Höllentour tamamen almanca. Overcoming'de ise İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Danimarkaca... allah ne verdiyse her dil var. Sadece Overcoming'in ingilizce kısımlarını anlayabildim. Her iki film de defalarca izlenecek, yol bisikleti ve Fransa Bisiklet Turu meraklılarını son derece tatmin edecek filmler. Bu filmlerin türkçe altyazı dosyalarını bulamayacağıma eminim ama en azından ingilizce altyazı dosyalarını bulabilen olursa ve bana gönderirse çok sevinirim.

brol

Forum Demirbaşı
Tepki
487
İsim
BİROL
Bisiklet
Merida
o kadar meraklandırdınız ki ben de elinde film olan arkadaşlarıma benimle de paylaşabilirler mi diye sormak isityorum.kopyalayıp kargo ile göndermeniz mümkün mü?
özelden, yardımcı olmak isteyenlerin mesajlarını bekliyorum.