Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle giderken en korktuğunuz anlar?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Baki Berk Kayalar tarafından paylaşıldı.

1. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    Geçtiğimiz haftalarda Kerpe' ye ağır bagaj yüküyle gidiyordum. İzmit-Kandıra yolunu bilenler hatırlayacaktır, 7 km. lik sürekli bir yokuş ve ardından Çubuklu köyü girişine doğru dik (7 derece) bir iniş var. O inişte rüzgâr karşıdan geliyordu ve 60 km/h' ye ulaşmıştım. Kilometre saatimden o hızı okuduğum anda beni bir otobüs sollayıverdi. Otobüsün rüzgârı beni o hızda fena halde salladı ve bisikleti zor toparladım ve otobüsçüye bolca söylendim. Valla çok korktum.

Birde yolun kenarında pusu kurup birden üzerinize doğru çıkış yapan köpekler var. Onlar çok korkutucu oluyor.

2. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    benimde en cok korktugum anlar benim dalgın oldugum anda pusu kurmus ve uzerime atlamak uzere olan kopekler ve dengesiz bir sekilde viraja girdiysem karsıdan araba cıkacakmı cıkmayacakmı diye viraj bitene kadar dusunmem :)

3. yunuskivanc

yunuskivanc Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklet binerken yayalardan korktuğum kadar başka hiçbirşeyden korkmam.Aniden önüne çıkan mı ararsın; sağına soluna bakmadan yola fırlayan mı ararsın;seni gördüğü halde yol vermeyen mi ararsın....
    Yayaların bu hareketleri beni çok korkutuyor, kaza yapmamak çok zor valla

4. hulyaars

hulyaars Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben sürekli şehiriçinde gezdiğim için ençok trafikte olduğum anlarda rahatsız oluyorum ve bir an önce trafik olmayan yere ulaşmak için acele ediyorum. Özellikle arkamda kamyon ve motor varsa oldukça tedirgin oluyorum.Daha önce bir kamyon yüzünden düşmüştüm birde burada motorlar oldukça pervasız davranıyor heleki bir bayansanız...

5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben yokuşlardan aşağıya bisiklet hızlanmaya başladıkça direksiyon kontrolü azalmaya başlıyor o zaman çok korkmaya başlıyorum.

6. basar

basar Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir ay önce Polonezköy yolunda tırmanırken bir belediye otobüsü yakınımdan geçtiği için iyice sağa yanaşmıştım. Yol kumlu olmasına rağmen tırmanmaya devam ediyordum (ritmi bozmamak için). Aniden tork verince arka tekerlek kaydı, ayakta sprint yapıyordum ve pedal aşağı inene kadar kayma devam etti ve düştüm. Yerde iken orobüsün sırt çantama sürttüğünü hissetmiştim.

7. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    bursa ekibinden bir arkadasımız boyle bir kaza yasamıstı kalktıgında hastanede hemsireler tarafından ayıltılmaya calısıyormus :)

İdris ACA bunu beğendi.
  8. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:

Kesinlikle katılıyorum. Ne kadar dikkat edersem edeyim şimdiye dek iki kere yayaya çarptım. Hiçbir şey olmazmışcasına pervasızca yollarda yürümeyi kendilerince meşru sayıyorlar. Uyarınca da zorlarına gidiyor; bu sefer fırça atmaya kalkıyorlar. Akıllarının başlarına gelmesi için ille de insanların ölmesi mi gerek? Türk milleti deyip geçiştiriyoruz; ama bir gün böyle kötü bir haberi 3. sayfalarda görmemiz işten bile değil.

çağatay_çankaya bunu beğendi.
  9. çağatay_çankaya

çağatay_çankaya Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bende yanyollardan araba ve yaya çıkmasından korkarım çünkü normal kulllanmadığım için yanyolları çok iyi kontrol ettim ama benim zuhal gibi leşim yok:D:D:D

10. kcuk_

kcuk_ Forum Bağımlısı

Seviye:
    aaa unutmustum bir tane bayan yaya bana carpmıstı 7 km hızla gidiyordum :)

the_rock, fatih__66 ve Selim Çam bunu beğendi.
  11. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    Yayalardan ne kadar korktuğumu yazmamışım. Yaya kökenli iki kaza yaşadım. Özellikle hava kararmaya başladıktan sonra daha da tehlikeli oluyorlar. Bağırıp uyarı verince çok hızlı gittiğimi sanıp birde laf söyledikleri oluyor.

12. rainn

rainn Üye

Seviye:
    üç tane köpeğin beni gördüklerinde havlayarak yaklaşmaları ve yavaşlamama rağmen öfkeyle haykırışlarının nefesini bacağımda hissettiğim an. şansım varmış ki ısırmadılar :)

Baki Berk Kayalar bunu beğendi.
  13. OnErAl

OnErAl Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir Kere Bilmediğim Yollarda Gidiyordum Bir Köprü Gördüm Aşağıda E-5 Vardı Dedim
    Tek yönlü araba içindir bir indim ki TAKI TAKI :D Merdiven o merdivenleri indikten sonra bisikleti bırakıp aşağıdan yukarıya o merdivenlere baktım ve Güldüm :D

Kafamda Ne Kask Vardı ne Koruyucak Başka Birşey :D

/

Bir Kerede Ufaktım Fiat Tipo Yu Bisikletimin Fren Koluyla baştan sona çizdim :D zaten arabayı satmışlar :D sorun olmadı.

//

Bir Kerede Akşam Siyah MErcedes'i Görmedim Üstüne Çıkıyordum :D

14. yunuskivanc

yunuskivanc Aktif Üye

Seviye:
    o da garip:rolleyes:

kcuk_ bunu beğendi.
  15. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    walla ben kendi halimde dururken bi arabanin bana carpmasi sonucnda uzun suredir herseyden korkuyorum:)

16. onur_

onur_ Yeni Üye

Seviye:
    Bende duran bi arabanın yanından geçerken, içindeki tiplerin biri geliomu gelmiomu diye arkaya bakmadan çat diye kapıyı açmasından korkuyorum..
    açılmakta olan bi kapıya girişmek çokta hoş olmasa gerek!!:)

17. çağatay_çankaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bana genelde gelen laflar şöyle oluyor;

YAYA:Şu yaya yolunda bir bisikletli eksikti. Neden bunları bu yola sokuyorlar..!!

tabi ben o sırada şajterler inmiş bir şekilde

- " Bende Geldim şimdi tam olduk rahatlayabilirsin " diye ufaktan bi laf sokuyorum....

yaya yolunu sadece yürüyenler kullanıyor sanki ona bakarsak bisiklet yolunda arabaların ne işi var bende onu anlamıyorum:D

18. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    60-70 km hızla rampa aşağı giderken aniden direksiyon hakmiyetini kaybetmek....:unsure:

19. Baki Berk Kayalar

Seviye:
    İzmit' te Eski Gölcük yolu (Sefa Sirmen Bulvarı) nda Galericiler Sitesi' nin önündeki düzlükte rüzgârı arkama almış 50-53km/h ile gidiyorum. Sanayi sitesine girmem lazımdı. Yol boş gibi görünüyordu. Bende sanayiye girmek üzere bölünmüş yolun en sol şeridine geçtim. Sol şeritte ilerlerken kask aynamdan arkamda beni sabırla bekleyen iki arabayı görünce soğuk terler dökmeye başladım. Şükür ki onlar beni paniğe sokacak bir hareket yapmadılar ve hızla sapağa girdim ve sert bir duruş yaptım. Sol şeritte giderken arkanızda bekleşen arabaları varlığını görmeniz sizi ister istemez biraz tırstırıyor. O gün hakikaten epey korkmuştum.

20. çağatay_çankaya

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    peki E5 yolunda avcılar mevkinde orta şeritte yokuş aşağı 75,2 ile giderken arabaların sana korna çalması nasıl olurdu. :in: :Skull-175