Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle gezmek için yoldaş bulmak zor oluyor mu?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında HarryBlade tarafından paylaşıldı.

1. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Her gün bisiklete binmessem kendimi bir garip hissediyorum..
    Bazen 30-40 km yol yapıp zaman geçiriyorum , fakat benle gelicek insan bulmak çok zor oluyor..
    Genelde "olm manyak mısın oraya bisikletle gidilir mi?" diyorlar..
    Tek başıma gitmek zor oluyor sohbet falan olmayınca ..

Siz nelerle karşılaşıyorsunuz?

2. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    saatleri tutturmak zor oluyor. bi de hep oraya bisikletle gidilir mi lafı var altı üstü sahilde dolanıyorum :D

3. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    En son yol sordugumda silivriye doğru hareket ediodum. Adamlar deliymişim gibi bakıyolardı çok yokuşların oldugunu söylediler.

sıkılmadan bi 10 saat pedal basarım herhalde :))

ama iyi bir arkadaşlar 16-17 saatleri rahatlıkla bulurum.

gerçekten 6-7 saatten sonra insanı alıyo bi sıkıntı :)

en son yol denemem 2.5 aylık bir kullanıcı olarak 140 km . 8 saat pedal çevirme ve 1 saatlik mola.

saygılar.

4. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben şehir dışına çıkmıyorum..Dağlara tepelere tırmanıyorum..Sıcakta motorla gezelim diyorlar:|

5. BuraKSandaL

BuraKSandaL Yeni Üye

Seviye:
    Bisiklete binecek arkadaş bulmak çok zor.Eğer bulduysanda çok uyuşuk oluyorlar...

6. Dinamo

Dinamo Forum Demirbaşı

Seviye:
    Evet kafa dengi birini bulman çok iyi olur senin için, sürekli tek takılman boşluk hissettiriyor. Biz bir takım kurduk senin kafada bir kurlu var, adam bisikletten inmek istemiyor yaa :) İşte böyle birini bulursan ne güzel.

gokhancan bunu beğendi.
  7. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende öyle diyordum ama yok sınırları zorluyorum her seferinde. Yalnız olmak biraz kötü tabi en azından olası sorunlara karşı tek basımıza zor olur.

8. ceyhun555

ceyhun555 Aktif Üye

Seviye:
    ben cok ıı bır yol arkadasım var su anda turkıye kıyıları turunda ne zman gıdek desem hazır hatta su anda turkıye sahıllerı turundan donuste bır tur yapmayı planlıyoruz ben guzelgah belırlıcem vbe sızlerıde cagıracam:D

hem feyyaz abının benı kardesı benımde onu abım olarak gormem yol arkadaslıgını daha da zevkli yapıor...

9. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Bazıları var orası neki diyor gel şurayı bi çıkalım test edeyim seni diyorum yol 250 metre ve baya bir dik..Ben yolu bitirdiğimde başlangıcında duralım biraz dinlenmeye başlıyor..

Uzun yola gelmiyor bazısı ..Ben tek başıma 50 km den fazla yol yapmayı düşünmem ölüm olur zaten bu sıcakta , konuşcak kimse yok ..Sıcak yavaşlık vb..
    Fethiyede oturan bisiklet sever insan var mı acaba?

10. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Öyle birşey düşünürseniz bende gelmek isterim..Ama yazın olmalı..:(

11. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Antalya da tek takılırım bazen(cok nadir) yolda gördüklerime selam verir ve takılırız.Hergün tüm sahil şeridini tekilce gezerim ama o vakitlerde bir kişi bile göremiyorum nasıl iştir anlamıyorum. Herhalde molaları kısa tutmamdan ve bisiklet açlıgımdan:eek: kaynaklanıyor.. :D

12. guven.s

guven.s Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kesinlikle imkansız denebilir + acayip damgalar yiyosun:D :D

13. oyaa

oyaa Aktif Üye

Seviye:
    1.5 yıldır rizede yaşıyorum.ve 1.5 yıldır bisiklet almak istiyordum.bir yandan da "bisikleti alsam daha mutsuz olur muyum acep?" diye düşünüp duruyordum..10 gün önce bisikletimi aldım..atladım hemen bisiklete eve geliyorum-işten çıkmıştım,üstümü değiştirip turlicaktım..ancaaakkkkkkkkkk.....hemmmennnn ökküzün biri arabayla yolumu kesip sözel olarak tacizde bulundu!!hiiç istifimi bozmadan aracın önünden dolanıp yoluma devam ettim.tabi içim içimi yiyor..kendime kızıyorum..al işte diyorum..ne bekliyodun ki??aksi mümkün müydü sanki..işte bu olasılıklar beni mutsuz eder diye erteliyordum bisikleti.."yaa işte sürsene fener sahilinde ne güzel ora" dediklerinde ise ayrı çıldırıyorum.henüz doyasıya sürebilmiş değilim sevgili bisikletimi..bir arkadaş da bulamadım.rize gibi yerde nası tek başıma (en çok da kadın olduğum için) sürücem bisiklet bilmiyorum..kime bisiklet aldım desem "aman ha!" diyor..bu işin sonu şöyle olcak gibi: oya çıldırır ve kimseye kulak asmadan pedallamaya başlar..en uzağa..:(

14. sezarr38

sezarr38 Aktif Üye

Seviye:
    ben bisikletle 2 kişi ile gezerdim 1i beni satmaya başladı kaldı 1:D oda tam kafa dendim ne desm tmm diyor yani bnm öyle bir problemim yok

ama sevgilimin bisiklete ilgisi olmasini çok isterdim...

15. sezarr38

sezarr38 Aktif Üye

Seviye:

evet türkiye de bisiklet kültürü gelişmediği için çok oluyor bayan sürücülere çok laf atan sana olduğu gibi üstüne araç süren oluyor banada oluyor beni bugun mahallenin birinde ne geçiyon diye çevirdiler dayak atıyorlardı az daha ama ne yaparsın bisiklet aşkı işte bırakamıyor insan ...

16. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar haklısınız hepiniz bisikletle dolaşmak gezi yapmak isteyince herkez ortadan kayboluyor biz burda 3 kişiyiz sadece bir sürü güzel profesyonel bisikleti olan arkadaşım var o kadar para bayılıp alıyolar ama hiç icraat yok ne yapmak lazım teşvik için bilmemki??

17. aytacaksoy

aytacaksoy Forum Demirbaşı

Seviye:
    arkadaşlar başta benimde böyle bir sorunum avrdı.ancak çağımızın iletişim devi msn sayesinde bu sorunu şimdilik halletmiş bulunuyorum.önce bir ,sonra iki derken şimdi 10 kişilik bir grup oldk..her arkadaşla her akşam buluşamasakta bir iki arkadaşla sürekli pedallıyoruz.haftada bir ise geziler yapıyoruz..bence sızlanmanın bir anlamı yok,her şey insanın kedisinde bitiyor:))

18. sezarr38

sezarr38 Aktif Üye

Seviye:
    onları gaza getireceksin:D ben öyle yapardım mesela sen zaten süremezsn o kadar mesafe gibi küçültücü cümleler sarf et bak nasıl geliyorlar:D

19. Faik BİLGİN

Faik BİLGİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    adam bulsam elbette söylerim ama ne zaman bi gezi olsa kimse ortalıkta yok bazıları ise gidilecek yerin adını duyar duymaz gülüyo ben gidemem de sen gidebilirmisin diye alay ediyolar