Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bisikletle çin

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında m.taylan.cetin tarafından paylaşıldı.

1. m.taylan.cetin

m.taylan.cetin Yeni Üye

ben daha once iskenderun ankara ve 1 sene sonra antalya ankara arasi bisikletle gittim.. simdi ise turkiye çin arası bisikletle gitmeyi dusunuyorum...bana bu konuda yorum yapmak isteyenler olumlu olumsuz ve turkiye çin arası karayolları haritasını bulabilecegim bu konuda yardımcı olabilecek kisi arıyorum saygılar..
    m.taylan

2. herbil

herbil Kıdemli Üye

Seviye:
    Güneyden Çin e gitmek zor ve tehlikeli. Güneyden kastım, iran, afganistan, pakistan. Himalayaları aşmak gerekir.
    Fakat Kazakistan, Kırgızistan üzerinden gitmek daha kolay ve güvenlidir. Türkiye, Gürcistan, Azerbaycan dan gemiyle Kazakistana, orada Özbekistana oradan Kırgızistan yada Kazakistan üzerinden Çin in Batı bölgesine girebilirsiniz. Yanlız bu bölgede taklamakan çölü var, biraz daha kuzeye sardırıp urumçi üzerinden hareket edilebilir.
    En genel anlamda bu şekilde rota olmalı bence, ama çin içerisindeki rota konusunda gidenlerden fikir almak gerekir.

3. zeki ada

zeki ada Üye

Seviye:
    Arkadasim.

Bak bu forumda Cin'e gitmis arkadaslarin yazilari var. Oncelikle oradan basla bilgi almaya derim.

Selamlar