Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle bisiklet çekme

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Kaan.Özçelik tarafından paylaşıldı.

1. Kaan.Özçelik

Kaan.Özçelik Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    "2 tane iç lastik takıp, ilki patlayınca ikinciyi şişirmek istiyorum"a varana kadar cin fikirlilere denk gelmiş bir forum sakini olarak yazmak konusunda tereddüt ettim, ancak yazmadan da bir cevap üretemedim. Dolayısıyla eğer soru gereksiz ve yanlışsa lütfen buna göre muamele görsün:

30 Ağustos'ta 29 Ekim Bisikletçileri'nin Sirkeci-Taksim-Mecidiyeköy-Beşiktaş-Üsküdar vs vs turuna katıldım. Çok keyifliydi. İlk anda 10 yaşındaki kızımı da götürmek istedim ama Dolmabahçe-Taksim tırmanışı gözümü korkuttuğu için yapamadım (ki haklı olduğumu da pedallarken anladım).

Sorum basit: Bisikletimle, ya da bir arkadaşımdan da yardım alarak bir başka bisikleti çekebileceğim (özel olarak söz konusu tırmanışta) bir çözüm bilen var mı?

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Forumda bır arkadasımız çamaşır ipi kullanıyordu.Bayağı da işlerine yaradığını görmüştük :D

3. Atilla G.

Atilla G. Fırtına Getiren

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çift katmanlı don lastiği tavsiye edebilirim... :)

4. Oğuz han T

Oğuz han T Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hiç unutmam ortaokul çağlarındaydım. Bende toscano mtb arkadaşımda bisan ihlas dı sanırım Türkiye gazetesinin verdiği. Memleket arazilerinde tarlalarında gezerken arkadaşımın bisikletin zinciri kopmuştu. Bizde iki pantolon kemerini birleştirip benim bisikletin sele borusundan da geçirerek çekme halatı elde ettik. Km lerde o çocuğu çektim ama şimdi kimdi o çocuk hatırlamıyorum :D Buradan kendisine sesleniyorum sıra bende :D

5. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Merhaba. Google amcaya yazdığımda bile bir şey çıkmıyor. Bisiklet çeki demiri diye yada türevleri.. Bence çok sakat ve tehlikeli bir şey. Birisi düşse diğerini de düşürür..

6. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    çekecek olan iki bisiklete bağlar ve ipi arkadakinin üst borusunun altından ve alın borusunun arkasından geçirirseniz
    a. gücü ikiye bölmüş olursunuz
    b. birinizin hız değişikliğinden arkadaki daha az etkilenir
    c. yalnız ip her iki bisikleti içe ve geriye doğru çekeceği için öndeki sizin dengeniz çabuk bozulabilir

7. BilinmeyenKullanıcı

BilinmeyenKullanıcı Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    O iki iç lastik mevzusunu ben sormuştum Ama ne yapayım lastik patlaya patlaya... bıktım artık Belki birisi güzel bir fikir sunar diye açtık
    Bence şöyle yapabilirsiniz. Küçük bisikletler için takılan dört tekerlerin uzununda bulabilirseniz çekebilirsiniz. Ama yine de meşakkatli olacağı kanaatindeyim.

8. Melih AÇIK

Melih AÇIK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bir keresinde içinde bulunduğum grupta arızalanan bir bisikleti iç lastiklerle bağlayıp çekmiştik.