Bisikletle Bayramda Ege

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sevgili Dostum,

Geziniz ve anlatımınız beni bir yaz sabahı oyle serinlettiki anlatamam.Fakir Baykurtun,Talip Apaydının romanlarındaki anlatılar bir şerit gibi onumden geçti.Hele devamında Can yücelin harika şiiri.Dostlugun sehir şehir hissedildiği,sizi bekleyen dostlarının heyacanı ve samimiyetleri insan olmayı hatırlattı bizlere.
Dostlarında zaten sana ait olan herseyi yazmışlar yada yazmaya çalışmışlar.Bana pek söz kalmamış.:) Harikaydı inanın.
Selamlar Antalyadan,

Scudo

cedrick41

Forum Bağımlısı
Tepki
1.390
Ayvalığın o sessiz sakin denizinin önünde çay içmek kışta olsa insanı dinlendirir içtiğiniz çayla içiniz ısınır.Gerçekten harika bir gezi ve anlatım gayet doğal içten teşekkür ederim!

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
Üstünden bu kadar zaman geçmiş olmasına karşı konuyu yeni görüyorum. Bunun için İbrahim abi öncelikle senden ve diğer ekip üyelerinden özür diliyorum.

Bu muhteşem geziyi okumak ve fotoğrafları izlemek bugüneymiş.

Paylaşım için çok çok teşekkürler... Ellerinize ve ayaklarınıza sağlık...

Sevgiler...

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
@Serkan Taşdelen

Sevgili Serkan,bir suredir anlatmaya çalıştığım konu bu idi.

Daha nice degerli gezi notları var izleyemediğimiz.Bulunmuyor çünkü.

Bu nedenle bazı degerli dostlar emegi takdir gormediği için alınabiliyorlar.
İbrahim bey gibi,birde Cem Terzi ye çok uzuldum.Bu forum Cem terzi gibi
bir dunya gezginini tanımalıdır.Ama bazen ben hatırlatma amaclı iki satır yazıyorum ama yine ayni ilgisizlik devam ediyor.

Serkan bu geziyi benim bir takdir yazısı ile okuma şansın oldu:D Yoksa unutulmuştu.

Konuyu uzatmak istemem ama çozelim bu ciddi sorunu.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Sevgili Dostlar.

Bitmek tukenmeyen enerjinize, macera ruhunuza ve dostlugunuza gipta ediyorum.
Ah Ibrahim sendeki bu akici guzel anlatim bende olsaydi devirirdim kitaplari arka arkaya...
GPA'da gorusmek icin sabirsizlaniyorum.

Selamlar.

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Sevgili Ahmet Mumcu bu başlığı yeniden canlandırmış, sayesinde 5. kez okuyorum... her seferinde aynı keyfi alıyorum ve her seferinde de " ah ah bu turda ben de olmalıydım diyorum... " neyse İbrahim abi umarım bir gün GPA'nın dışındaki bir turda da beraber pedallamak kısmet olur...
Bu arada heyecanla GPA 3'de eski ve yeni dostlarla buluşmayı bekliyoruz...

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@tırt kaptan

Sevgili Fırat dostum
Aynı heyecanı bizde yüreğimizde hissediyoruz. Daha önce de dediğim gibi GPA3'te değil sadece GPA 33'te de beraber olacağız.Gpa göz ağrımız.
Ama Gpa dışında birlikte turlamamızı hangi güç engelleyebilir ki dostum?
Gpa'nın ardından birkaç dost sürpriz bir tur yapabiliriz örneğin.Başlangıç Akyaka olur hedef yüreğimizin yettiği yer..Düşün istersen..Dostlukla kucaklıyorum iyi bak kendine.Tüm dostlara da selam

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@Ahmet Mumcu

Sevgili dostum..
Biz de senin o yetmiş küsur ülkeyi bisikletle dolaşmış olmana,deneyimine ve birikimine gıpta ediyoruz. O müthiş deneyim,o yaşanmışlık nasıl anlatılırsa anlatılsın çok güzel bir kitaba dönüşecektir emin ol..
Az kaldı Gpa'ya ve Gpa ardından hedeflediğimiz tura.Ben de sabırsızlanıyorum.İyi bak kendine

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@myant

Selam Mustafa dostum..
Bu güzel sözler için geç kalmış bir teşekkür bu aslında.
Turlarımızla,sunumlarımızla yapmaya çalıştığımız şey de insan olduğumuzu bir kez daha hatırlamak değil mi dostum? Bisiklet turlarımızı paylaşırken birlikte turladığımız,yollarda buluştuğumuz ya da rotada kavuştuğumuz dostlarla kucaklaşırken perçinlediğimiz en güçlü duygumuz dostluğumuz değil mi?
En büyük kazanımımız dostluğu yüreğinde hisseden sizin gibi değerli insanlarla buluşmak değil mi? Dostluğumun karşılığı olduğunuz için gönül dolusu sevgiler ve teşekkürler..Görüşmek üzere

• Beğen
Tepkiler: çirkin

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@Kemal Faruk Doğan

Çok teşekkürler Kemal Faruk Doğan kardeşim.
Msn de konuştuğumuz gibi. Devamı kesilmeyecek elbette
Ne fırtınalar, ne badireler, ne engeller ve engellemeler..
Ne egolara yenilmiş zayıf kişilikler..
Ne de onca pedal bastığı halde sadece kasları gelişmiş, ruhları kadük kalmış sözümona bisikletçiler(!)içimizdeki bu yangını söndüremez.
Bisiklet sevdası kişinin yüreğinde bir yangına dönüşmüşse korkma. Devamı gelir her şekilde. Ne demiş Can baba " Dostları olmalı insanın" gerisi hikaye..
İyi bakın kendinize. Biskar'ın tüm üyelerine selamlar..

• Beğen
Tepkiler: serhad

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
İbrahim Bey, Mesleğiniz nedir ? Yazarmısınız ? şairmi ? Bir gezi bukadar güzel anlatırmı yahu. sanki bir romanın içinde gibi hissettim, heyecanlandım okurken, bu ruhunuz, bu bisiklet aşkınız, sağlığınız daim olsun inşallah. Sizin gibi abilerimizi görünce içim coşuyor,umtlanıyor, kendini koruyan sporu bırakmayan bedenlerin sınır tanımadığını ispatlıyorsunuz. 40 tan sonra bizden geçti diyen tembellere inat.
Haddim olmayarak Helal olsun demek istiyorum...
Bir gün yollarda kesişmek üzere...

saygılar...

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@tolgayalcin

Selam Tolgayalcin
Bu güzel yorumun ve güzel dileklerin için çok teşekkürler.
Gökova turu ve ardından Marmaris-Antalya turundaydım sevgili dostum Ahmet Mumcu,Cem terzi ve Evrim Yiğit'le birlikte. Bu nedenle geciken cevap için özür diliyorum.
Kendinden başka tüm bisikletçileri rakip gören, yaptığı turlarla sadece kaslarını geliştiren küçük hesaplar yaparak linç kültürü geliştiren sözümona bisikletçilere inat; su gibi duru bu arkadaşlarla türkü tadında bir tur gerçekleştirdik hep birlikte.
Harita teknisyeniyim ben. Ne yazarım ne de şair yani. Yüreğimizdeki doğa, insan ve bisiklet sevgisi roman, şiir ve türkü tadında yaşanınca ve böyle hissedilince kendiliğinden böyle paylaşılıyor demek ki.
Yaşa gelince 70 lik Necati bilgen abimiz, 80 lik Faruk Sükan abimiz ve diğer büyüklerimiz 30 luk yaşlıların yanında genç birer örnek olarak duruyor önümüzde...
Umarım kesişir yollarımız bir yerlerde... Yüreğinizdeki bisiklet tutkusunun hep yeşil kalması dileklerimle.Sevgiler...

çirkin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.364
Turun hesapsızlığı,"Çimenlerin üzerinde üşüyen güneş" , "yıllardır birbirine hasret sevgililer gibi kavuşan bisikletler", eli ve hatta ayakları öpülesi öğretmenler, yol üzerinde karşılaşılan, kah tanıdığınız kah tanımadığınız dostlar,Can Baba, arkadaşlar, kahvaltılar, yağmur ve yol,yol,yol...

Hani bazı insanlar sizde içinizden gidip şöyle kucak dolusu sarılma isteği uyandırır ya. İşte o hisle okudum yazınızı. Meftun oldum. Eşyanın ve hayatın diline vakıf birinin kaleminden çıkmış bir yazıyı okumak beni mest etti. Forumda örneklerine pek rastlayamadığımız bir incelik ve zerafette yazılmış doyumsuz bir yazı olmuş. Bisiklete hiç binmeyen birine okutsanız ertesi sabah bisiklet alırda "Bozkırkurdu" gibi yollara düşer. Emeğiniz,paylaşımınız ve güzel yazınız için size teşekkür ederim. Bir gün yollarda karşılaşmak dileğimle,
Selamlar,

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
tebrik ederim gerçekten gezerken eylenmeyi biliyosunuz.allah kazasız belasız daha çok gezmeyi nasip etsin herkeze.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@çirkin

Bu güzel yorum için teşekkürler.
"Bisiklete hiç binmeyen birine okutsanız ertesi sabah bisiklet alırda "Bozkırkurdu" gibi yollara düşer. "demişsiniz.
İşte paylaşmak istediğim duygu bu. Bisiklete uzak insanlara bisikleti ve uzun turları özendirmek, sevdirmek. Bu duyguyu aktarabilmiş olmama sevindim. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: TOYGAR YONTGAN
Tepki
8
İbrahim abi merhaba
Zor şartlarda Kayhan abiyle çok güzel bir tur olmuş. Aralık ayında ve o yağmurda Sabuncu beli çok zor olsa gerek.
Tebrikler fotoğraflar ve bu güzel anlatım için.

ibrahim Kızılkaya

Daimi Üye
Tepki
1.009
@Bahri Karagöz

Merhaba Bahri
Herşeye rağmen çok keyifliydi ama. Yağmur o yoğun trafikte riski arttırmış olsa da çok ama çok keyifliydi. Ben teşekkür ederim..