Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle Balkanlar, İtalya, Adriyatik ve Dalmaçya kıyıları.

Konu, 'Uluslararası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında can onur tarafından paylaşıldı.

1. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu yaz, Çanakkale'den yola çıktım; Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek ve Karadağ üzerinden tekrar Arnavutluk'a, oradan da Kosova üzerinden Makedonya'nın başkenti Üsküp'e giderek, seyahatimi sonlandırdım. 43 gün süren, 4057 kilometrelik bu gezide, 9 ülke, 40'tan fazla şehir ve sayısını hatırlayamadığım kadar köy, kasaba vs gördüm. Bu yolculukla ilgili hazırladığım kısa bir videoyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu geziyle ilgili fotoğraflarımı Instagram sayfamda yayınlıyorum; dilerseniz Instagram adresinden beni takip edebilir, fotoğraflarıma bakabilirsiniz. Videodaki müzikler bana aittir, iznim olmadan kimse kullanamaz. Parçaların tüm hakları bana aittir. (Tehdit eder gibi oldu ama, bunu yazmam gerekiyor) :)

İyi seyirler.

2. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzergah üzerindeki herhangi bir yer hakkında sorunuz olursa, anlatırım, yardımcı olurum.

3. edin

edin biciklom

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Çok güzel bir rota,tur,video,fotoğraflar..Müzikler de Babazulayı anımsattı.

4. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Çok teşekkürler... Bu arada, Babazula'yı hiç sevmem; Demet Akalın'a benzetseydin daha az üzülürdüm:)
    Sevgiler...

İbrahim GÜVEN bunu beğendi.
  5. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Geziyle ilgili fotoğraflar...

Porto Lagos / Xanthi-Greece (İskeçe - Yunanistan)

Zadar yolu / Hırvatistan

Neretva Nehri

Neretva Nehri

Neretva Nehri

five bunu beğendi.
  6. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Can abı bu kadar yolda sızı bırakmayan yadıgara bır Deore set takmak lazım.Hak etmıs :)

7. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Daha tornavida değmedi Ebubekir. Son 13-14 ay içerisinde, hiçbir sorun çıkarmadan 11000 km yapmama ve 12 ülke görmeme vesile olan bu sisteme dokunursam çok büyük ayıp etmiş olurum. Çalışan, sağlam bir parçanın yerine yenisi takmak lüks tüketime girer. Bu da benim hayat felsefeme çok ters. Aslında bütün bisiklete binenlerin hayat felsefesine ters gelmeli bu.

8. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Fotoğraflara devam...

Boka Kotorska / Karadağ

Ploce yakınları / Hırvatistan

Neretva Nehri / Hırvatistan

Piazzola yakınlarında bir kilisenin bahçesine çadır kurmuştum / İtalya

Colosseum - Roma / İtalya

çelikpoyraz, sallehpaul ve five bunu beğendi.
  9. Soner Közen

Soner Közen Sorunsuz üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Aynen öyle :alkis:

Can abi, az laf çok iş cümlesinin vucut bulmuş halisin. Konuşmak için 2 kelimeyi bir araya getiremeyen popçulara,topçulara hayran olanlar, senin gibileri örnek almak şansına erişemiyor. Videoyu da birazdan keyiflenmek için izleyeceğim.
    Ayaklarına sağlık.

can onur bunu beğendi.
  10. MUSA Ç.

MUSA Ç. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    alternatif bir tatil yapmışsınız. tebrikler. ben bisikletinizin yakından fotoğrafını ve teknik özelliklerini merak ediyorum. istikbalde böylesi tur yapacaklara örnek teşkil eder. selamlar.

11. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim sevgili Soner. Bisiklete binmek çok keyifli ve insanı mutlu eden bir şey. Marka ve tüketim merakı, bunun önüne geçmemeli bence. Video biraz amatör oldu ama yenileri daha iyi olacaktır.

12. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Erdem Yıldırım bunu beğendi.
  13. Gün A.

Gün A. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    resimlerden şunu anlıyoruz ki, hırvatistan'da muhteşem doğal güzellikler varmış yalnız.

Fevzi Orak bunu beğendi.
  14. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kıyıları, denizi, şehirleri çok güzel... Hatta, denizde neredeyse tuz yok diyebilirim; göl gibi sanki. Ama yine de doğa deyince Karadeniz gibisine henüz rastlamadım.

15. Looney

Looney Yeni Üye

Adı:
    Ogün
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tur sırasında yaklaşık olarak ne kadar para harcadınız?

16. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    can arkadaşım demek isterim alınmazsanız (bazı arkadaşlar senli benli istemiyor) bisiklet alma kararım sizin konular içinde birkaç yorumunuz sayesinde oldu. çorbada tuzunuz var :)
    geziniz çok güzel.

benim merak ettiğim vize, konaklama, günde ortalama kaç km yol alıyorsunuz gibi sorular sormak istiyorum. bunları detaylıca açıklayabilirmisiniz nasıl oluyor bu işler

17. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    İstediğin bir bisikleti almama sebep olduysam ne mutlu bana. Umarım keyfini çıkarırsın. Vize konusu bu sene çok sinirlerimi bozdu benim. Geçen sene Yunanistan'dan Schengen vizesi almıştım; sorun çıkarmadıkları için, bu sene de aynı ülkeden almak istedim. Bana 3 ay ve çok girişli vize verebileceklerini söylediler. Ben de inandım ve vize başvurumu yaptım. Geçen sene sorun çıkarmayan, üstelik yardım da eden konsolosluk, bu sene beni epey bi' uğraştırdı. Neyse, ancak 20 günlük ve 2 girişli bir vize verdiler. Yani, iki tane Schengen ülkesine giriş-çıkış yapabilecektim. Birincisinde Yunanistan, ikincisinde de İtalya olarak vizemi kullansam Hırvatistan'a giremeyecektim. Dolayısıyla, Hırvatistan için de ayrıca vize aldım. Hırvatistan'a da çok zor vize aldım bu arada... Ülkeye girişi İtalya'dan, ülkeden çıkışı da Karadağ sınırından yapacağım için benden dönüş bileti istediler. Bisikletle giriş-çıkış yapacağımı söyledim; olmaz dediler. Neyse, bir şekilde ikna ettim ve vizeyi aldım. Ama benden tavsiye; sakın bisikletle giriş-çıkış yapacağım diye vize başvurusu yapmayın, alamazsınız. Uzun lafın kısası; toplamda 550 TL civarında bir vize masrafım oldu. Konaklamayı da; ucuz ülkelerde otellerde, pahalı ülkelerde ise çadırda kalarak hallettim. Günde ortalama kaç km sorusunun cevabını net olarak veremem; çünkü değişiyor. Toplamda, 43 günde 4057 km yol yaptım. Matematiksel olarak, günde 94 kilometreye tekabül ediyor. Ama, yeri geldi günde 180 km, 132 km, 135 km, 144 km, 130 km, 157 km gibi rakamlar yaptım, yeri geldi hiç pedal çevirmedim ya da 25 km gibi küçük rakamlar yaptım. Gidilen yerde gezilecek yer çoksa az mesafe, azsa çok mesafe yaptım. Yarışçı olmadığım için gündelik mesafe, ortalama hız, kadans, maksimum hız vs konularını çok fazla düşünmüyorum. Tüm detayları web sayfamdan inceleyebilirsin.

http://bisikletgezilerim.com/bugune-kadar-bisikletle-gittigim-yerler/

Vize masraflarını saymazsak, yaklaşık 2,250 TL.

18. Kurtuluş E.

Kurtuluş E. Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat K. E.
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Can hocam tebrikler, yazınızı büyük bir zevkle okudum. Bisikleti modifiye yazınızı da keza ilgiyle okudum. Buradan da anlıyoruz ki bisikletle tur işi gönül işi. Yapmak isteyince bisikletin malzemesi, vites sistemleri vs. hepsi önemsiz detaylar haline gelmiş. Bu arada kondisyon durumu da son derece sağlam ki ağır denilebilecek bir kadro ile binlerce kilometreyi (illa ki ciddi rampalar, eğimler de vardır) bana mısın demeden bitirmişsiniz... Herkesin yapabileceği bir şey değil zira. Tekrar tebrikler diyorum.

can onur bunu beğendi.
  19. Hamit E.

Hamit E. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    açıklamanız için teşekkürler. benden büyükmüşsünüz web sitenizden gördüm. 43 günde 2,250güzel meblağ günlüğü 52,32TL yapıyor. bu paranın içindeki esas yük konaklamadır zaten. vize olayı yurt dışı gezinin en çetrefilli noktası anladığım kadarıyla. EU vatandaşı olmayınca kaçak göçek şüphesiyle yaklaşıyorlar. ama aynı durum bir fransız için geçerli olmuyor maalesef.

saygılar, açıklama için teşekkürler. yalnız bisiklet süt beyaz azıcık renklendirin bari :)

20. can onur

can onur Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bisiklet beyazdı ama baya bi' renklendi şimdi. Fotoğrafını çekip bu halini de paylaşacağım ileride.