Bisikletle arabaya vurdum, ne yapabilirim?

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Yahu kaza bu olur. Allah sağlık versin parayla olan şeylerin esiri olmayın bu kadar. Ne kadar büyümüş konu saçma sapan bi yere gitmiş. Allah hidayet versin hepinize :)

Scudo

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@kutlucan

@kutlucan
Esatgfurullah özür dilemenize gerek yok, ben yorumunuzu anladim ama yorumun icinde bana yazilmis kisimlarda var, onun icin öyle dedim. Tabiki kendini bilmez kisiler var ama bu tür kisiler heryerde var Sadece sizin yurtdisi türkleri diye adlandirdiginiz Gurbetcilerde degil.

(Bana yazilanm kismi ise burasi... "Birde ben hic o ulkede -hatta turkiye de demiyor o ulke diyor, bu kisinin de ismini yazmicam cunku tartisma yaratmak istemiyorum- yasamadim o yuzden bu kadar konusabildigime sukrediyorum diyor asil mesele konusup konusmama degil zaten, burdaki insanlarin halini anlamak ve durumun bu kadar kotu-vahim oldugunu gormek istememek ancak ve ancak bir avrupa ulkesi vatandasina ait bir davranis ki o da sizsiniz" Kirmizi ile isaretledigim kisima gelince, ben türkiyedeki insanlarin halini ve durumunu biliyorum ve elimden geldigince de yardimci olmaya calisiyorum allah'in cc izniyle. Bu kismi bence dogru olmamis ve ayrica ben avrupa ülkesi vatandasi degilim, gurula türk pasaportu tasiyan türk vatandasiyim.
ve o satirin devami ise söyle... "o avrupali gavur dedigimiz almanlar bile 2000 model arabasina bakim yapip binerken sen 2016 model bmw alip ne diye arab kulturunu yasatirsin? Senin dinin sadelik temizlik degil mi"?
Ben 1999 da yeni aldigimiz passati daha bundan bir kac ay önce sattim ve yerine yinede 2016model araba almadim. Passati esime almistik ve yerine 2005 model bir polo aldik. Kendim ise 2007 model bir touran kullaniyorum ve uzun sürede satmayi düsünmüyorum. Ayni o avrupali gavur diye hitap ettiginiz kisiler gibi. Son olarak evet benim dinim sadelik ve temizlik o yüzdende gayrimüslimlere gavur diye hitap etmiyorum.

O ülkede dememin sebeine gelince alinti yaptigim yorumu tekrar okursaniz yorum yapan kiside hic türkiye diye bir kelime kullanmamis. O kullanmayinca bende o ülke dedim yoksa ben güzel türkiyemi vatanimi seven birisiyim. Bizleride gercek türk olarak görürsen sevinirim, bizler yurtdisi türkleri degiliz.

DIPNOT: Diyeceksinizki o kisimlari neden üzerinize alindiniz. Nedemi cünkü cümlenizi ilk kismini bir kac yorum önce ben yazmistim ve devami nokta olmadan sadece virgül ile devam edince o cümleye dahil oldugunu düsündüm. :)

• Beğen
Tepkiler: Volg ve sspl

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Murat Cömez
Virgulu ben zaten kullanamiyorum bi turlu halledemedim ama araba mevzusu size degildi hocam, birde yardim etmeniz veya etmemeniz onemli degil bazi insanlar var cildiriyorum sanki turkiyede hersey mukemmel hukuk hak gibi kavramlar korunuyor gibi yuceltiyolarda yuceltiyolar insanin sinirini bozuluyor hayirlu gunler hocam.

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
1 musibet 1000 nasihattan iyidir. Böyle şeyler yaşamadan ders alınmaz. Artık olan olmuş bir daha dikkatli sürer. Bu arada kardeşimiz forumu fişfikleyip ortadan kaybolmuş :)

selket

Aktif Üye
Tepki
49
İsim
Kenan Hiçyılmaz
Bisiklet
Diğer
Bu babalar ben yaşlanınca çocuğum bana baksın diye geleceğini temenni etmek için çocuk yapıyor, neden erkek istiyor sanıyorsunuz bu geri kafalar, inşaatta da çalışır doktor da olur, en ufak maddi hasarda çocuğa manevi ve maddi hasar verilir ve psikolojisi bozulur, Allah kimseye böyle bir baba vermesin inşallah

• Beğen
Tepkiler: İbrahim YÜCEDAĞ