Bisikletle arabaya vurdum, ne yapabilirim?

borakoc

Üye
Tepki
0
İsim
Bora
Bisiklet
Bisan
Bisikletle giderken arkadan arkadaşıma baktım ve dengemi kaybettim arabaya vurdum araba transporter çizik oldu 13 cm felan düştüğümde bütün sokak balkondan baktık aracın sahibini çağırdık geldi fotoğraf çekti ismimi aldı aynı mahalledeyiz ailemin haberi yok çok korkuyorum birde 2 tamirci tanıdığımız var mahallede çağırdık numarasını verdiler napacağım çok korkuyorum eğer bu durum aileme giderse babam beni ciddi ciddi öldürür lütfen yardım edin

Scudo

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
arabanın kaskosu varsa sıkıntı olmaz kardeşim. ilk önce kasko durumunu vs öğren. daha sonra senin tanıdığın usta varsa ona götürün arabayı.

borakoc

Üye
Tepki
0
İsim
Bora
Bisiklet
Bisan
@Bugraacik aynen tanıdık varda param yok aileme gitmemeli bu durum çok korkuyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben bilirim bu baba tipini , en fazla bagirir cagirir birsey olmaz korkma . alt tarafi araba cizmişsin . boya bu yahu , insan uzvu falan degil

Bugraacik

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Buğra Açık
Bisiklet
Carraro
@borakoc kasko mevzusunu iyice uğraştır. eğer çağırabileceğin senden yaşça büyük bi tanıdığın (abin, dayın vs) biri varsa onla birlikte halletmelisin derim. Yaşın küçük olduğu için adam senden para koparmaya yada kaskoyu devreye sokmamaya çalışabilir.

omer07tr

Aktif Üye
Tepki
142
...keşke olmasaydı.Neden gizliyorsun ailenden ! Baban başkasından değil senden duymalı (bence) olay rutin bir durum.yüz kızartıcı bir suç yok ortada.Arabası kıymetli olan garajdan çıkarmayacak arabasını.

borakoc

Üye
Tepki
0
İsim
Bora
Bisiklet
Bisan
Benim Babam Sizin Gibi Değil 1 ay önce dövdü gözüm morardı kulağım kanadı bunu öğrense öldürür ciddi ciddi ya da evden atar benim babam böyle

Çizik Biraz Derin

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bu yasda böyle gizli sakli seyler yapmaya alisma sonra bu aliskanliktan kurtulamasin. Babam gözümü morarti kulagimi kanatdi diyorsun, ben bir babanin evladini bu sekilde dövecegine pek inanmiyorum, o baba ya üvey olmasi lazim yada bir piskopat. Ama yinede yapmis olabilir ki senin burada babani kötülemen hic de hos bir durum degil.
Hadi arabayi cizdigini gizledin babandan ve paran yokmus yaptiramiyormussun, sonunda baban bunu duymayacakmi. Babanla konusamiyorsan annele konus o anlatsin durumu babana.
Kasko ile haledilsin demis bi arkadasimiz, genellikle kazada hakli olan kisiler kaskoya vermek istemez ama yinde amcan, dayin, deden falan babanla bi konussa oda aracin sahibi ile konussa belki hal olur.
sen cocuk yasinda bu isleri bence hal edemesin.

Birde sunu sormak istiyorum, foruma bugün kayit olmussun ve ilk konunda bu olmus. Konuda ise param yok babam duyarsa beni öldürü diyorsun. Peki bu konunun amaci ne bizlerden nasil bir yardim bekliyorsun bunu hic bir yerde aciklamamissin.

Kusur bakma ama bana kalirsa bu isin sonu bana para yardimi edin ve adamin arabasini yaptirayim kimse dumadan gibi geliyor.

DIPNOT: yasin 16 görünüyor profilinde, 16 yasindaysan hic okula gitmedinmi? Gitdiysen hic nokta, virgül, soruisaret yada nebileyim arti eksi isareti gibi seyleri ögretmedilermi sana ögretmenlerin.

Ben seni burada azarlamak istemiyorum ama yaptiklarin yanlis ve dogru degil. Simdi otur ve babanin seni neden dövdügünü düsün. Belki o sekilde dövememistir ama yinede biraz pataklamistir.

borakoc

Üye
Tepki
0
İsim
Bora
Bisiklet
Bisan
Yardım Lütfen

@Murat Cömez Saklamam gerek döver babam üvey değil ve bu nokta virgül işine fazla kafa yormuyorum Teşekkürler

Tamer050

Üye
Tepki
37
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
Kucukken benim babamda doverdi beni. Ama babalar genelde seni uyardigi bir durumu yinelediginde veya hassas noktasina girildiginde dover. Mesele aile disindan birisiyle olunca seninde istemeden yaptigin bir durum ortada, aslan gibi sana destek cikacaktir kafani yorma. Maddi olarakta size bisey cikacagini sanmiyorum ciksa bile 1 parca boya 150 200 lira arasinda olur. 150 lira icin hic bir baba evladina kiymaz.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@borakoc
Tamam da yinde yardim diyorsun ama nasil yardim istedigini yazmiyorsun. Yaz suraya aslanlar gibi forumdan nasil bir yardim bekledigini. Belki yardim edecek kisiler cikcaktir senin nasil bir yardim istedigini bilince.
Bak babandan olaylari sakliyorsun ve forumdan yardim bekliyorsun ama nasil bir yardim bekledigini de sakliyorsun.

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
@borakoc

Arkadasım merak etme, baban birsey demez. Mahallede bisiklete binerken dikkatsizlik ile kaza yapmissın. Çok yanlış bir durum yok ortada. Transporterda hasar sadece çizik ise pasta cila ile geçer zaten. Yamuk ise küçük hasar onarımı diye birşey var. Kasko bozulmadan yapılır o hasar. Cok korkuyorsan git babana, ben yanlislikla bir araci cizdim. Sahibinin haberi var de. Icin rahatlar ne derse der oda.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Kim kimi öldürüyor,git babana söyle yoksa başkasından duyarsa daha kötü olur.

• Beğen
Tepkiler: birol

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Eğer mini hasar kaskosu yoksa ki ticari araçlara pek yapılmaz primleri yüksek diye, kasko hasarsızlığını bozdurup yaptırmak istemez araç sahibi.

Kasko karşılasa bile eğer araç sahibi beyanında isminizi cisminizi verdiyse sigorta şirketi o parayı sizden tahsil etme yoluna bile gidebilir.

Tek çare araç sahibini sizi bu işe hiç katmadan beyanla hasarsızlık bozulması pahasına tamiri yaptırmasını rica etmek.

Yani babam beni öldürür kısmını araç sahibine söylemeniz lazım.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
18 yaşında bisikletli arkadaşımız kangoya hızlı sürat girip arka camını patlattığında gülme krizine girmişti.
seninki sadece çizik bu kadar dert yapma. açık mert ve korkusuz ol babana açıkla. babadan bişey saklanmaz
senden duyması gereken şeyi başkasından duyarsa bende döverim.

• Beğen
Tepkiler: edge35 ve Volg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Aracın kaskosu varsa mini onarım paketinden kaskosu bozulmadan yaptırabilir. Ufak bir ücret tutar tabiki. Herşeyin bir bedeli olduğu gibi. Neyseki sana bişey olmamış kardeşim çok geçmiş olsun şimdilik. Tabiki şimdilik diyorum baban duyarsa sonrası ne olur tahmin edemiyorum :)

yaboga

Daimi Üye
Tepki
354
İsim
Ergün Altmış
Bisiklet
Carraro
13 cm cizik dediğiniz çok çok önemli bişi değil darlamayın kendinizi bu kadar eğer kaprotada çok derin bir cizik değilse pasta cila ile bile çıkar