Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle Antalyaya gitmek istiyorum

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında HarryBlade tarafından paylaşıldı.

1. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Fethiye- Antalya yapıcam. Sanırım 230 km uzaklığı var daha önce
    O yolun 80 km sini yayladan gidilen kısmını gitmiştim baya bir rampa var 6 saatte falan yol aldım.15 tatilde gitmeyi planlıyorum.
    12 saatte gitsem orda kalacak yerim var ,
    Bisiklete ince lastik alıcam ön arkaya ilk yola çıktığımda geniş tabanlı lastikler acayip yormuştu beni.
    Yanıma neler almalıyım ? Tavsiyelerinizi bekliyorum konuyu yanlış yere açmış olabilirim.Taşınırsa sevinirm.

Semih ekizceli bunu beğendi.
  2. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Kimse cevap vermiyecek mi?

3. apocahpto

apocahpto Kıdemli Üye

Seviye:
    230 km 1 günde gitmen çok zor bence yolu biraz araştır kendine ne olur ne olmaz diye kalıcak otel gibi bi yer belirle veya çadırın varsa çadır al yanına...

bunun dışında yanına yedek malzemeler alman yeterli olucaktır diye düşünüyorum

4. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    bence 1 gece konaklamalısın çünkü 230 km bisikletle alınması için çok ciddi bir kilometre .ben 4 buçuk saatte 130 km yol yaptm yol bisikletiyle ve bitirdiğimde kıpırdıycak halim kalmamıştı ve antrenmanlıydım bu yolu yaptığımda. eğer yeterli bacakgücün olsa bile zihnin çok yorulacak ve dikkatsizlikler yapmaya başlayabilirsin bu da trafikte çok ciddi bir risk..

yanına öncelikle eskortluk yapabilicek bi araç olması senin yararına olur we gideceğin yoldaki benzin istasyonları,marketleri,vs araştır.. yanına bol yedek malzeme ,giysi ,göz yaşartıcı sıprey(bazı magandalara karşı) alman iyi olur..

5. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    80. km de konaklasam.Yaylada ev var.
    Yatıcak yer sorunum yok.Otelde kalıcam .İnş müşterilere rezil olmam 5 yıldızlı otele bisikletle gelen ayı falan :p , olmadı bi kısmını otostopla giderim :D

6. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    geriye kalan 150 km yi tamamlayabiliceini düşünüyorsan neden olmasın.otelde kalınca bişey olmaz merak etme biz yarışlara gidince otelde kalıyoruz onlarca bisiklleti koyuyoruz hiçbişey demiyolar hatta seni takdir ederler ;)

7. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben öyle gezmeye gidiyorum , kar falan tehlikeli olur mu?Benim yanımda bir iki arkadaşım belki gelir gelmesede ben giderim.

8. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    kar tehlikeli olabilir.. bu geziye çıkmadan önce havadurumunu çok iyi incelemelisin çünkü havadurumundaki bi değişiklik gezini çekilmez ve çok zorlu bir hale getirebilir.. arkadaşlarını ikna etmeye çalış çünkü uzun kilometreler herzaman kalabalık daha zevkli geçer özellikle gece konaklayacaksan yanında başkasının olması sana daha çok güven verir ve eğer yolda bi problem olursa sana destek olabilicek ,(allah korusun)bir kaza geçirirsen sana yardım edip yardım çağırabilicek biri olması çok iyi olur.

9. ralakoç

ralakoç Üye

Seviye:
    Sevgili kardeşim bu mevsimde hava şartlarını iyi düşünmen gerekir her zaman tam techizatlı yola çıkmakta fayda var ,en az üç gün olarak planlarsan rahat edersin diye düşünüyorum.İyi turlar.

10. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    3 günüm yolda mı geçicek sanki hava soğuk olsa iyi olur gibime geliyor pedal attıkça ısınırım gibisinden.

yamaç kolatan bunu beğendi.
  11. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Cevap bekliyorum ..

12. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    hava soğuk olursa el ve ayakların üşür.. ayrıca hastalanma olasılığın artar. bu mevsim yağışlı olduğu için olası bir yağmura yakalanabilirsin

13. HarryBlade

HarryBlade Kıdemli Üye

Seviye:
    Eldiven içinde elim acayip sıcak oluyor birde sürekli haraketten dolayı ısınık olucak vucudum.Üzerimde montla terlerim düşünüyorum.tabi o 0 derece falan.Don oluyor geceleri ama kendimle iddaya giriştim..

14. yamaç kolatan

yamaç kolatan Aktif Üye

Seviye:
    zaten montla binme.onn yerine rüzgar geçirmeyen daha ince ceket,yağmurluk tarzı bişey giy ve kesinlikle t-shirt vb şeyler giyme yoksa terliyeceğin için t-shirt teri tutar..hem çok üşürsün hemde hasta olursun.yapıcağın yolculuk sırasında geceleri binme.hava kararınca geceyi geçiriceğin yeri ayarla ve uyu çünkü hem yorgun olucaksın hemde ertesi gün için çok iyi dinlenmen gerekicek bu arada da yiyecekleri ayarlarsın..

15. Şahin Bulut

Şahin Bulut Forum Bağımlısı

Seviye:
    Hevesini kırmak istemem ama bu mevsimde 230 kilometreyi iki eşit olmayan uzunluktaki etapta bitirmek zor gibi.Üstelik yalnız.