Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bisikletle Almanya Dortmund Istanbul 21 temmuz 30 agustos

Konu, 'Ülkeler arası turlar' kısmında Caner Aksu tarafından paylaşıldı.

1. Caner Aksu

Caner Aksu Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar,

Forumu uzun süredir takip etmeme ragmen yeni üye oldum kisaca kendimi tanitayim Almanya Dortmund üniversitesinde Erasmus degisim programiyla ögrenim görmekteyim Izmir karsiyakaliyim ve Ege üniversitesi ögrencisiyim.

Bisikletle dönüs fikri uzun zamandir aklimdaydi arastirmalarim ve daha önce tur yapmis arkadaslardan aldigim (yabanci ve yerli tur bisikletcilerine) geri dönüsler neticesinde balkanlar üzeri yapmayi düsündügüm turu Isvicre ve Italya üzerinden yapmaya karar kildim. Planim 21 temmuzda yola cikarak Önce Basel ardindar zorlu 2500 metrelik Isvicre daglarini asip Italya Milan/Roma ve sonunda Bari den daha Güneyde olan Brindisi limanindan gemiyle Arnavutluk/Durrus limanina daha sonra Makedonya yada direk Yunanistan Selanik'te Atamizin dogmus oldugu Müze olan evi ziyaret etmek ve Istanbul Dolmabahce sarayina pedallamak. Öncelikle bu yolculugu tabiki bisiklet sevdam ve kendi sinirlarimi zorlamak icin yapiyorum bu yüzden projeme "Sinirlarin Ötesine Pedalla" ismini verdim.

Sizlerden tecrübe görüs ve önerilerinizi bekliyorum.

Bisikleti mi aldim (Pegasus solero alu light 28inc 2011) Ögrenci oldugum icin 2.el aldim diger malzeme ve ekipmanlari halen almis degilim bütcem kisitli oldugu icin uygun fiyatlari arastiriyorum dedigim gibi bu konuda önerileriniz cok faydali olacaktir dagcilik veya cadir daha önce kurmadim ve bu ekipmanlari secmemde bu konuda tecrübeli arkadaslardan öneri bekliyorum.

saygilarimla bol pedallar,

Caner Aksu

2. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bu yazıları okuyunca heyecanlanıyorum. Muhtemelen hayatta bir daha elinize geçmeyecek bir şans bu, değerlendirin. Bol bol araştırın ve aynı zamanda bir gece kamplı yakın turlar yapın, bu size büyük turdan önce alıştırma olur.
    En büyük probleminiz sıcaklar olabilir. Sabahın ilk saatlerinde ve güneş batmadan önce pedallayarak bunu bir nebze aşabilirsiniz. Öğlen saati çok zor olacağını tahmin ediyorum.

Caner Aksu bunu beğendi.
  3. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    gerçekten ben bile burdan heycanlandım..projeniz bu haliyle bile düşüncesi bile takdire şayan..birde fiili olarak tura başladığınız zaman fotoğrafları paylaştığınızda bizim açımızdan çok daha güzel olacaktır... şunu hep merak ediyorum ülkeler arası turlarken prosedür nasıl oluyor yani sınırlarda her ülkeden ayrı ayrı izin olayımı yoksa başka bişeymi yapılıyor ??:rolleyes:

Caner Aksu bunu beğendi.
  4. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Öncelikle sağlam bir antrenman yapmanızı öneririm tur başlangıcına kadar. En azından çıkın her gün bisiklete binin mutlaka. Gideceğiniz yol az bir mesafe değil, kondisyonunuz yetersiz olursa, 1 hafta sonra tur eziyete dönüşmeye başlayabilir.

3 mevsimlik bir çadır, standart bir uyku tulumu, 12 mm'lik mat işinizi muhtemelen görecektir turda.

Daha tecrübeli arkadaşlarımız size daha net biçimde yardımcı olacaklardır. Gelecek yıl için benimde kafamda bir Avrupa Turu var açıkçası o yüzden takipte olacağım. Umarım alnınızın akıyla tamamlarsınız turu.

Caner Aksu bunu beğendi.
  5. Caner Aksu

Caner Aksu Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Tekrar Merhaba Arkadaslar
    kusura bakmayin malum sinav dönemi foruma bakamadim bu aralar. Vize konusunda sengel bölgesi oldugu icin vize aldiniz süre icinde avrupa sengel birligindeki ülkelerde sorunsuz gece biliyorsunuz hatta kontrollerin bile yapilmadigini bir cok ülkede söyleye bilirim. Bisikleti mi 1 bucuk ay önce aldim ve üniversiteye gidis gelis 10km olarak neredeyse hergün kullaniyorum. tabiki kondisyonum yeterli degildir ama tecrübeli arkadaslardan edindigim bilgilerle hastalik olmazsa büypk bi sorun olacagini düsünmüyorum. bugün cadir uyku tulumu ve bir mat aldim ola bildince bütceme dikkat ettim yakinda sizlere resimlerini ve detaylarini paylasacagim ola bildigince resimlerle ve bilgilerle geri dönüs yapmaya calisacagim.

iyi dilikleriniz icin tesekkurler

6. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Biz daha ataşehirden bostancıya gidemedik:).cesaretinden ötürü seni tebrik ediyorum şimdiden:alkis:

Caner Aksu bunu beğendi.
  7. Halil EROĞLU

Halil EROĞLU Aza

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    1 ay bekleyelim şimdi işimiz yoksa. Keşke tur bitince fotoğrafları koyup konuyu açsaydın. Heyecan ve merak hat safhada şimdi...

Caner Aksu bunu beğendi.
  8. Bahadır Ulusoy

Bahadır Ulusoy Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bol sans kardesim insallah bir sorun cikmaz

9. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Özellikle mat konusunda aldığınız ürünü merak ettim, bende alacağım yakın zamanda. Eğer ki her gün bisiklete biniyorsanız kondisyon açısından çok büyük sorun yaşamazsınız. Turda da hep bir sonraki gün yine bisiklet kullanacağınızı düşünerek gidin. Gereksiz zorlamayın kendinizi, ağır ağır tadını çıkartın turun :)

Caner Aksu bunu beğendi.
  10. Caner Aksu

Caner Aksu Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    aldigim cadir http://www.decathlon.de/wurfzelt-2-seconds-i-id_8055746.html cok basit kuruluyo mattan memnun degilim 5 euroluk bi sey aldim ama onu geri verip soyle bi sey almayi düsünüyorum http://www.decathlon.de/selbstaufblasende-matratze-xl-id_8206714.html cok güzel seyler var tabi yolculugu kolaylastircak ama bütce yapmak zorundayim malum ögrenci hali su haftayida bi atlatirsam dersler sinavlar sizlere daha detayli dönüs yapcam kullanacagim ürünlerle ilgili ve belki önümüzdeki haftasonu 2 günlük brüksel turu yapma ihtimalimiz var arkadaslar yan cizmezse o turdanda resimler paylasmak isterim.

Bol pedallar ve sevgiler

11. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    walla benim yakın bi arkadaşımın ablası ve eniştesi iran hindistan turu yaptı. birkaç sene önce. Seden ve Tankut. daha da yakın ortaokul arkadaşım Oğuz, 600 km lik ege turu yaptı.geçen yaz. yaani yapmak istemekle bitiyor bu iş. discovery kanalında yapanların belgesellerini de izliyoruz sonuçta. umarım çok başarılı olur sizin turunuzda...

12. Hasan Çabuk

Hasan Çabuk Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Benim hayalimdeki tur! Umarım hedeflediğiniz şekilde yaparsınız turunuzu. Yalnız çadır şeçiminizi gözden geçirmenizde fayda var. O çadır kapandığında 55 cm çapında bir daire oluyor, bisikletle taşımanız zor olur. http://www.decathlon.de/campingzelt-t2-id_8249044.html bu çadır bisikletle taşımak için daha uygun olur.

13. Looney

Looney Yeni Üye

Adı:
    Ogün
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu turu merakla bekliyorum.Benim hayalimde ki tur bu.Kazasız,belasız bitirirsin inşallah turu.

14. Tamer KAMIŞLI

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Tamda bu konuda bir mesaj yazacaktım, bu çadırı bisiklet ile taşımak zor olacaktır, hiç denediniz mi?

15. Caner Aksu

Caner Aksu Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    aynen dediginiz gibi biraz büyük bi daire oluyo arkadas baya dsündüm almadan önce ama cadiri cok beyendim Hasan arkadasimin önerdigi cadir da aslinda iyi ama 1 kilo fazlasi var benim aldigimdan birde su acidan baktim avantajida su ben ön tekerlege pannier takamicam arka pannier cantalarin üstüne oturtup cadiri üstünede sirt cantami baglamayi düsündüm haftaya pannier cantalari alinca görcez bakalim düsündügüm olcak mi ama baya pozitifim bu konuda ayrica neler tasiyanlari gördük tek sorunum bu olsun yeter ki :D
    facebookta bi sayfa yapmistim birde blog actim ama blogda halen bi sey paylasmadigim icin simdi paylasmamin bi anlami yok facede sadece bi kac fotograf var simdilik ama haftaya dizcem ins 3 haftam kaldi ve stress basmaya basladi hafiften :D

tekrar tesekkür ederim hepinize

https://www.facebook.com/CyclingBeyondBorders

16. Fatih Akgül

Fatih Akgül Yeni Üye

Seviye:
    Warmshowers'dan uzak kalmayın. Couchsurfing de var tabii ki.

Özellikle eurovelo olmak üzere o yolların durumunu da anlatırsanız blogda falan, muhteşem olur. Özellikle rica ediyorum, bir rehber şart.

17. Caner Aksu

Caner Aksu Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    arkadaslar bisikletimin cadirli hali daha eksikler var tabi ama cadir konusunda ki endiseleriniz benide tekrar düsündürmüstü bi üstünde görün istedim [​IMG]

Bisikletli Gezgin ve ihtiyar bunu beğendi.
  18. miraculous

miraculous Yeni Üye

Seviye:
    Güzel bir yolculuk olmasını diliyorum.

Caner Aksu bunu beğendi.
  19. Çağrı Alper

Çağrı Alper Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Ben de heyecanlandım valla. Sabırsızlıkla bekliyorum gelişmeleri. Ne yedin, ne içtin, ne gördün, nereden geçtin, nerede kaldın... Hepsini bekliyorum. Yolun açık olsun. :alkis:

20. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ne durumdasın? :)

Bahadır Ulusoy bunu beğendi.